Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert baj az ha a lanynak...

Miert baj az ha a lanynak tobb penze van mint a fiunak?

Figyelt kérdés

Ma is veszekedtunk a parommal, apro dolgok miatt ma pl azert mert kertem hogy aludjon itt, erre o mondta hogy reggel elfog kesni a munkabol ha megint nalam alszik, en felajanlottam hogy igye el reggel az autom (akkor legalabb holnap is talalkozunk), es megint vita lett belole.

ugy erzem zavarja hogy nekem van kocsim. Sokat dolgozik es alberletben lakik a szulok nem tudnak segiteni neki.

Nekem nagyon rossz erzes hogy tudom a ho vegen alig van mar penze, de felek segiteni neki mert biztos nem fogadja el es ideges is lesz.

Ha veszek neki valami, most pl.egy bakancsot mert jon a hideg es nincs neki, megkoszoni de latszik hogy nem orul neki fel sem probalta csak ledobta a kanapera. Harom eve vagyunk egyutt es mindig azt mondja elobb ossze szedi magat csak aztan koltozunk ossze.

Szeretem nem akarom elhagyni azt ne is irjatok.

Mit tehetnek hogy megvaltozon?


2012. szept. 28. 23:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki,hogy adjon le az egójából.Gondolom,csak úgy tudja férfinek érezni magát,hogy többet keres...
2012. szept. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Beszéljetek róla, hogy mi zavarta bakancs-ügyben. Kimondta, hogy az, hogy Teneked több a pénzed?
2012. szept. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Erről beszélgetnetek kéne, más megoldás nem igazán van.
2012. szept. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sokat beszelunk es mindig azt mondja hogy szeretne nekem es a majdani gyerekeinknek mindent megadni mert o a ferfi. A bankancs tetszik neki egy ujsagba mutatta hogy ilyet akar venni maganak csak tudom hogy soha nem vette volna meg maganak. De azt sem szereti ha en veszek neki valamit de en meg nem birom nezni hogy telen puloverbe meg egy vekony kabatba jarkal mikozben rajtam meleg kabat van es meglepem ezzel azzal. akkor ideges latszik rajta de kesobb hordja. Pizzazni vagy biliardozni is csak a fizetese idejen megyunk mert rosszul lenne ha en fizetnek.

De szegenynek sok kiadasa van keves fizetese.

2012. szept. 28. 23:34
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mondd-e neked valamit az, hogy férfi büszkeség, de ez egy olyan kemény fal, amin többnyire lehetetlen átjutni. Ebből a szempontból talán nem annyira lényeges, neked honnan van: alád teszik otthon, vagy megdolgozol érte, neki ugyanaz az eredmény: sérül a büszkesége. Meg kell beszélnetek a helyzetet, nem csak neki, hanem neked is változnod kell, de a szakítás nem megoldás.
2012. szept. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

En is dolgozok, de apukam sokat segit. Igen tudom de vagy tudogyuladast kap vagy a szerelmetol parjatol egy kabatott.

Mar nem tudnak az apad a seg..d ala tolja megjegyzesekkel felboszantani.

Beszelunk folyton beszelunk de nem jutunk elore mindig ugyan az a vege, en ne koltsek ra,

2012. szept. 28. 23:50
 7/14 anonim ***** válasza:
Jó, értem, de oylan ÁLTALÁNOSSÁGOKAT írsz a helyzetről, a mi még mindig kevés ahhpz, hogy tudhasd, PONTOSAN mi abaja bakanccsal. Az, hoyg neked volt rá pénzed?
2012. szept. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én értem mi bajod...


Amikor megismerkedtem a férjemmel, nekem már berendezett lakásom, jól felépített életem, átlagnál több fizetésem volt. Neki semmi, gyakorlatilag két bőrönddel jött a házasságba. Minimálbért kapott.

Engem nem zavart, mert megvolt ami kellett, nekem az emberek értékét nem a pénzük adja.

Viszont állandóan rinyált. Hogy így nincs pénze, úgy nincs pénze, ha vettem valamit az volt a baj, ha nem vettem akkor jaj de kéne de nincs pénzem, stb.

Folyton az volt a téma, hogy keveset keres, milyen igazságtalan, hogy nekem ennyi (tehetek róla, hogy ezt a szakmát megfizetik??? nem mentem be a főnökömhöz, hogy csökkentse a fizetésemet 50 %-kal, mert a férjemet zavarja. Az is baj volt, hogy nekem van lakásom, neki nincs. Mondtam, hogy sok másnak sincs, inkább örüljünk, hogy nem nulláról kezdjük az életünket.

Nem tudtam meggyőzni soha semmiről, hogy hagyjuk a pénz témát, ha nekem bajom lett volna azzal, hogy neki nincs semmije, akkor hozzá se mentem volna.


Engem meg nagyon idegesített, hogy ahelyett, hogy előre néznénk, egységes csapatként építenénk az életünket állandóan az önbizalmát építgethettem.

Sok vita (ez is és más is) után idén mondták ki a válást, bár már jó ideje külön voltunk.

2012. szept. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez nagyon rossz, hogy emiatt megy szét egy házasság. De sajnos van realitás alapja.
2012. szept. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az a gáz, ha valaki csak rinyál, hogy nincs pénze, meg siránkozik, de nem tesz érte semmit. Mit csinál a párod? Próbál plusz munkát vállalni, jobban fizető munkahelyet keresni? Azt írtad, hogy előbb össze akarja szedni magát, és csak utána akar összeköltözni. 3 éve vagytok együtt. Ennyi idő se volt elég, hogy összekapja magát? Nem ismerlek titeket, ezért csak a saját tapasztalataimból tudok kiindulni, így ne haragudj meg, meg ne vedd magadra, amiket írok, csak gondold végig.

A helyzet ugyanis kísértetiesen hasonlít az exem helyzetére. Ő is mindig ezt csinálta, mint a Te párod, de mikor összeköltöztünk, láttam, hogy igazából elvan a pocsolyában, csak rinyál, de hogy felemelné a seggét, hogy tegyen valamit azért, hogy jobb legyen...Na, azt már nem. Mert pihenni is kell, nehogy már ő ennyiért dolgozzon, mert a hétvége egyébként is a pihenésé, fusizni is sokszor hívták, de volt, hogy nem hívta vissza az illetőt, mert ő most inkább alszik tovább. Esténként se volt kedve semmihez, stb. Szóval ő a tipikus példája volt annak, hogy segíts magadon, az isten is megsegít, csak ő odáig se jutott el, hogy magán segítsen...Csak mindezt nem láttam, amíg nem éltem vele napi szinten.

2012. szept. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!