Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelmes lett a főnökébe,...

Szerelmes lett a főnökébe, viszonya volt vele és miatta rúgta fel a házasságát. Milyen anyuka az ilyen?

Figyelt kérdés

Van egy nő (tökmind1 ki, nem én) megcsalta a férjét a főnökével. Elvált, most egyedül lakik a 3 éves kislányával. Jelenleg nincs munkahelye (pénteken derül ki felvették-e oda ahova jelentkezett), de a bölcsit, a hitelt meg a lakás egyéb költségeit fizetni kell. A főnöke (most válik, de nem a nő miatt) nem akar vele összeköltözni mert nem hajlandó a 3 éves gyerek hisztijeit hallgatni. De a nő még érez valamit a férje iránt, mert 5hónapig megint együtt laktak, de most megint különváltak az útjaik. Megérte szerintetek? A férje mellett sosem kellett amiatt aggódnia hogy elveszi a lakást a bank. Ja és a nő mostani barátja, aki ugye az ex-főnöke, nem támogatja anyagilag, max vacsorázni viszi, ruhákat vesz neki. A férjjel azért romlott meg a viszony mert 7 napból 4-5 napot nem töltött otthon (munka miatt). Mi a véleményetek? Persze a nő lepasszolja a gyereket az anyjának hogy vigyázzon rá, amíg ő pasizik.

Kulturált válaszokat várnék!


2009. aug. 5. 17:47
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Apuka az otthonától több száz km-re dolgozik heti 4-5 napot. Nem tudna a gyerekre vigyázni.

Nem hiszem el hogy egy fellángolás miatt el kellett volna hagynia a férjét. Le lehetett volna ülni, megbeszélni, munkahelyet váltani stb. 2 évig voltak házasok, amúgy 2000ben költöztek össze előtte is vagy 2 évig jártak mielőtt összeköltöztek.

2009. aug. 6. 06:34
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anyuka elunta, hogy gyakorlatilag egyedül él, elszálltak az érzelmei emiatt. Miért kellett volna maradnia, ha már nem érez semmit a férje iránt? A pénzért??? Nekem inkább az lett volna pfff... Hát, hogy épp a főnök jött? A tárgy szempontjából tök mindegy, ha ő nem, akkor jött volna más. Mondjuk korrektebb lett volna, ha előbb elválik, de már mindegy...


Apa nem tudom, hogyan segített otthon, ha otthon se volt, a hölgy egyedül csinálta a háztartást, gyereket, mindent hétköznap. Apa hétvégi apuka volt. Anyuka meg tutira jelezte, hogy neki ez nem megfelelő.Aztán nem változott semmi. Úgyhogy erről az oldalról ennyit.


A gyerek dolga: ha nem értetek egyet azzal, hogy anyuka nem foglalkozik a gyerekkel, akkor nem kell elvállalni a felvigyázását. Ezzel tudjátok anyukát visszaterelni a helyes útra. Ha haza is költözik, az nem jogosítja fel arra, hogy a családra hegyja a gyerekét állandóan. Egyszerűen mondjátok azt, hogy nem vigyáztok rá, csak pl. heti 1-2 órát, ha mennie KELL valahová.

Ha anyának nincs munkahelye, akkor a gyerek hogyan járhat bölcsibe? Nem is értem... No, mindegy, ez nem tartozik a tárgyhoz.

2009. aug. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Rosszul tetted fel a kérdést!talán úgy kellett volna,hogy a nővéred,akinek a férje több száz km-re van hétköznap,ennek ellenére nem keres annyit,hogy a tesód otthon lehessen a gyerekével,mint más kismama,hanem dolgoznia kellett.És ebből elege lett.Aztán jött a főnöke,aki nőnek nézte...

Tudod mi a véleményem azokról a pasikról,akik a "családnak"sírnak,ahelyett,hogy a párjukat győznék meg,hogy mégis ők a főnyeremény?Az.hogy sz@r alakok.Honnan tudod hogyan éltek,mi hangzott,történt a falak között?

Az,hogy a kislány a mamánál van,az természetes,akár mindennap is pár órát.Az hazugság,hogy téged szólít anyának,hacsak nem direkt tanítod rá.Sok kisgyerekre vigyáztam,először persze"tévedtek"főleg a játék hevében,de amikor ki lettek igazítva,hogy nem drágám én Xnéni vagyok,anya dolgozik,hamar "leszoktak" róla.

Egyébként a kérdés,amit nem írtál ki,de úgy látom ez izgat téged legjobban,hát én kiírom:

"milyen testvér az,aki a két kutyáját többre tartja,mint a nővérét és annak kisgyermekét?"

