Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért igazságtalanak a szülők...

Miért igazságtalanak a szülők a gyerekkel? Miért van ez igy

Figyelt kérdés
Nem tinikori hiszti de valahogy nagyon nem érzem igazságosnak a dolgot. Van két báttyám ők már dolgoznak 27 és 29 évesek. Mégis folyton őket támogatják a szüleim. Én főiskolára járok de egy bulin sem voltam sőt két éve sehol mert spórolni kell. A telefonom már 5 éves semmit nem lehet vele csinálni de nincs új mert spórolni kell saját lap topom nincs mindig valakiére kéredzkednem kell. Úgy volt karácsonyra kapok emrt apukám nagy jutalmat kapott a munkahelyéről de utána azt mondták még se kap. Ma kiderült hogy kapott csak az egyik bátyámnak adták oda történetesen azért mert most jár suliba meló mellett mivel sosem volt jó tanuló és kellett rá neki a pénz. A másiknak a szakmájához való gépeket veszik. a nagy szülők is folyton őket tömik pénzzel hol 5-10-50 ezer forintokkal én kb egy csokit kapok az egyiktől másiktól még azt sem. Nekik a kereszt szüleik is normálisak nekem köszönni nem köszönnek az enyémek. Pedig kitünővel leérettségiztem és államilag támogatott főiskolára járok tehát ez sem visz el pénzt. Úgy érezm igazán meg érdemelnék néha pár ezret bulira vagy egy saját gépet már ha másért nem csak hogy a házimat megtudjam rajta irni. Most próbálok munkát keresni de hát nem nagyon megy ha nem találok akkor nyaralni sem tudok elmenni a barátaimmal. Persze tesoimnak futja mindenre csajozni bulizni tanulni minden. Jah és hozzá teszem anyukámék 100ezreket keresenk nem minimálbért nem értem mirét rajtam kell spórolni.:(:( De már olyan szomorú és kétségbe esett vagyok
2010. jún. 16. 20:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj,de az én az én anyukám minimálbérért dolgozott,apukám meghalt!Fősulira jártam és Örültem hogy kitudta gazdálkodni a vele járó költségeket!Bulira nekem sem telt de megoldottam!!!Elmentem dolgozni mellette és lett pénzem és ebből tudtam gazdálkodni is ,valamint megvettem életem első laptopját!

Nem volt kényelmes éjszakára járni,de megérte!Megtanultam beosztani a pénzem ..spórolni és ha nagyon kellett vmi pl egy új telefon meg tudtam venni!Nagyon jó érzés ha Te veszed meg magadnak azt amire vágysz és nem kell kunyizni!

Tesó problémára nem tudok mit írni nálunk ilyesmi nem volt!Hugom ugyanígy ment és melózott suli mellett!Nem vészes!Éjszakai Tesco..néha buliztam is és a sulim is meglett,sőt néha itthonra is betudtam segíteni;)

2010. jún. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Én ezt meg értem és dolgozik is de ahol lakunk munka lehetőség nem nagyon van plusz tudom h lenne nekik miből. Ha több milliós kocsit vesznek kézpénzre stb akkor van nekik nem sajnálom tőlük csak nem értemm őket
2010. jún. 19. 21:22
 13/14 anonim ***** válasza:
Kérj a tesoidtól pénzt.
2010. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
ne haragudj az összes választ nem olvastam el végig,én most 27 éves vagyok és nálunk ez kb 12 éves korom óta van így,bár mi egyáltalán nem áltunk jól anyagilag sose,de ha volt valami mindig a fiúk kapták.egy öcsém van és egy bátyám.anyám füzeti az öcsém hiteleit,a bátyám ingyen lakik otthon otthon,ezt csak azért írom így mert sajnos kezd az alkohol rabjává válni és csak arra költ és a cigire.én 19 éves korom óta a saját lábamon állok,21 évesen elköltöztem otthonról,mindig én voltam a "rossz",jelenleg van egy 4 hónapos kislányom és ahelyett hogy a 4 családtagom közül megkérdezné valaki lenne-e valamire szükségem,inkább mindenki tőlem kér,pedig a szüleim "támogatják" a fiúkat.annyit tudok neked mondani,állj a saját lábadra ha tudsz és fogadd meg hogy te nem leszel ilyen a gyerekeiddel,mert tudod milyen nyomorúlt érzés.amúgy én se vagyok rosszba a tesóimmal.
2010. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!