Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges 2...

Szerintetek lehetséges 2 iskolát végezni egyszerre, plusz még mellette dolgozni is?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemista vagyok, de jövőre el szeretnék kezdeni szakmát is tanulni, mert a diplomával, amit majd kapok, nem sokra fogok menni (viszont az egyetemet családi okok miatt nem hagyhatom ott). Viszont a szakma fizetős sajnos, sőt valószínűleg másik városba is kell költöznöm miatta, ami ugye még sok plusz költséget hoz magával, de ha nem is kell másik városba mennem, akkor is kell pénz albérletet fenntartani mert úgy tudom így már nem igényelhetnék kollégiumot tovább. Tehát munka is kell.


Ismertek olyat, aki így csinálta (és azért még élete is volt mellette)?


2012. ápr. 13. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nekem kicsit soknak tűnik. Én dolgoztam és úgy jártam főiskolára,nekem ez így elég volt.

Ezzel szerintem az a baj, hogy részmunkaidővel nem keresel annyit,hogy ki tudj fizetni mindent(albérlet,rezsi,kaja,tandíj,utazás),teljes állás mellett pedig hogy lesz időd két suliba bejárni és tanulni is. És akkor olyan munkahelyet kellene találnod,aki úgymond támogatja a tanulásod,tehát elenged vizsgázni meg ilyenek.

2012. ápr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is ez sok. De nyilván minden ember más, különböző a terhelhetőségünk, ha úgy érzed képes vagy rá, akkor hajrá.
2012. ápr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én csináltam, nem volt leányálom... egyetemre jártam nappali tagozaton, plusz egy vidéki főiskolára levelezőn. Szerencsére az egyetemen meg tudtam oldani, hogy kedden és szerdán legyenek a katalógusos óráim, levelezőn pedig pénteken és szombaton kellett mennem (ha szerencsém volt, akkor csak 1 napot, de ez ritkán jött össze.) ráadásul egy csomó időm ráment az utazásra. Heti két napot tudtam így dolgozni, hétfőn és csütörtökön, ez meg kb arra volt elég, hogy 40 e ft körül kerestem.

A vasárnapjaim szabadok voltam, de hulla voltam, és persze vizsgaidőszakban a 20 vizsgám mellett nem tudtam dolgozni sem. 1,5 évig csináltam.

Kolit miért nem kapnál? Én ott laktam...

2012. ápr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat aki így szerette volna csinálni, járt nappalira, és heti 2 napot estire hogy letegye az érettségijét, mellette hétvégenként dolgozni akart. Na a hétvégi munka soha nem jött össze, de annyira nem bírta hogy még az estit is abba hagyta! Igaz, egy nagyon lusta és nemtörődöm lányról volt szó, akinek van elég akaratereje annak hiszem hogy sikerülhet!
2012. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!