Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon gáznak tartod ezt?

Nagyon gáznak tartod ezt?

Figyelt kérdés

Már két hónapos a sógornőmék kisbabája, de még nem voltam meglátogatni őket. Már együtt élünk a párommal régóta, komoly a kapcsolat. Terveztük, hogy majd megyünk a párommal, viszünk ajándékot is, amit ilyenkor illik, de elmaradt.

Párom a szüleinél járt, és az apja elvitte a nővéréhez, mikor még a kórházban volt, ugyanez még 2x megtörtént azóta, szintén ilyen spontán, én épp nem voltam náluk. Így esély sem volt készülni.

Nagyon gáz ez így, ugye? Most már ciki lenne bármit is vinni, vagy nem? Iszonyat bunkó vagyok, hogy még nem voltam látogatóba?

Mondjuk mentségemre szóljon, hogy állandóan kórházba járkálok, náthás is voltam hetekig.


2012. okt. 5. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk már mindenkinek majdnem 1 éves a gyereke és én egyiket sem voltam megnézni, nem is értem mirefel kellene meglátogatni egy gyereket, soha nem is értettem.
2012. okt. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Korábban milyen volt a kapcsolatotok? Milyen gyakran találkoztatok?

Ha szoros, akkor gondolom úgy érzi hogy a baba miatt már nem fontos neked, nektek. Ha eddig találkoztatok, mondjuk 2 hetente, akkor most miért nem?

2012. okt. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát túl gyakran nem találkoztunk igazából. Én 1x jártam náluk Húsvétkor, máskor a szüleiknél találkoztunk, illetve ő járt nálunk az albiban és többször vigyáztunk a két nagyobb gyerekére.
2012. okt. 5. 17:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sógornő,ergó a párod testvérének a felesége.Szerintem ha napi-heti kapcsolatban vagytok,illenék meglátogatni őket.Ajándékot vinni meg csak szimplán illendő,ha az ember vendégségbe megy.Tök mindegy kihez és milyen indok kapcsán.Akár egy tál házi süti,vagy amire telik a pénztárcából.
2012. okt. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én babának szánt ajándékra gondoltam. Szóval babaruha, vagy játék, ilyesmi. A gyerekeknek egyébként szoktunk ajándékot adni, mikor vigyáztunk rájuk is el voltak halmozva.
2012. okt. 5. 17:42
 6/9 A kérdező kommentje:
Ő a párom nővére. Tudtommal azt is sógornőnek mondják.
2012. okt. 5. 17:43
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Sógornő lehet a kérdező párjának a húga vagy nővére is..


Én tudom hogy annak idején a sógornőmmel elég jó kapcsolat volt. Amikor a lányom megszületett 8 hónapig el sem jöttek. Nekem fájt, mert úgy éreztem, hogy nem érdekli a kis unokahúga. haragudtam is rá, ezért megfogadtam hogyha neki is megszületik a babája (terhes volt) én is várni fogok 8 hónapig. Amikor megszületett a lánya neki is, hívott, hogy menjünk babanézőbe. Amikor baba partit csinált azért nem mentünk mert az akkor 1 éves lányom bárányhimlős lett. Később meg mindig találtam okot miért nem tudunk menni. Így el is távolodtunk egymástól.

Azóta eltelt 19 év, és a válóperem óta nem is találkoztunk. (ennek már 10 éve)

2012. okt. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Én örültem, ha valaki várt a babák 2 hónapos koráig a látogatással(pár hetes gyereknek nincs is szükség látogatók sokaságára, még ha közeli családtagokról is van szó). Szóval szerintem nem gáz, nyugodtan kérdezd meg, hogy vannak, mondd meg, hogy megvártad, amíg meggyógyulsz, és szívesen meglátogatnád/meglátogatnátok őket. Az ajándék szerintem is alap vendégségben, úgyhogy egyáltalán nem ciki ajándékkal menni, sőt. Nincs ebben az egészben semmi "gáz" szerintem, menjetek babázni. :))
2012. okt. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan "barátnőm" aki egyik gyerekemet sem látat és már 3 és 5 évesek. Sosem ér rá állítása szerint. Szóval a két hónap még semmi ráadásul ha náthás is vagy még jó hogy nem mész oda betegen.
2012. okt. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!