Tudod drágám,ha kicsi a lakás nyugodtan elköltözhetsz albérletbe kutyástul.Nem kell a kisszobába átköltözni.

És igen,az aki különment a férjétől,az nyugodtan elviheti a gyereket a mamának,amíg pasizik.Joga van élni az életét.Akárcsak neked.

2009. aug. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem azokat az emberek akik csak a gyerek nevelést és a háztártást az anyától várják. Felmentjük apucit mert több száz km-re dolgozik és igy nem tud a gyerekkel lenni. Úgyan ezt az anya csinálná hát mindenki elitélné.


Apuci is tudná nevelni a gyereket, hisz albérletet keres azt irtad. Keresen a munkahely közelébe és nincs több 100 km. Persze tudom egyszerübb a másikat kritizálni, hogy rosszul csinálja mint válalni a felelösséget.


És még egy gondolat: ha apa nem talált a környéken állást, akkor miért gondolod, hogy egy kisgyermekét egyedül nevelő anya könnyen fog. Biztos keres, hisz nemrég még dolgozott./ fönök volt a szerető/ Nem a nem akarok dolgozni kategoria.

2009. aug. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:41:Teljesen egyetértek Veled.

Főleg az anyás részben a gyerek akkor mondja Neked azt,hogy Anya ha hallja tőled vagy valakitől azt,hogy anyáz téged.És honnan tudod,hogy jobban örül,mint az apukának?Mindig ott voltál mikor az apa megjött a munkából és nézted a gyerek mennyire örül az igazi apjának??


És Nekem ha a testvérem ilyen helyzetbe kerülne és segíteni próbálnék Neki akármekorra idióta volt próbálnék Neki helyrehozzni az életét,felvilágosítani Őt,hogy most mit csinált és nem azt,hogy milesz ha ideköltözik??Akkor mehetek a kisszobába.Nekem mikor nővérem bajban volt a családjával odaköltözött hozzánk (férjem+én+gyerek+nővérem+férje+gyerek+1 kutya+1 macska) 2 szobás ház.Elégkényelmetlen volt,de boldogítottuk egymást és próbáltuk a családnak adni a lelk ierőt és kitartani melettük 6 hónapig ott laktal nállunk ,de mára van egy nagyon szép házuk és helyrejött az életük és tudom ha most velünk történe valami kiállna melettünk és segítene nekünk és nem azon aggódtam,hogy nem fogok elférni vettünk matracot éskész.

És én igenis kitartok a nővéred melett ,mert én se bírtam volna h a férjem heti 4-5 alkalommal dolgozik folyamatosan és fene tudja mit csinál esténként.Én meg otthon idegeskedek mivan vele,nevelem a gyereket,főzök,mosok,takarrok és akkor még emelett elhidegülünk egymástól és elmúlik a szerelem akkor nemmaradok ott a pénzéért melette ,mert annak meg jobban szívja meg a gyerekem.És megpróbálom helyrehozzni az életem "lepasszolom" a gyereket mamánál és megyek el,mert a sok stress melett kijár nekem is egy kis pihenés.Ez a véleményem.És sok lelkierőt kívánok a nővérednek,hogy jöjjön rendbe az élete találja meg a nagy Ő-t :)

2009. aug. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

"Az hazugság,hogy téged szólít anyának,hacsak nem direkt tanítod rá."


Hehe! Ezen jót nevettem:) Nem tanítom rá, én Nene vagyok, vagy a keresztnevemet mondom neki.


Igen, mivel a gyerek MINDIG itt van, és az apja itt találkozik vele először, látom rajta hogy nem örül neki.

Nővérem azért ment dolgozni, hogy ne otthon unatkozzon. Meg ugye a nyugdíjhoz kell X ledolgozott év. Bőven megéltek volna a férje fizujából. Egyébként meg nővérem akarta hogy a férje ilyen munkakörben legyen, hogy több pénzük legyen, mert neki márkás ruha kell, hétvégenként mozi, ékszerek stb.

És mivel a nővérem, válás előtt sokat voltam náluk, ott is aludtam, sok mindent tudok a kapcsolatukról. (bármilyen furcsa a válásig nagyon őszinte kapcsolatban voltunk a nővéremmel)

2009. aug. 6. 10:34
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

örülök,hogy nevetni tudsz rajta,mert én meg inkább szomorú szoktam lenni.Én egy pedagógus vagyok,te meg egy hazug,irigy ,önző lányka.

