Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nekem az a célom, hogy...

Ha nekem az a célom, hogy családom legyen, az elítélendő?

Figyelt kérdés
Mármint engem nem érdekel a karrier (van érettségim, szakmám is) de mégsem vonz. Én úgy érezném teljesnek az életem ha gyerekeket szülhetnék, vezethetném a háztartást (nem manikűröshöz szaladoznék hanem főzés/mosás/takarítás/kert gondozás, ilyesmik lekötnének). Én családanya lennék ha választhatnék. Ez elítélendő?
2012. okt. 1. 22:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
94%
De ha szülés előtti 2 évben nem lesz 365 munkanapod, ami még él a szülés pillanatában is akkor kemény 25000Ft-os gyesre leszel jogosult. Az meg semmire sem elég. Szépnek szép az elképzelés de ma már nem olyan egyszerű ezt megvalósítani.
2012. okt. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%
ha dolgozni is akarsz emellett, akkor ez egy szép cél
2012. okt. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%
Téged elítélnek ezért. Aki a karriert hajtja, azt azért. Aki gyerek mellett dolgozik, azt azért. Akit eltart a férje, azt azért. Aki sok gyereket akar, azt azért. Aki nem akar, azt azért. Lehet választani, hogy az irigyek és az unatkozók miért ítéljenek el. Aztán lehet lesz*rni, mert mást úgy sem lehet ezzel kezdeni. Élj úgy, ahogy jólesik! :)
2012. okt. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
38%

Miért volna az? Ha te ezt akarod, akkor légy boldog a magad választotta életedben.


Csak akkor ítéllek el, ha megszülöd a gyereket és fél éves korában kitalálod, hogy mégis visszamennél dolgozni, aztán lerúgod a kölyköt, bedobod bölcsibe és tönkreteszed az életét. Ezért azonban BÁRKIT elítélek, mert mindig a gyerek érdekeit nézem, azét, aki nem tud védekezni az önző, szethenyeg szülei ellen, és akinek az egész életét tönkre lehet így tenni.


De ha te tudod, hogy anya akarsz lenni, ha boldog vagy abban a sorsban, amit magad választasz, akkor nemhogy elítélnélek érte, hanem tisztellek. Nem azért, mert anya akarsz lenni, hanem azért, mert felnőtt módon gondolkodsz: tudod, hogy mit akarsz és azért hajnaldó vagy áldozatokat hozni és felelősséget vállani.

2012. okt. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
62%
Én nem értékelem nagyra az ilyen embereket. Gyakorlatilag semmilyen plusz erőfeszítést nem teszel. Gyereket csinálni farönkként is lehet,a gyerek meg ha akarod/ha nem megszületik. Ezt a dolgozó nők is meg tudják és meg is csinálják,vezetik a háztartást és még dolgoznak is,amiért előtte évekig tanultak is és nem csak a férjre hárítják a pénz megkeresését.
2012. okt. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Elítélendőnek egyáltalán nem elítélendő, csak veszélyes. Nem tudhatod, hogy mindig boldog feleség leszel-e vagy a jövendőbeli férjeddel tönkremegy a kapcsolatotok, esetleg még rosszabb, a férjeddel valami történik, ami miatt nem tudja a családot eltartani és akkor ott fogsz állni az érettségivel, szakmával, de nulla munkatapasztalattal, amivel a mai világban nem lehet munkát találni. Hány éves vagy?
2012. okt. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem elítélendő, csak egy baj van vele: nem fizet.

Ha a (leendő) párod tudja finanszírozni az egész család költségeit, akkor már választhatod is ezt az életformát. De én csak akkor vágnék bele, ha lenne némi félretett pénz.

2012. okt. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%

ez nekem azért nem menne, mert az addig oké, hogy ameddig kicsik a gyerekek, addig jó ha van otthon meleg kaja, rend, tisztaság, de onnantól, hogy tinik lesznek, eljárkálnak haverozni, moziba, buliba nagyon megüresedik az életed.

hiszen melyik tizenéves élvezi, ha az anyja mindig otthon lebzsel, minden mozdulatát figyeli, mindent a popója alá tesz?

mi lesz, ha kirepülnek a családi fészekből, te pedig otthon leszel egész nap, és nézed a 4 falat?

nagyon nemes tett felnevelni 3-4-5 gyereket, úgy hogy jó értékrendet, szeretetet adsz nekik, de az utána következő évek nagyon unalmasak lesznek. legalábbis én így élném meg.


30 előtt nem is nagyon tervezek gyereket vállalni. szeretnék tapasztalni, világot látni, tanulni, karriert építeni, hogy minél többet adhassak át ebből a leendő gyerekemnek. még a Czeizel dr is támogatja a 30 körül szülést, mert akkor már az anya érettebb személyiség mint a 20as évei elején, és ezáltal a gyereket is tudatosabban tudja nevelni.


nem ítélem el, sőt, ha ez a vágyad csináld, csak gondolkodj előre. nézd meg magad 20 év múlva. képzeld el, hogy mik történhetnek addigra veled és a családoddal.

nekem pl az is fontos, hogy legyen saját pénzem, amiért én dolgoztam meg. hogy ne a páromtól kelljen a legutolsó fogpiszkálóra is kéregetni a zsetont.

nem is érezném jól magam, ha azért tanultam volna 15 évig, hogy otthon főzőcskézzek meg mossam a rugdalózókat, és ennél többről ne is szóljon az életem.

2012. okt. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Szép és jó, csak sajnos a mai világgal nehezen egyeztethető dolog.

Ha ne adj Isten meghal a férjed, vagy nem keres eleget erre, kirepülnek a gyerekek a fészekből, mi lesz veled? Bármi krach beüthet, és tapasztalat nélkül nehéz a mai világban elhelyezkedni.

Nem vagyok pesszimista, de sajnos-nem sajnos fel kell mindenre készülni lelkiekben.

2012. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
68%

Engem sem érdekel a karrier, szeretnék egy boldog családot majd előbb-utóbb.

Persze biztosan jó, ha valakit motivál, hogy egyre feljebb léphet a ranglétrán a munkahelyén, engem nem hiszem, hogy boldoggá tenne, nem vonz.

Viszont azt sem szeretném, hogy egész nap takarítanom kelljen, vagy főznöm. Ezért szeretnék olyan munkát, amit otthon is végezhetek, ezzel kapcsolatban terveim vannak, és már teszek a cél érdekében.

De az biztos, hogy ha nem lenne családom és gyerekeim, az életem sivár lenne. Nem ítélem el azt, akinek a karrierje a legfontosabb, mert nincs okom, de cserébe engem se nézzenek le azért, mert számomra más a fontos.

2012. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!