Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg a közös...

Hogy oldjátok meg a közös kasszát? Hogyan beszélitek meg a kiadásaitokat? Vagy ha külön kasszán vagytok, hogyan adtok bele a költségekbe?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 15:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Az elején amikor összeköltöztünk, akkor nyitottunk egy közös számlát és mindketten havonta ugyanannyi összeget utaltunk rá, ebből fizettük a lakbért, rezsit stb, a magánszámlánkon meg maradt a többi pénz amit költhettünk amire akartunk.


Idővel ez macerás lett, és szükségtelennek is éreztük, úgyhogy most már szinte csak a közös számlát használjuk, oda utalják a fizetésünket és abból veszünk mindent, kivéve ajándékot a másiknak. Ez teljesen megfelel, egyikünk se olyan hogy hülyeségekre költené, nagyobb kiadásokat mindig megbeszélünk de abból se szokott vita lenni. Szerencsére nagyon hasonló a pénzügyekhez való hozzáállásunk.

2012. okt. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nálunk közös is meg nem is.Mindkettőnknek van saját bankszámlája.Mivel a párom többet keres mint én így ő fizeti a rezsit és a kaja egy részét,nekem marad a többi kaja+ a gyereknek a költségei és a házam hitele.Van egy közös számlánk is,erre megbeszéltük,ki mennyit utal,ezen gyűjtjük a pénzt,ha nagyobb kiadássra kell,akkor ezt ebből fizetjük.Nálunk ez az is-is módszer abszolút működik.Egyikünk sem szól bele abba,hogy a megmaradt saját pénzét ki mire költi.Pénzen nem igazán emlékszem,hogy veszekedtünk-e valaha a 7 év alatt.:-)
2012. okt. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Anyósomék külön kasszán vannak,örökké ezen megy a vita.A gyerekeit 7-8 hónaposan bölcsibe kellett vinnie,mert nem volt pénze kajára,após nem adott neki..
2012. okt. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nekünk a saját számlák mellett van egy közös számlánk is, arra mindketten minden hónapban ráutalunk ugyanannyit, és a közös dolgokat erről intézzük, mindkettőnknek van hozzá kártyája. A maradékkal mindenki azt csinál, amit akar, az a "sajátja marad".
2012. okt. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Van EGY közös számlánk, minden pénz odamegy, és az összes fix kiadás onnan megy le.

A napi kiadásokra viszek haza hetente meghatározott összeget.

Ha valami nagyobb dolgot akarunk venni, akkor megbeszéljük, az apróságokat meg mindenki megveszi magának.

2012. okt. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Közös kassza, egy gyerek.

Van egy füzetem amibe összeírom mindig naggyából mennyi pénz kell a következő hónapba, mennyiből gazdálkodunk, ha szóba jött mondjuk 10.000feletti kiadás stb.

Van konyhapénz, számlák, bérlet, háztartásba mondjuk 7000(wc papírtól, mosogatóig, sampon, felmosó) gyereknek óvoda, pelenka stb állandó kiadások.

Ami megmaradtból 5000-5000ezer személyes kiadások mindkettőnknek a maradékat félre rakjuk gyűjteni. Ami pedig köv fizetés elött marad apró pénztárcákban feltúrom s megy a "gyerekalapba". Ebből akár szülinapi,karácsonyi ajándékra, könyvet, majd késöbb iskolát.

Így a gyereknek mindig lessz plusz pénz amit külön hagyunk s nem lessz felherdálva akármire megy is a másik spórolás. Ezt többnyire én vezetem, férjem pedig bármi kell megbeszéli velem, s látja mire mennyi megy el, miből volt túl sok a kiadás, hol tudunk húzni a nadrágszíjon, mire kell több esetleg, s tényleg közös a kassza.

2012. okt. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
46%

Mikor mit, mikor kiéről. Sajnos közös számlát nem tudjuk megoldani, de ha lehetne akkor egy helyre menne.


Készpénzt nem használunk, csak ahol nem lehet kártyával fizetni, vagy utalni.


Nem is értem azokat, akik megkapják a fizetés kiveszik és dobozba teszik. Nem féltek, hogy betörnek és lelépnek a havi összes pénzetekkel?

2012. okt. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Rezsi fele-fele. A nagyobb kiadások, mint nyomtató, hifi, stb, együtt vesszük. A kaja pedig mikor ki. Általában én csinálom a mindennapi bevásárlást, ő meg a nagyobb vásárlásokat, és ezzel nagyjából ki is egyenlítettük egymást.
2012. okt. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

hát....nálunk van a saját pénzünk lényegében, bár főképp egy boritékba tartom, aztán akinek kell, bele nyúl, elveszi és kész...a nagyobb kiadást beszéljük meg....

24L

2012. okt. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

én sem értem miért kell levenni a bakkártyáról az összes fizetést? így elherdálod az egészet.

ha minden beszedési megbízással menne, ill. kártyával fizetnétek a boltban, akkor hónap végén mindig maradna egy kicsi a számlán, és fél év után már egészen korrekt összeg is gyűlhetne.


soha nem tartok itthon 10ezernél több kp-t. manapság minden sarkon van automata, ha sürgősen kell lóvé, akkor leszaladok, kiveszem, és kész. max apró szokott itthon lenni a pénztárcán kívüli térben :D

2012. okt. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!