Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg sok lenne egyszerre 2...

Tényleg sok lenne egyszerre 2 hét?

Figyelt kérdés
Kislányom (4 éves) édesanyjával már több mint egy éve nem vagyunk együtt. Több száz kilóméterre lakunk egymástól, így a kétheti láthatás nem megoldott. Már volt nálam a lányom 1-1 hetet, nem volt belőle gond. Persze az első 1-2 nap nyűgösebb, de aztán nem akar haza menni. Úgy adódott, hogy elhozhatnám két hétre is, viszont az anyja nem akarja elengedni ennyi időre, pedig a bírósági végzésben is az van, hogy nyáron is kétszer két hétre hozhatom, csak akkor még nem tudtam megoldani.

2012. okt. 4. 09:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Végig sem olvastam a kommenteket, de nekem is az ugrott be, h beszéljetek meg két hetet, vagy ahogy a helyzet adja. Ha már másfél hétnél nyűgös akkor hazaviszed. ha nem történik semmi extra akkor marad két hétig. Ennyi.
2012. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom: vidd el két hétre azzal, hogy ha sok neki (4 évesnél ez előfordulhat, és ez nem ellened szól!!), akkor hazaviszed hamarabb.

Simán lehet, hogy semmi gond nem lesz, de az is lehet, hogy haza akar majd menni. Ezt az anyuka sem tudhatja, amíg nem próbálta, olyan itt nincs, hogy ő "ismeri, tudja", mert egy ilyen kisgyerek még teljesen logikátlan és kiszámíthatatlan, simán lehet, hogy pl. a nyár elején bír két hetet, a végén meg már nem. (Ez most nem kifejezetten a nyár elejére meg végére akart vonatkozni, csak mondom, hogy még az sem biztos, hogy kétszer egyformán reagál.)

Ne hagyd, hogy a volt feleséged elzárkózzon, mert igenis megillet az a két hét! És nem hiszem, hogy "kínoznád" a kicsit azzal, hogy erőlteted, ha látod, hogy nem megy.

2012. okt. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha a bírósági végzésben benne van, hogy engedélyezett a 2 hét, akkor az anyukának NINCS JOGA megtiltani!


Valószínű, hogy anyuka személyes bosszúja, féltékenysége stb. mondatja ezt vele.

Már megint egy nő, aki rosszat akar a saját gyerekének.


Mondjuk az is igaz, hogy a nyári szünidőt elvileg csakis a szünetben, nyáron lehet felhasználni, nem lehet áttologatni csak azért, mert te most érsz rá.

Tudom, mert mi is megjártuk ezzel a hivatalokat sajnos.

Feljelentettük az anyát a gyámügyön, de csak együtt érző tanácsot tudtak adni, hogy a láthatási idővel kapcsolatban csak akkor lehet reklamálni, ha mi is pontosan betartjuk az időpontot.

(Vagyis senkit nem érdekel, ha pl. mi csak pénteken érünk rá, ha a végzésben szombati láthatás szerepel stb.)


Talán nyugodt kommunikációval célt érhetsz.

Ha a kislány valóban szeretne veled menni, megbeszélhetitek, hogy 2 hétig marad kivéve akkor, ha a gyerek szeretne hamarabb hazamenni.

Persze ehhez szükséges egy intelligens anyuka...

2012. okt. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát megpróbálok anyukánál futni még egy kört ez ügyben. Amúgy azt már a bíróságon is mondtam, hogy ezt a kétheti láthatást a távolság miatt nem tudom tartani. Gondolom, ezért írták bele azt is, hogy a szülők kötelesek egyeztetni a láthatást. De lehet, hogy ez egyébként is benne lenne.
2012. okt. 4. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!