Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért igazságtalanak a szülők...

Miért igazságtalanak a szülők a gyerekkel? Miért van ez igy

Figyelt kérdés
Nem tinikori hiszti de valahogy nagyon nem érzem igazságosnak a dolgot. Van két báttyám ők már dolgoznak 27 és 29 évesek. Mégis folyton őket támogatják a szüleim. Én főiskolára járok de egy bulin sem voltam sőt két éve sehol mert spórolni kell. A telefonom már 5 éves semmit nem lehet vele csinálni de nincs új mert spórolni kell saját lap topom nincs mindig valakiére kéredzkednem kell. Úgy volt karácsonyra kapok emrt apukám nagy jutalmat kapott a munkahelyéről de utána azt mondták még se kap. Ma kiderült hogy kapott csak az egyik bátyámnak adták oda történetesen azért mert most jár suliba meló mellett mivel sosem volt jó tanuló és kellett rá neki a pénz. A másiknak a szakmájához való gépeket veszik. a nagy szülők is folyton őket tömik pénzzel hol 5-10-50 ezer forintokkal én kb egy csokit kapok az egyiktől másiktól még azt sem. Nekik a kereszt szüleik is normálisak nekem köszönni nem köszönnek az enyémek. Pedig kitünővel leérettségiztem és államilag támogatott főiskolára járok tehát ez sem visz el pénzt. Úgy érezm igazán meg érdemelnék néha pár ezret bulira vagy egy saját gépet már ha másért nem csak hogy a házimat megtudjam rajta irni. Most próbálok munkát keresni de hát nem nagyon megy ha nem találok akkor nyaralni sem tudok elmenni a barátaimmal. Persze tesoimnak futja mindenre csajozni bulizni tanulni minden. Jah és hozzá teszem anyukámék 100ezreket keresenk nem minimálbért nem értem mirét rajtam kell spórolni.:(:( De már olyan szomorú és kétségbe esett vagyok
2010. jún. 16. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tőlük megkérdezted már, hogy miért van ez így?
2010. jún. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Meg és akkor annyi a válasz hogy ezt rosszul látod ők sem kapnak sokat tudod spórolni kell. De hát ma is kiderült hogy az 500ezret oda adták akkor annyi volt h hát kellett neki.
2010. jún. 16. 20:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazat adok Neked,valószínűleg nem te látod rosszul a dolgokat.Erre csak 1 megoldás van,ha még 1x megpróbálsz velük nyugodtan(!) leülni hármasban és elmondani nekik ugyanezt,amit ide nekünk leírtál.Azért eléggé sajnállak :(

Nem te vagy az első olyan,akinél azt látom,hogy a legrendesebb gyerek kapja a legkevesebbet...nem értem miért van ez így.A legjobb barátnőméknél is ugyanez volt a helyzet,még a szüleim is észrevették(mert a szüleink is ismerték egymást)úgyhogy tényleg tudom,hogy sokszor nem a gyerek látja rosszul.

21/L

2010. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben mostantól kezdve 2 hónapig rendszeresen vezetnék egy listát arról, hogy mit adnak a szülők neked és mit a testvéreidnek. Őszintén írj bele mindent, ne tegyél hozzá és ne vonj el belőle - aztán dugd nyugodtan az orruk alá.

Kicsit szélsőséges megoldás, de a tényeket még ők sem hazudtolhatják meg. Te pedig elmondhatod, hogy mindent megtettél.

Különben, ne próbáld megérteni, miért ilyenek. Náluk is igazságtalanság van, de már nem is érdekel miért...

2010. jún. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lehet a baj, hogy te vagy a legkisebb. A kicsit nem veszik észre valahogy. A nagyoknak a gondjai valahogy igaziak, de a kicsi, az még gyeerek, majd ráér, várja csak ki a sorát.


Azt javaslom, először is vedd nagyító alá a szüleiddel való kapcsolatodat. Szoktatok-e beszélgetni, ismereitek-e egymást úgy közelről. Ha úgy gondolod, hogy nem, akkor próbálj javítani. Kezdeményezz beszélgetéseket, stb, és akkor lesz alkalmad a magad ügyeit is felvetni, elmesélni, először csak úgy mint érdekességeket. Csak mintha jelentkeznél, hogy hahó, én is itt vagyok. És persze kérdezgess az ő dolgaikról, meg a testvéreid dolgairól is, mert a kapcsolat akkor jó, ha legalább kétoldalú.

Aztán föl lehet majd vetni a kéréseket, de nem úgy, hogy összehasonlítod a tesóiddal, hanem csak magadról beszélj. Hogy szeretnél ezt, vagy azt, és szeretnéd, ha adnának rá pénzt. Próbáld meg nem éreztetni sem a duzzogást, sem az irigykedést, hanem csak objektíve magadról.

Előre tervezd el a beszélgetést, miket kérdezel, és próbáld kigondolni, hogy miket fognak válaszolni, és majd hogyan folytatod. Ha elsőre nem sikerül, akkor majd legközelebb újabb nekifutás. És ha megemlíthetném ..szeretettel.

2010. jún. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem, őket meg hát nem szoktam duzzogni csak most pár dolog tényleg kellene már nagyon. Jó a viszonyunk ettől független mindig beszélgetünk reggel együtt kávézunk segítek anyának a vállalkozásába is nincs semmi gondja velem. Lehet e miatt is van mert nekem általában elég ami van és mindent megoldok magamnak a fiúk pedig hát nagyon rosszak voltak és kellett rájuk a figyelem csak én azt hittem hogy egyszer leszek én is a központban de hát lassan végzek a sulival elköltözöm szóval ez nekem kimarad úgy látszik.
2010. jún. 16. 22:19
 7/14 anonim ***** válasza:

Mondd azt hogy szerencsejáték tartozásod van:))

de tényleg, lehet hogy rájuk kéne ijeszteni, csak hogy elgondolkodjanak azon, milyen mázlijuk is van veled, hogy rendes vagy.

2010. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Például véletlenül hagyd nyitva a számítógépet ennél az oldalnál? Hátha észre veszik a dolgot.

ahogy leírod biztos szeretnek téged, úgyhogy nem értem én se a dolgot, mondjuk nálunk mindig egyenlően vagy szükség szerint voltak elosztva az ilyesmik, szóval nem tudom miért csinálhatják ezt, valószínőleg nem szándékosan, illetve lehet, hogy te is kicsit másképpen látod a 100ezrek se biztos, hogy olyan sok, majd meg tudod, ha saját családod lesz.

2010. jún. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem szép a szüleidtől, hogy ilyen különbséget tesznek a gyerekek anyagi helyzetének javitásánál. Én neked lennék akkor vetném fel a témát, amikor ott van a másik két testvéred és édesapád is. Csak kibujna a szög a zsákból, hogy miért van ez a különbség köztetek, vagy elrestelnék magukat a szüleid.
2010. jún. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Lehet hohy tényleg nem látsz bele a dolgokba különélni, a munkádhoz felszerelést venni nagyon drága.

Az én tesom szerelő egy maszek cégnél és mi is folyton öt támogatjuk kocsit kellet neki venni hogy ne csak kisegitő legyen a cégnél, szerszámokat, a lakását felújitani, felszerelni, ő is keres és be is száll a költségekbe de egyedül nem tudná megoldani.

2010. jún. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!