Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Először is bocsánat, ha rossz helyre írom, de itt vannak a legnormálisabb válaszadók.

Van egy hugom(19 éves), akinek nem rég véget ért egy másfél éves kapcsolata, mert a srác a másfél évből 1 év 5 hónapot (az utolsó hónap az csak ismerkedés volt, tehát azt nem számítja bele) végig hazudott neki. Mindig nőkkel találkozgatott, de a hugomnak végig azt mondta hogy a haverjaival lesz.Aztán a hugom rájött az igazságra, de direkt nem szembesítette a srácot vele, hogy meddig hazudik még.Persze végig.A hugom csak annyit mondott neki, hogy jó darabig nem szeretné látni egyéb okok miatt, ő nem mondja el miért, majd ha a pasi rájön szóljon. Ez volt körülbelül másfél hónapja.Azóta se jött rá a srác, vagyis nem is beszéltek erről. Aztán hugom tegnap megfordult a srác lakhelyénél egy fontos dolog miatt, és szólt a srácnak, hogy találkozhatnának és akkor elmondja mi van és megbeszélik ezt, de a fiú azt mondta neki, hogy nem ér rá mert a haverjaival lesz. Közben kiderült, hogy nem a haverokkal volt, hanem randizott egy lánnyal, és úgy tűnik össze is jönnek. Szegény hugom rettentően maga alatt van, tegnap este óta sír megállás nélkül, nem enged be senkit a szobájába, mindenki rettentően aggódik érte, erős lány, de most úgy tűnik teljesen összetört, és attól félünk, hogy hülyeséget fog csinálni.

Szerintetek én mint nővér mit tudnék vele tenni?

Egyébként a srác 27 éves.

Köszönöm ha elolvastad.

34/N



2012. okt. 13. 07:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%

azert a konnyebb megertes erdekeben a 2. valaszolonak meg az utolsonak: egy 1,5 eves kapcsolat nem olyan rovid dolog, elegge egymas eletenek reszeive valnak. akkor tortenik ez az atvereses dolog amit az ember fel se tud szinte fogni hogy megtortent akkora trauma. azt mondja a sracnak hogy addig nem beszel vele amig onmagatol ra nem jon miert. (kicsit gyerekes de hat 19 eves a lany, kicsit meg valoban gyerek)

most innen el lehet kepzelni 1,5 honapnyi TOMENY varakozast.szerintem a lany meg volt gyozodve hogy barmelyik nap jelentkezni fog a srac a bocsanatkeressel magyarazattal akarmivel. nyilvan nem akarta vegleg kirugni es valljukbe 1,5 ev utan tenyleg jogos volt az elvaras egy barmifele magyarazatra. aztan gondolom eljott a pont amikor nem birt tovabb varni es o maga akart vele beszelni mar, es akkor jott a vegso pofon hogy amig o vart addig a srac mar reg a maga eletet elte es esze agaban se volt se bocsanatot kerni se folytatni. ez rohadtul megalazo lehet. 1,5 ev utan csak igy semmibe venni valakit.

2012. okt. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekem úgy néz ki innen a dolog, hogy a húgodnak most esett le igazából az, amivel eddig hideg fejjel tisztában volt. Mégis reménykedett abban, hogy a srácnak egy kicsit többet fog jelenteni, semmint ilyen könnyedén hagyja elúszni a kapcsolatot. Hát nem jelentett annyit.

De a taktikázás amúgy is egy marhaság. Legalábbis én annak tartom. Amit a húgod csinált, az simán értékelhető szakításnak is. Innentől kezdve nincs jogalapja a sértettségnek azzal kapcsolatban, hogy a srác egy másik lánnyal jár.

Természetesen a húgodnak most fáj a dolog, de ez normális és ki fogja heverni. Ha kéri, vigasztald, legyél mellette, hallgasd végig, de ha egyedül akar lenni, akkor hagyd.

2012. okt. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Helló-helló mindenkinek! Én vagyok az a bizonyos húg. Úgy gondoltam írok ide, hogy az én szemszögemből is lássuk kicsit a dolgokat.

Szóval most egyenként nem fogok reagálni, csak annyit fűznék hozzá a második válaszadó válaszához, hogy nem vagyok az a fajta, aki bábuként bánna akárkivel.

