Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagálnál arra ha a...

Hogy reagálnál arra ha a férjed ezt mondaná? "néha megrettenek attól hogy olyan vagy mint egy őrmester"

Figyelt kérdés

Kezdjük ott hogy van egy lányunk.Szülés előtt úgy képzeltem hogy én leszek az engedékeny anyuka a férjem meg a szigorú apuka(ezt ő is igy érezte).Hamar rá kellet jönnöm hogy szó sincs erről mert mindent ráhagy "rám nézett a szép bociszemeivel"ezzel takarózik.

Szigorúan nevelem a lányom,és a párom szerint van egy olyan hangszinem amitől őt a hideg kirázza,azt mondja katonaságnál beszéltek vele igy.

Nyilván ő ezt az oldalamat nem ismerheti hisz ő nem a gyerekem,őt nem kellet nevelnem,pluszban nem vagyok egy határozott nagyhangú ember.

Nagyon rosszul érintett hogy ezt mondta,és bár elismeri hogy hatásos és tudja hogy ez kell ,akkor is fáj ez a kijelentése.



2012. szept. 7. 10:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

hú ,én is rosszul vok az erőszakos nőktől,

29/F

2012. szept. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem semmi rosszat nem mondott a férjed. Általad meséltek szerint igaz is. Nem hinném, hogy bántani akart volna, végtére is ez az igazság: határozott szóval neveled a gyereketeket. Nincs ebben semmi rossz. Nálunk is anya volt az aki megmondta mit- mikor - hogyan, ezért apa elnevezte kapitánynak, engem meg kis matróznak (mert én mindig beleszóltam). Nincs ebben semmi rossz.
2012. szept. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Próbálj meg kedves hangsúllyal parancsolni. Kedvesen is lehetsz határozott.
2012. szept. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Néha én is ilyen vagyok...próbálom is visszafogni magam, mert anyukám volt ilyen mindig és azt is nagyon utáltam...
2012. szept. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

" van egy olyan hangszinem amitől őt a hideg kirázza"


nem, ez nem jó, és szerintem igenis kell aggódni maitta, nem a szigorral van baj, hanem a stílussal. jó esélylel a gyereked is így éli meg. az én anyum is ilyen volt másokkal kedves, halk szavú, a munkahelyén is mindig alkalmazkodó, szerény, majdhogynem áldozat-típus (lehet összefüggés, sőt). apámmal is, amíg együtt voltak. velünk meg olyan hangon sipítozott mindig, h az nem emberi. gyerekként is úgy éreztem, h ez abnormális, felnőttként meg már tudom is. a szigor nem egyenlő azzal, h amikor a gyereket neveled, vele kommunikálsz, egy másik emberré válsz. senki nem látta az anyámat olyannak, mint mi, a gyerekei. sokkoló volt.

2012. szept. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Én hogy reagálnék? Megköszönném, hogy őszinte volt és felhívta a figyelmemet erre.
2012. szept. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Nézd, néha muszáj ezt a hangodat elővenned, és ezzel nincsen semmi baj (amíg nem vagy ok nélkül túl szigorú). Az a lényeg, hogy a gyereked egészséges, okos felnőtt legyen, és ha a neveléséhez az kell, hogy úgy beszélj, ahogy a férjednek feláll a hátán a szőr, hát kérlek, az az ő gondja. Felnőtt ember értelmesen él, nem a kis rigojáival zaklat téged.
2012. szept. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Elgondolkodnék azon, amit mondott, és igyekeznék erre odafigyelni. Plusz leülnék a gyerekemmel is megbeszélni ezt (egészen kicsiként is lehet velük értelmesen beszélni szerintem).

Ha látja, hogy anyu szereti őt és meg lehet vele mindent beszélni, akkor nem fog irreálisan tartani tőle, ha esetlegesen fel is emelné véletlenül a hangját.

2012. szept. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Gyerekkel nincs gond,jól megtudja külömböztetni mikor vagyok a barátnője és mikor az anyja.

Annyit tudok tenni hogyha a férjem itthon van kevesebbet használom az "őrmesteri" énem,bár ehhez kellene egy kis segitség a részéről is,hogy ő is tudjon fegyelmezni.

Mellesleg ez a dolog csak a férjemnek tünt fel,sem anyuméknak sem anyósóméknak nem,pedig előttük is beszélek igy.

2012. szept. 7. 13:28
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is úgy állt hozzá hogy nincs velem baj, tudom mikor a barátnőm és mikor az anyám. Hát nekem sosem volt a barátnőm, sőt még most sem az, még most 25 évesen is utálok visszagondolni az ő "kemény" hangjára, mintha valami kis pondróhoz beszélne. Folyton arra gondoltam, hogy mernél csak így beszélni valakivel, aki nem kisebb nálad.
2012. szept. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!