Egyébként meg miért is irigykedsz?Hiszen ott a pasi,szabad.Lesz pénz,márkás ruha,hétvégén mozi,még dolgozni se kell(azt hiszed).Ez a nyugdíj dolog eléggé szegényesre sikerült!

Hogy miért voltál jóban régebben a nővéreddel?Mert ugyanolyan naív volt mint te.Csak neki közben fel kellett nőnie és rájött a pénz nem minden.Majd egyszer te is megérdet,reménykedj,ne úgy kelljen,ahogy a nővérednek.

Azt viszont még mindig nem értem,hogy neked miért fáj,hogy az unoka a nagymamánál van,akár minden nap.Ha neked lesz gyereked,a tiéd nem fog menni?Egy nagymamának az unokái a legnagyobb boldogság,mégha zsörtölődik is,hogy fáradt ő már a kisgyerekhez.Ha meg nem láthatná a szíve szakadna meg.Miért sajnálod ezt az anyádtól, a nővéredtől, a kicsitől?

Egy válás mindig megterhelő,akkor is,ha a nővéred kezdeményezte.Idő kell amíg feldolgozza,lehet a kisgyermek a volt férjére emlékezteti,lehet hogy "apát"keres neki,de az is ,hogy sok év után csak némi lazításra vágyik.Ettől nem lesz rossz anya.Nekem az lenne a furcsa,ha pasizni hordana egy 3 éves gyermeket...

2009. aug. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

"Én egy pedagógus vagyok,te meg egy hazug,irigy ,önző lányka. "


A mondat el fele biztosan igaz, a második biztosan nem. Nem vagyok sem irigy, sem önző. Ne mondd, hogy természetes, ha válás után más ágyába keresi a vigaszt. Egyébként sosem voltam pénzéhes, most sem vagyok. Én inkább lennék szegény de boldog (most is az vagyok), mint gazdag de boldogtalan. És nem azzal van a baj, hogy itt a gyerek, mert imádom, tündéri lányka. Azzal van a baj, hogy az anyja nem foglalkozik vele. Meg lehet oldani a pasizást, hogy a gyerekre is maradjon idő. Nem így lenne a helyes? Persze, apát keres a gyereknek, jó tegye. De akármennyire hihetetlen, ha elvált szülők gyermeke lennél, tudnád milyen rossz érzés, amikor hirtelen széthullik a család, se anya se apa. Én örülök neki hogy nem vagyok elvált szülők gyermeke, de nővérem az (mielőtt nekem esnél, hogy hazudok, féltestvérem), és a volt férje is az.

2009. aug. 6. 13:19
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod,hogy pont nem a pasizással tudja túltenni magát.Te nem állsz mellette,szemmel láthatóan "apuka"befolyása alatt álsz.Ha a te apád nem az ő apja,akkor támogatást tőle se várhat,az anyja meg sok tűz között van.

Nem könnyű szegény nővérednek!Olvasd el légyszíves a válaszaidat!Miket írsz:Miért hagyta el,amikor volt pénze mindenre,most nincs,mi lesz,ha ideköltözik,miért van itt a lánya,ő meg közben jólérzi magát.Ezek a kérdések bizony irinységre,önzésre mutatnak.

Szerintem nagyon fiatal vagy,haragszol a nővéredre,mert megkapott(?)eddig mindent,meg most is jól érzi magátt,holott az a jóképű rendes férje,hogy szenved.Eltaláltam?

Vedd már észre a dolgokat!A rendes férj nem több száz km-re dolgozik,pláne nem kisgyermek mellett.Nem a felesége családjához megy kibeszélni a dolgaikat,meg sírdogálni.

Viszont ez a férj észrevette,hogy a nővéred helyzete a családban nem túl stabil és ezt álnokul kihasználja.Meg téged is.Kérdés mi a célja ezzel.

Egyébként mint írod a nővérednek anyagi gondjai vannak,mennyi gyermektartást fizet az apa?nemcsak a hitel felét kell fizetnie a lakáson,a bírósági ítéletig a fix költségek felét is(biztosítás,közös költség,távhő,takarítás stb.)Vajon ez az áldott jó ember eleget tesz ezeknek a kötelezettségeinek?

2009. aug. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Most nemértem Te a nővéred ellen vagy??

Én nem értek veled egyet,szerinted az jó volt a nővérednek h máson él??szerintem boldog volt?Ja igen,mert Te tudod még jobban is mint a nővéred.

Csak sajnálni tudom a nővéredet és remélem jobb élete lesz majd később.Gondolom azt vártad,hogy mindeki azt mondja amit te gondolsz,hogy a nővéred egy kis rib*nc vagy ilyesmi..hát nem...

2009. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!