Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg sok lenne egyszerre 2...

Tényleg sok lenne egyszerre 2 hét?

Figyelt kérdés
Kislányom (4 éves) édesanyjával már több mint egy éve nem vagyunk együtt. Több száz kilóméterre lakunk egymástól, így a kétheti láthatás nem megoldott. Már volt nálam a lányom 1-1 hetet, nem volt belőle gond. Persze az első 1-2 nap nyűgösebb, de aztán nem akar haza menni. Úgy adódott, hogy elhozhatnám két hétre is, viszont az anyja nem akarja elengedni ennyi időre, pedig a bírósági végzésben is az van, hogy nyáron is kétszer két hétre hozhatom, csak akkor még nem tudtam megoldani.

2012. okt. 4. 09:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem igen, sok.
2012. okt. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg elég sok egy ilyen kicsi gyereknek. Legalább is általában. Nekem fiam van, most lesz öt éves. Nyáron el kellett utaznom 10 napra dolgozni, addig anyukámnál volt (egyedül nevelem amúgy, szóval azért vele volt, apukája nem elérhető már nagyon régóta). Szívesen ment a nagymamájához, amúgy is sokszor szokott menni hozzá 1-2 éjszakára, vagy nyáron akár 4-5 napra is, mindig jól érzi ott magát. De azért ez a tíz nap már neki sem volt annyira jó, persze jól érezte magát most is, de azért már a felénél nagyon mondogatta, hogy jöjjön már haza az anyukám, meg hogy nem gondoltam, hogy ez a tíz nap ilyen borzasztó hosszú. Pedig tényleg nem az a fajta gyerek, aki annyira hozzám lenne nőve, szeret a nagyinál is aludni, nagypapánál is, meg más rokonnál is, csak azért ennyi idő ilyen korban még nekik elég hosszú, ha nem azzal vannak, akit megszoktak maguk körül.

Nem lehetne ezt a két hetet elfelezni? Az nem lenne megoldható?

2012. okt. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
A kislánytól függ. Lehet, hogy az anyukájának lenne inkább igazán hosszú nem is neki. 2 lányom van. Az egyik folyton menő. Neki tuti nem lenne hosszú a két hét. Nyugodtan odaadnám. A másiknak egy félnap is örökké valóság lenne. Na nem nélkülem, hanem a megszokott környezete nélkül. Szóval nem gondolom, hogy ezt bárki meg tudná ítélni rajtatok kívül.
2012. okt. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%

Nem. Miért lenne sok?

Szinte mindig az anyjával van, mivel vele él, te néha-néha láthatod...

Ragaszkodj a két héthez, hiszen jogosan/jogilag kapod meg a felügyeletet ennyi időre. Ő a saját kislányod. A tiéd is, nem csak a volt párodé. Elhiszem hogy szeretnél vele lenni, és biztos a kislányod is vágyik az apjára.

Mond meg az anyának hogy a kislány apja vagy, hiányzik, és igenis szeretnél vele annyi időt tölteni amennyit csak lehetséges. Nagyon fontos egy kislány fejlődésében az apa jelenléte, szeretete, babusgatása. Ne vegye ezt el a lányától. Ha ennyire nem engedi hogy nálad legyen, annak kárát a kislány fogja látni később... Muszáj hogy az apjával is legyen!

Sok sikert és kitartást kívánok!

2012. okt. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Épp ez a bajom, hogy ha tehetném, akkor kétszer 1 hétre hoznám, de nem tudom megoldani, hogy mondjuk ebben a hónapban is elhozzam, meg a következőben is. Közben amúgy tud az anyjával beszélni telefonon. Meg mondom, nem a hét vége felé szokott hiányozni neki az anyja, hanem az első 1-2 nap, aztán hozzá szokik, ezért gondolom, hogy a 2 hét sem lenne gond. Persze biztos hiányozna neki az anyja, de én is hiányzom neki, főleg az elején volt ez nagyon rossz, és hozzá szokott. Ugyanígy az anyja hiányához is hozzá tudna szokni szerintem.
2012. okt. 4. 09:23
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kössetek kompromisszumot: elviszed a kislányt 2 hétre, azután ha látod, hogy tényleg nem jó neki, hazaviszed előbb. Ez megoldható?
2012. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam felvetni. Felnőttemberek vagytok. nyilván ha 24 órában sír a lányod az anyukája után, van annyi eszed, hogy haza viszed. Ne haragudj ha erős voltam. Szóval az anyuka nem akarja inkább a dolgot.
2012. okt. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nyilván beszéltem már az anyjával, már nyáron is jó lett volna, csak akkor aztán én sem tudtam megoldani. Csak ő annyira állítja, hogy a két hét sok, hogy tudni szerettem volna, én látom-e rosszul. Amúgy off-ba megjegyzem, hogy ő meg ki akar menni külföldre dolgozni, akkor sem lesz a kislánnyal sokáig, hanem a nagymamánál hagyja.
2012. okt. 4. 09:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Szintén 4 éves a lányom, elengedtem apukájával nyaralni 2 hétre (én semmiképp se tudtam menni). Nálunk nem volt válás, együtt vagyunk, csak ennyi a különbség. Az első hetet gond nélkül bírta, aztán jött a pokol, onnantól zokogott, hogy haza akar jönni, már az utolsó 2 nap fel se mertem őket hívni, mert akkor jobban zokogott ha hallotta a hangomat. Szóval nálunk eléggé soknak tűnt ez a 2 hét.

De gyerekfüggő is a dolog, van amelyik jobban elvan és van amelyik nagyon anyás. Szerintem az a legegyszerűbb ha megbeszélitek, hogyha a kislány már szomorkodik, sír akkor visszaviszed.

2012. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem a kislánynak okozna problémát a két hét, hanem az anyjának. Lehet hogy az első 1-2 napba szomorú lenne a gyerek, és hiányozna az anyja, de mint ahogy a kérdező is írta ez hamar elmúlik. Miért ne lehetne ott 2 hétig? Ez most komolyan olyan hosszú idő? Jaj, na mindegy.


Az itteni anyatigrisek majd megmondják a tutit.


De ne másokra hallgass szerintem, hanem bízz apai ösztöneidben. Tudod hogy jó helye lenne nálad két hétig, és kibírná a gyerek, akkor vidd csak el.


Inkább az elválás lesz nehéz, nem a két hét...

2012. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!