Úgy gondolom, az hogy nem adtam tudtára, mi a probléma itt, és azt elvártam volna minimum tőle, hogy amíg a hátam mögött végig félrek*r, igazán bevallja, hogy mivan. Ezt azt hiszem egy 27 éves felnőtt férfitól elvárhatom. Ha én a tudtára adtam volna, azzal se jutok előrébb mert letagadja, ahogy minden mást. Azt gondoltam bocsánatot kér, vagy ha nem is bocsánatot akkor legalább csak elmondja őszinte szívből hogy mi a helyzet.Reménykedtem benne, hogy visszajön hozzám, de nem. Rengeteget tettem a kapcsolatért, talán többet is mint kellett volna. Másfél év, az másfél év, úgy gondolom szinte már az életem része volt. Jó hogy fáj, jó hogy bántja a lelkem, mert annyira sem volt képes, hogy tegnap azt mondja nekem, hogy figyelj tovább léptem és egy lánnyal találkozom. Talán ha ez megtörtént volna, én sem hisztiznék bele a vak világba, mert én akartam lezárni, én akartam így, hát tessék. Csak az hogy hazudott megint, na ez az ami piszkosul bánt. Hogy ennyire megalázott, és ennyire átvert. Pedig nem visszakönyörögni akartam magam, csak elmondani neki, hogy befejezheti a színjátékot, tudok mindent..Ennyi lett volna. Szerintem ennek van akkora súlya, hogy ezt ne Facebookon meg telefonon tisztázzam le vele.

Igen, lehet hogy hülye gyerekes naiv ember vagyok, de még nem érettem meg annyira az ilyenekhez, hogy lesz*rjam. Nem vagyok én még teljesen felnőtt, az hogy ennyi a korom, az semmit nem jelent. Hittem benne, és végig hittem neki, holott sokszor lett volna rá okom, hogy ne így legyen.

Köszönöm mindenki válaszát. Megpróbálom összekapni magam, csak még rettentő rossz. Köszönöm azoknak akik úgymond mellém álltak, és azoknak a válaszát is köszönöm, akik nem. Mert szabad oldal, szabad világ, szabad vélemény!

2012. okt. 13. 13:12
 14/18 anonim ***** válasza:
62%

"Úgy gondolom, az hogy nem adtam tudtára, mi a probléma itt, és azt elvártam volna minimum tőle, hogy amíg a hátam mögött végig félrek*r, igazán bevallja, hogy mivan. Ezt azt hiszem egy 27 éves felnőtt férfitól elvárhatom."


Ha tudtad, hogy nem vallaná be akkor sem, ha szembesítenéd a tényekkel, akkor kár volt abban reménykedni, hogy majd ha ignorálod egy rövid ideig, akkor ő maga keres meg és bevallja. Magától! Aki ilyen, az nem teszi ezt.

Mindegy, ezt már tudod.

Az összes csalódás és szívfájdalom mellett így még az sem vigasztal, hogy rendesen kirúghattad, azaz hogy úgy repítsd, hogy jól beolvasol neki, vagy legalábbis elmondd a véleményedet róla. Így mindenféle nagyobb konfrontáció nélkül, a lehető leglaposabb laposkúszásban tudott lelépni. Elhiszem, hogy jól esett volna, ha nem így történik.


Összességében egy percig se hidd, hogy baj van veled, csak éppen rosszul választottál. Ezek hétköznapi esetek, de a legutolsó csalódás is ugyanúgy fájni fog, mint a legelső. Csak egy kicsit másmilyen szemmel fogsz rá nézni. Ha jól vonod le a tanulságokat az ilyen esetekből, kevesebb csalódás ér a jövőben. És én ezt kívánom neked.

2012. okt. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszöni szépen utolsó! :-) Már jobban van, mint volt, még nem teljes egész, de haladás hogy már nem sír, csak ül a bámul maga elé.
2012. okt. 13. 18:16
 16/18 anonim ***** válasza:
62%

Lesz ez még jobb is!


Te meg nagyon rendes tesó vagy, hogy így a szíveden viseled a sorsát. :)

2012. okt. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Lehet szépíteni, lehet magyarázkodni,

de én is a kettes válaszadóval értek egyet!!


Pontosan tudtad, hogy milyen a pasi és mégis visszamentél és bepróbálkoztál nála!

(Ha a környék összes nőjét megkaphatja, akkor miért is kötne ki pont tenálad???)


Nyugi, fiatal vagy még, megtalálod az igazit.

2012. okt. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Talán azért kedves utolsó, mert én voltam az aki érte több mindent megtett, mint bármelyik környéki lány bepróbálkozásról meg szerintem szó sem volt :D Az hogy személyesen akartam elküldeni a jó büdös f*szba, de persze kultúráltan, az nem bepróbálkozás :D De ki hogy érti.:D

Senkinél se kössön ki, mert egyik csaj sem érdemel meg egy ekkora büdös rohadt bunk*t(ámen).

Senkinek nem kívánom ezt az embert!!! SENKINEK!!!! Remélem megtanulja majd egy életre, hogy mit is tett, nem csak velem, másokkal is!!!!

Köszönöm mindenkinek jól vagyok már! :-) Nem teljesen mert még fájnak a dolgok, de mostmár nem tudok róla szépeket gondolni :D

2012. okt. 14. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!