Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem veszi ki a részét a...

Miért nem veszi ki a részét a gyermeknevelésből?

Figyelt kérdés

A férjem (30 éves)nem igazán foglalkozik a gyermekünkkel, akit annak idején terveztünk és nagyon vártunk. Neki annyi bőven elég, hogy "Szia kisfiam!", "szeretlek", egy puszi és kész. De hogy elvinni sétálni, vagy játszani vele, enni adni neki, azt már nem. Lassan már nincs 1 perc szabadidőm sem, mert a gyerek számára jóformán csak én létezem.

Másfél éves a gyerek, így bőven volt már ideje beleszoknia a helyzetbe. Ha szóba hozom ezt a problémát, csak veszekedés a vége, meg hogy sokat dolgozik, fáradt, stb. Viszont nem hiszem, hogy így kellene családi életet élnünk.

Kedves Anyukák, Ti mit tennétek a helyemben?



2012. szept. 15. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Igazság szerint én azt nem értem, miért vártál ezzel a kérdéssel másfél évet... Az első perctől bele kellett volna vonni mindenbe, mert most már nagyon nehéz lesz. Esetleg akkor lehet újraosztani a "feladatokat", ha visszamész dolgozni.
2012. szept. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Fogalmam sincs. Annak idején ha pelenkázni akarta vagy valamit akart vele csinálni akkor hagytad vagy azt mondtad, hogy én jobban tudom és én csinálom. Mert ha ebből kihagytad, akkor te is hibás vagy.
2012. szept. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Elég baj,hogy úgy szoktattad a gyereket, hogy csak te létezel a számára, és nincs egy szabad perced sem!

A gyereket szoktasd rá,hogy eljátsszon egyedül, te pedig végezd a dolgodat. Apával pedig beszéld meg, hogy segítsen.

Ezt kellett volna tenned már az első perctől is.

2012. szept. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos ugye nem ismerem az életeteket, személyiségeteket, szóval lehet, hogy tippjeimmel nyitott kapukat döngetek. Én nem leülnék vele beszélgetni erről úgy általánosságban, hanem a konkrét napi teendőknél szólnék.

Pl. etesd meg, légy szíves, vedd meg neki ezt, légy szíves, fürdesd meg, légy szíves, menjetek el kettesben a parkba, légy szíves! Most 2 napig Rád bízom, én fáradt vagyok, aludni fogok.

Stb.

Egyszerűen az ő feladata. Te se kommunikálhastz úgy, mintha a TE dolgodat bíznád őrá, kérnéd meg szivességből.


Nem tudom, az élet más dolgaiban is Rád hárulnak a teendők, vagy ő önálló-e? Ha egyedül lakna egy lakásban a kisfiúval, mindent el tudna-e látni?

2012. szept. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Örülj annak hogy nem ver a férjed és dolgozik.Szerintem csinálj egy kistesót így nem fog unatkozni a gyerek :D
2012. szept. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Örülj annak hogy nem ver a férjed és dolgozik."


Ja, ez olyan dolog, ami már örömet kell okozzon?

Nekem nincs férjem, így se ver senki, szóval egy párkapcsolat apropója az, hogy az egyedülálló életnél több örömet lelsz, nem?:)

2012. szept. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

"Ja, ez olyan dolog, ami már örömet kell okozzon?"


Sajnos a mai világban igen


Az egyedülállóságról meg annyit hogy ezt embere válogatja,van akinek így jó viszont vannak olyanok is akik társas lények,ez az emberek többségére igaz

2012. szept. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

na jó,de mennyit dolgozik a férj?az éremnek 2 oldala van.

vannak olyan apák,akik nem tudnak mit csinálni 1 kisgyerekkel.lehet h később,amikor már értelmesebb lesz a gyerek,nagyon sok időt fog vele tölteni.adj neki időt.

2012. szept. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"vannak olyanok is akik társas lények,ez az emberek többségére igaz"


De mennyire társas? Annyira, hogy akkor is kell, ha a "társ" révén sokkal rosszabb helyzetbe kerül érzelmileg, anyagilag, társadalmilag, mint nélküle? Azt társfüggőségnek hívják, és önpusztításnak.



Társas igények kielégítése mikor teljesebb, ha van otthon EGY, aki ver, és aki miatt kiesel a társadalomból, és nincs másokkal kontaktusod, vagy ha nincs otthon senki, de házon kívül több száz emberrel van kontaktusod nap mint nap?

2012. szept. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bár nekünk csak 1 éves, de nekem ez jött be:

- pár nappal korábban szólok, hogy mikor és hova megyek, akkor ő lesz a gyerekkel.

- nem mondom, hogy ez segítéség a részéről, mert nem az. Ketten vállaltuk a gyereket, nem csak én.

- választás elé állítom: drágám, mosogatsz vagy megeteted a gyereket? Elmész a játszótérre vagy lepucolod az ablakot? Általában a gyerekes feladatot választja :-)

- lemegyünk együtt a játszótérre, én előbb hazamegyek


Egy 1,5 éves gyerek már elég nagy, jár vagy legalábbis lépeget, próbál beszélni, lehet neki olvasni, a játszótéren sok játékot tud használni.

A férjem azóta kezdi igazán élvezni a dolgot, amióta ül, figyel, pakolgatja a játékokat. Lehet tanítani: vedd ki a dobozból, tedd vissza, rakd a kis poharat a nagyba stb. Hatalmas öröm mind a kettejüknek, ha sikerül :-)

2012. szept. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!