Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem gáznak ha sírok?...

Miért érzem gáznak ha sírok? Vagy tényleg az?

Figyelt kérdés

Már 30 éves vagyok és egyre többször sírok. Ezek előtt nem fordult elő. Mostanában sok rossz dolog történt velem (halál, válás, egyéb dolgok) és néha a magam csendességében elkezdek sírni pedig nem akarok. Úgy érzem magam mint egy kislány. Miért?

30/F


2012. febr. 7. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért?

...

Mert a társadalom bla bla bla, sztereotípiák bla bla bla, belédnevelték, hogy ez nem férfias bla bla bla.

2012. febr. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

A férfiakat arra szocializálják, hogy ne sírjanak, mert olyat fiúk nem csinálnak, katonadolog, egyéb... a kultúra és szocializáció egyik "bűne", hogy "gáznak" érzed. Ennek ellenére szerintem nem baj. A sok stresszt és azt a nyomást, ami most rajtad van, azt le kell adni, mert ha elnyomod, az frusztrációhoz vezethet, ami hogyha állandósul, abba bele is betegedhetsz. Tisztellek, hogy tudsz sírni és felvállalod. Mindenkinek vannak nehezebb időszakai. Ha túltetted már magad ezen a nehéz időszakon és megint hittel és reménnyel nézel magad elé, akkor valószínűleg olyan erős leszel, mint előtte.

Kitartást!


Egy pszichológus hallgató

2012. febr. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bánomisén ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz, ha sírsz, még akkor sem, ha férfi vagy. Oltári butaság arra nevelni a fiúgyerekeket, hogy nekik nem szabad sírni. Sírni kell, hozzá tartozik az emberi léthez, az érzelmekhez. Úgy tűnik, jó sok bánatot, stresszt halmoztál fel magadban, ha ez mostanában így kiszakad belőled. Nem baj, legalább szabadulsz tőlük.
2012. febr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

+1!!!


Sajnos belőlem elég sikeresen "kinevelődött" ez a képesség, pedig régebben megvolt. Van valakinek ötlete, hogy tudnék újra (elengedetten, felszabadítóan) sírni?

2012. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Teljesen meg tudlak érteni.

Én is mindig akkor sírok, amikor egyedül vagyok, de néha még olyankor is igyekszem magamba fojtani. Pedig lány vagyok.

Kicsi koromban még nagyon nyafogós voltam, de azután fokozatosan megváltoztam. Sejtem, hogy miért váltam ilyenné, de azt most nem szeretném leírni. De mindegy, azt akarom mondani, hogy ne érezd rosszul magadat azért, mert sírsz. Amiket leírtál a zárójelbe, azok tényleg olyan dolgok, amiken szerintem mindenki sírna, és nincs is ezzel semmi baj. Sokkal jobb kiadni magadból az érzelmeidet, mint magadba fojtani, mert így sokkal könnyebb lesz feldolgozni. Nekem még az szokott segíteni, ha valami problémám van, ha elmondhatom valakinek. Ilyenkor néha még el is sírom magam, pedig nem akarom, de mindig olyan emberrel beszélgetek az ilyesmikről, akiről tudom, hogy megbízhatok benne és megért engem, és így jó. És azt hallottam, hogy ez a legtöbb emberen segíteni szokott, úgyhogy szerintem ezt próbáld ki Te is :)

Kitartást!! :)

2012. febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves GBW!

Az előző választ is én írtam. Azt tudom tanácsolni Neked is, hogy beszélgess a problémáidról valakivel, akiben megbízol. Nálam ez legalábbis beválik, ilyenkor előfordul, hogy tényleg nagyon elkezdek sírni.

Ha ez nem válik be, akkor utána járok, hogy mit lehet még csinálni. De lehet, hogy inkább utánajárok már most, mert van egy ismerősöm, aki ért az ilyesmihez, ő biztosan tud adni valami jó tanácsot :)

2012. febr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

dehogy gáz... én észrevettem magamon hogy ha nem sírok, akkor magamban teszek kárt..persze velem annyira tolt ki az élet hogy sajnos mindkettőt szoktam :/

15/L

2012. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is detto így vagyok... Nagyon szégyenlem. Én is sírok mostanában sokat, haláleset miatt és egy 2 évvel ezelőtti haláleset miatt is, mert a mostani feltépte azokat a sebeket is. Én is teljesen gáznak érzem, pedig egyedül szoktam én is. Szokásom, hogy mindig elfojtom és ez az évek alatt szépen felhalmozódott. Mostanában viszont az is kijön... Amúgy szerintem nem gáz dolog, mert csak azt mutatja, hogy érzünk. Ha más sír, nem tartom cikinek, még akkor sem ha férfi, de ha én, azt baromira szégyellem:/ Még ebben az esetben is, hogy gyász miatt van. Inkább más előtt is megpróbálom visszafogni. Régen én sem voltam az a sírós típus. Nehéz a helyzetünk, azért van most ez az időszak. Kitartást!

2012. febr. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyuszkó.19!

Kitartást Neked is!!

És merj nyugodtan sírni, mások előtt is, egyáltalán nem ciki az sem, ha Te sírsz, és többet ne hagyd, hogy így felgyűljenek benned a dolgok, mert sokkal rosszabb, mint az, ha egyből kiadod magadból az érzelmeidet, mert akkor sokkal könnyebben megnyugszol, és nem tépelődsz annyit azon, ami bánt.

2012. febr. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!