Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Legyen...

Kinek van igaza? Legyen házassági szerződés vagy ne legyen?

Figyelt kérdés

Még a megismerkedésünk előtt vettem egy lakást nagymamám támogatásával és dolgozói kamatmentes hitelből. Mióta összeköltöztünk felezzük a rezsit, kivéve a hitelt mert azt már utalás előtt vonják a fizetésemből.


Jövő tavasszal szeretnénk összeházasodni, majd eladni a lakást és az árából venni egy újat. A hitelt közben én Fundamenta szerződéssel előtörlesztem.


A nagymamám szeretné ha írnánk szerződést a párom viszont ezt megalázónak érzi.


Szerintetek?


2012. okt. 15. 11:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamádnak is van némi beleszólása, hiszen ő is adott bele pénzt, és azt az unokájának adta, vagyis csak és kizárólag Neked!


Szerintem ez nem olyasmi, amit ne lehetne szépen megbeszélni. A nagy romantikus elképzelések, mega holtomiglan-holtodiglan közt el szokta az ember felejteni, hogy a házasságnak a "szent" oldala mellett a történelem során mindig is volt egy szerződéses oldala is. Csak manapság a válások miatt rárakódott a szerződésírásra az a máz, hogy ezt csak azért kell, mert hogy majd úgyis válás a vége. Pedig ez számomra csak ugyanaz, ahogy a személyes okmányokat elintézi az ember hivatalosan, ha megváltozott a neve esküvő után.

2012. okt. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lakás a nagymama támogatásával lett véve, azt hiszem jogosan várja el, hogy legyen.
2012. okt. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
100%

Szerintem nem megalázó. Az a Te külön vagyonod.

Ha cikinek érzed, akkor hivatkozz a nagymamádra.

Reméljük nem lesz rá szükség a későbbiekben, mert boldog házasok lesztek életetek végéig, de ha mégis, akkor miért is feleznétek el?


Nyilván ez függ mástól is. Például, ha a párod 3szor annyit keres, mint Te, akkor lehet, hogy nem kellene vele foglalkozni.


Én annó örököltem egy lakást a nagymamámtól. 6millió ft lett belőle. Mivel a férjem sokkal jobban keresett akkoriban, mint én, így nyilván az új lakás megvásárlásakor az ő jövedelméből többet tudtunk gyűjteni, mint az enyémből, így 50-50%-ra vettük a közös lakásunkat...

2012. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Kell a szerződés. Márcsak a mama miatt is. és igaza is van. A párod persze sértődött, de sajnos sok a kihasználós pasi a nagyvilágban. Bár akkor máshogy látná ha neki lenne háza...
2012. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzőkkel.

Ha úgyis együtt maradtok életetek végéig, akkor az csak egy cetli marad a fiókban.

Viszont ha válásra kerül a sor, sokan kifordulnak magukból, legalább tiszta sor lesz, hogy kinek mi jár és egy vitával kevesebb.

2012. okt. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

A te kérdésed a párod felé hogy mit érez ezen megalázónak?


A párod kérdése feléd - ami jellemzöen ezeknél a helyzeteknél elfelejtenek feltenni - hogy miután levonták a fizetésedböl a lovét te mégis miböl élsz éveken át?

Ha alacsony a fizetésed tudjuk a választ: a párodéból, ezen érdemes lenne elgondolkodnod. Ha elegendöen magas a fizetésed ahhoz hogy ne a párodét emészd fel minden hónapban akkor szerződés, nem találhat benne kivetnivalót.

2012. okt. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A fizetésemből egyedül is fent tudtam tartani a lakást mielőtt a párommal megismerkedtem volna. Emellett tudok félretenni is Fundamentába, szóval nem ő tart el.


Amikor megismerkedtünk már megvolt a lakás majdnem fél éve, ezután 1,5 évvel költöztünk össze. Addig természetesen semmit nem fizetett a rezsibe.

2012. okt. 15. 12:16
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen esetben teljesen tiszta ügy a szerződés. Főleg, hogy nem csak a saját pénzed van benne. Ez a lakás mindig is a tied volt, a nagyi segítségével. Évekkel azelőtt, hogy egyáltalán megismerkedtetek a pároddal. Ő később jött, már kész helyzetbe, amihez úgy látom nem igazán tett hozzá semmit. (Ez nem hibáztatás, vagy bunkóság akart lenni, de tény.)
2012. okt. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

1952. évi IV. törvény a házasságról, a családról és a gyámságról

...

28. § (1) A házastárs különvagyonához tartozik:

a) a házasságkötéskor megvolt vagyontárgy,

b) a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy,

c) a személyes használatra szolgáló és szokásos mértékű, illetőleg mennyiségű vagyontárgy,

d) a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy.

(2) Az a különvagyonhoz tartozó tárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, valamint a szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép, tizenötévi házassági együttélés után közös vagyonná válik.


Külön házassági szerződés nélkül is a különvagyonod a házasság előtt szerzett ingatlan. Igazából arra kéne házassági szerződés (több is lehet házasság alatt is), ha az ennek árából vásárolt új közös ingatlanba nagyságrendileg eltérő pénzzel szálltok be, hogy ekkor a tulajdonjog arány is eltérő legyen, a hitel törlesztőrészletek fizetésének tulajdonarányos fizetésére.

2012. okt. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%
Szerződés nélkül is világos, hogy az ingatlan a különvagyonod.
2012. okt. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!