Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetnek már ilyen...

Hogy lehetnek már ilyen szülők? Miért a gyerekkel tolnak ki?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremről és a családjukról van szó. Jó igaz nem tartozik rám, de sokszor szoktak idejönni, és itt is hallgathatom a vitájukat.


Az a helyzet, hogy van nekik egy 6 éves kisgyerekük. Unokatesóm meg a felesége már nagyon nem bírják egymást, állandóan veszekednek, versengenek egymással, és sajnos a gyerek van a célkeresztben.

Ezalatt azt értem, hogy unokatesóm is, meg a felesége is(gyerek anyja) tömi a gyerek fejét minden hülyeséggel, próbálják a másik ellen fordítani / hangolni, állandóan kérdezgetik tőle, hogy "Kit szeretsz jobban? Miért szereted őt jobba?" meg hogy "Engem szeress jobban mert ő ilyen-olyan-amolyan"


Nem azért, de egy 6 éves gyereket hogyan lehet már arra kényszeríteni, hogy válasszon a 2 szülője közül? Nem evidens, hogy mind a kettőt szereti?



Beszélgetés már abszolúte nem használ, mert unokatesóm is kérte, hogy segítsek. Én tényleg sajnálom azt a kisgyereket, mert már látszik rajta, hogy érzelmileg nagyon instabil.


Miért csinálják ezt?


Mit tennétek?



Ismertek hasonló helyzeteket?


2012. szept. 22. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Minek az ilyennek gyerek?


:(

2012. szept. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kb hasonló korú lehettem, amikor egyszer anyám nekiszegezte a kérdést. Már akkor éreztem, hogy ez övön aluli, úgyhogy mondtam, hogy apámat. Anyám visszakérdezett, hogy miért. Mondtam, hogy azért, mert ő nem tesz fel ilyen buta kérdéseket és nem kényszerít ilyen helyzetbe.


Többet nem kérdezte meg :)

2012. szept. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
*nekem szegezte
2012. szept. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos sokat nem tehetsz, de ha már épp tenni akarsz, akkor pl míg nálad vannak, "igyekezz", hogy a kisgyerek jól érezze magát. Lehet hülyén hangzik, de ez neki olyan lesz, mint oázis a pusztában.. A gyerekek olyanok, mint egy szivacs, mindent beisznak a környezetükből, sajnos a rosszat is és ez ki is hat a szeméyiségfejlődésükre, kinél milyen módon az már egyénfüggő.
2012. szept. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!