Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elkövetted a szüleid hibáit?

Elkövetted a szüleid hibáit?

Figyelt kérdés

Megfogadtam fiatalabb koromban, hogy "ez én aztán soha sem...". Aztán az életem úgy hozza, hogy bármit teszek, bármennyire figyelek, pont azokba a helyzetekbe kerülök, mint a szüleim. Munka és párkapcsolat terén.

Mire azt mondtam, hogy én nem fogom elfogadni a páromtól, most megvan, stb...

Ti hogy vagytok ezzel? Sikerült ezeket elkerülni?



2012. szept. 27. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nem volt ilyen de biztos ismered azt, hogy 'a történelem megismétli önmagát'.
2012. szept. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem, én mindig saját hibákat követtem el, nem a szüleimét utánoztam.
2012. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyám legnagyobb hibája hogy 19 évesen szült gyereket és csak utána foglalkozott a karrierjével. Utána összejött neki sok minden, elég ismert is a szakmáján belül, de látszik rajta, meg mondta is sokszor, gyerekek nélkül könnyebb lett volna (de nem bánta meg egyáltalán). 21 vagyok és nincs gyerekem (nem is szeretnék később sem), tanulok, tehát, nem, nem követtem el. A többi hibája a személyiségéből adódik, és annyira mások vagyunk hogy számomra azokat szinte lehetetlenség lenne elkövetni. Apámnak nem nagyon vannak hibái. Mondjuk szerintem idióta nőt vett feleségül anyám után, de ez nem hiba, egyszerűen fura ízlése van. De amúgy én sosem görcsöltem azon hogy jaj nehogy olyan legyek mint a szüleim, annyira másnak születtem hogy ettől egy percig sem kell tartanom. Plusz nem is nagyon értem, ha valaki előtt van egy kép, hogy mi az amit nem akar, akkor hogyan lehet az, mégis belekerül olyan helyzetekbe?? (21n)
2012. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Munka területén még nem jutottam többre, mint a szüleim, de van még lehetőségem, hiszen más életet élek, mint ők ennyi idősen. Gondolok arra, hogy nincs gyerekem, míg nekik ennyi idősen már kettő is volt. Tény, hogy jobb családi légkört teremtettek, mint amiből ők maguk jöttek. Tehát ők is megtették az előrelépést, sikerült olyan hibákat elkerülni, amit a szüleiknek nem.


"Mire azt mondtam, hogy én nem fogom elfogadni a páromtól, most megvan"


Igen, vannak dolgok, amelyeket én nem fogadok el a páromtól, olyanok, amiket anyám elfogadott apámtól. De hát más emberek vagyunk, más igényekkel. De amire azt mondtam, hogy másként csinálnám, azt tartottam is idáig.

2012. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem volt ilyen célom, nem is történt ilyesmi.
2012. szept. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

még nem :) és remélem nem is fogom...


Kicsit visszás de pl. ők ott is rontottak, hogy nem mentek egyetemre. Én a támogatásukkal egyetemet végeztem. Sokkal még nem vagyok előrébb, de igyekszem.

Gyereknevelés téren meg szerintem jó leszek :D

2012. szept. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem, még nem.

tudatosan küzdök. pl ők elváltak, én össze sem fogok házasodni senkivel, nehogy velem is ilyen történjen.

anyum viszonylag fiatalon, 26 évesen szült. én jövőre leszek annyi, de még sok mindent meg kell tapasztalnom a világból, hogy érettebb legyek mint ő, amikor megszült. anyagilag mindent megkaptam, és szeretetből sem volt hiány soha, de vannak olyan megmagyarázhatatlan dolgok, amiket csak egy idősebb korban szülő nő tud megadni a gyerekének.


munka terén talán kicsit hasonlítunk. ő sem azon nyomban találta meg azt a foglalkozást, amit most csinál, és sikeres benne. egyelőre én is keresem az utam, de legalább megélek a munkámból :)

2012. szept. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én inkább azokat a hibákat követem el,amiket a szüleim elképzeltek nekem.Amúgy szerintem a szöges ellentétük vagyok,szerencsére.Nagyon odafigyelek rá,hogy ne kövessem el az ő hibáikat.
2012. szept. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"pl ők elváltak, én össze sem fogok házasodni senkivel, nehogy velem is ilyen történjen. "


Akkor gondolom, semmilyen párkapcsolatba nem mégy bele, mert ha vége lesz, az ugyanolyan, mint a válás, söt ha "csak" élettárs vagy, akkor még sokkal rosszabb helyzetbe kerülsz, ha szakitotok.

2012. szept. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
El. A párkapcsolatomban ugyan úgy viselkedem mint anyám, pedig nem is hasonlít a stílusunk, ez a legérdekesebb. De a rossz mintát átvettem. Most megy gallyra a második hosszú párkapcsolatom, de már azon dolgozom, hogy a következő jobban sikerüljön. Így harmincon felül kezdem megérteni az összefüggéseket, ok-okozatokat, és hogy mennyire tudatosnak kell lenni ha változtatni akarok.
2012. szept. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!