Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők hogy karácsonyoz...

Elvált szülők hogy karácsonyoztok?

Figyelt kérdés

Tudom még messze van, de hogy szokott ez lenni Nálatok?

Apuka uj családja (esetleg gyerek is van) közös gyerekek, régi férj, új férj?

Nálatok, máshol?


2012. szept. 26. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én elvált szülők "gyereke" vagyok.

Nálunk ez úgy volt, hogy rendesen a szentestét apámmal töltötem, meg nevelőanyámmal (apámnál maradtam válás után), aztán valamikor meg átmentem egyedül anyámhoz. Nem volt ebből soha semmilyen balhé, vagy bonyodalom.

2012. szept. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is a gyerek vagyok a szituációban. Hivatalosan a szüleimnek nincsen senkiük, így megembereli a család magát és összeülünk.

Egyik barátoméknál, mind az Anyuka és az Apuka talált új párt magának. Ők úgy oldják meg, hogy a gyerekek a karácsonyi ebédet az Apjuknál a vacsorát meg az Anyjuknál ülik. Ilyen esetben az adott nagyszülők is mennek az adott helyre.

2012. szept. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ditta323 ***** válasza:
69%
Én is a gyerek szituban voltam. Anyuval meg apuval /nevelő apuval/
2012. szept. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

A 15:10-es válasza információk özönét tartalmazza. Gratulálok. Nem arra volt kíváncsi a kérdező, hogy a szüleid elváltak-e.

Bocs az offért, de kiverik az ilyenek a biztosítékot.

Én elváltam, velem van a gyerek, szintén az a gyakorlat, hogy a szentestét a gyerekem és én együtt töltjük, aztán az apja 25-én, 26-án viheti magához, a szüleihez. Ő nem elég érett ahhoz, hogy együtt leüljünk karácsonykor akár ebédre, akár vacsorára, akár csak úgy (ha nincs párom és neki sincs, akkor sem).

2012. szept. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Ja, és rugalmas vagyok, 24-én is elvihetné, vagy jöhetne, de nem szokott. Utolsó voltam.
2012. szept. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is elvált szülők gyereke vagyok.

Szüleimnél megmaradt a jó viszony, a szent estét együtt töltjük.

Anyunak van barátja, de 24-én nincs ott. Apunak amíg volt barátnője, addig csak pár órára jött át anyuhoz velünk karácsonyozni, de mióta nincs neki, azóta az egész estét ott tölti.

Most annyiban bonyolódott a dolog, hogy anyósomhoz is megyünk 24-én, úgyhogy egyik évben anyuéknál ebédelünk és anyósnál szent este, másik évben fordítva.

2012. szept. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is "gyerekként" írok (bár már nekem is van családom). Nálunk az volt a gyakorlat, mióta a szüleim elváltak (igaz, akkor már nem kisgyerek voltam), hogy szenteste otthon vagyunk anyuval, aztán 25-én apuval vagyunk az apai nagyszülőkkel, és apu testvérével + az ő családjával, 26-án meg anyával az anyai nagyszülőknél + anyu testvérével és az ő családjával.

Igazából nagy változás nem volt, mert amikor még együtt voltak, akkor is szenteste otthon, aztán a másik két napon mentünk a nagyszülőkhöz.

2012. szept. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

15:16

Bocs az offért, nekem ebbe nincs semmi tapasztalatom, DE a 15:10es a kérdésre válaszolt. Legalábbis ő valószínűleg nem tölti az apjánál az időt. Ennyi. Nem kell egyből lehurrogni a másikat, mert rossz a szövegértésünk.:)

2012. szept. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A lányom minden szentestét nálunk tölt(velünk él)ás a másnap délelőttöt.Akkor viszi el az apukája és újévig ott van.Ez már így megy 7 éve.Ott is vannak kis tesók ,itt is.
2012. szept. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Kezdő vagyok a témában, de gondolom nálunk is majd kialakul vagy nem tudom....

2012. szept. 26. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!