Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostohák- különböző nevelés,...

Mostohák- különböző nevelés, hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Két fiam van, 12 és 13 évesek, a páromnak is van egy fia ő is 13 éves. Nála elég sokat van a fia, nem hétvégi apuka, hanem 1 hetet nála van, 1 hetet az anyukánál. Míg nálunk messze él a volt férjem, és inkább rám hárul a nevelés.

Most tervezzük az összeköltözést, de kicsit félek tőle. Elég eltérően neveljük a gyerekeket. Pl. nálunk nincs büntetés, ha becsúszik egy rossz jegy. Megbeszéljük, miért történt, de nem túl sűrű, jó tanulók. Igyekszenek maguktól is kijavítani. (ha nem így lenne, biztos én is keményebb lennék). A net, tv sincs szabályozva, nem ülnek folyamatosan valamelyik előtt, de nincs megbeszélve, hogy fél óra/ nap. Míg náluk igen. A lefekvés sincs pontosan, stb... Ilyen apróságok, amit én így látok jól, ő (ők) úgy.

Szerintetek össze lehet így egyeztetni a gyereknevelést? Nem akarom, hogy az legyen, hogy valamelyik folytonosan megsértődjön. (biztos az én fiaimnak is lesznek olyan dolgok, amiket jobbnak találnak, mint ahogy én csinálom)

Szóval mások hogyan oldották meg? Nem költöztek össze? :)



2012. okt. 4. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt a barátoddal kell megbeszélni, hogy el tudja-e fogadni, hogy te igy neveled a gyerekeidet, illetve, hogy TE el tudod-e fogadni, ha ö másként tartja jónak a sajátjával.
2012. okt. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a gyerekekkel kell megbeszélni.
2012. okt. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a pároddal és a gyerekekkel is meg kell beszélned. A pároddal azt, hogy mi a szokás nálatok, ezen mit változtatna és miért. Nem feltétlenül kell, hogy nagy változások legyenek, de nagyon fontos, hogy összehangolódjatok, hisz ő lesz a gyerekeid apapótlékja, fontos, hogy komolyan vegyék őt is. De, ha ő azt mondja, hogy fél óra net/nap, te pedig azt, hogy nyugodtan gépezzen még egy kicsit a gyerek, ha akar, akkor a párodnak nem lesz tekintélye, más esetekben se fogják komolyan venni. A gyerekeket pedig párod érkezésére kell felkészítened és arra, hogy az ő gyereke is sokat lesz nálatok.
2012. okt. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy neveli a saját gyerekét, ahogy akarja- viszont a másik gyerekével úgy viselkedik, ahogy azt a gyerek szülője jónak tartja. Ne legyen keresztbe nevelés meg akaratlanul is egymás ellen hangolás, versenyzés, hogy ki a jobb szülő!!
2012. okt. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!