Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ők voltak bunkók vagy én...

Ők voltak bunkók vagy én reagálom túl a dolgot?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos babám van, de a terhességem 8. hónapjáig bejártam dolgozni. A múlt hónap elején volt egy céges buli. Előző nap már tök be voltam sózva hogy végre látom a kolléganőimet akikkel nagyon jóba vagyunk. Mert amióta szültem talán 1-2x telefonon beszéltünk, vagy írtak mélt, de nem találkoztunk. Annyira vártam már a napot mert már kicsit depis voltam az itthonlétbe, ráadásul egyedül. Odaértem a bulira a párommal, babámmal, mindenki köszönt puszival, de jó hogy itt vagytok, jaj de cuki a baba stb. A kolléganőim is. Tarott fejenként 1 percig. De ennyi. Aztán amikor odamentem hozzájuk hogy végre beszélgessünk mert főleg őmiattuk mentem, akkor csak azt éreztem hogy nem akarnak beszélgetni velem. Kérdem hogy mi újság, hogy vannak. A válasz flegmán hangzott: mi lenne? semmi. Aztán azt mondták hogy most mérgesek vmi céges dolog miatt. De erről én mit tehetek? Értem hogy mérgesek voltak, de attól nem lehet beszélgetni? Aztán ott állok mint egy idióta, odajön mellém még vki, aztán azzal elkezdtek beszélgetni, mintha én ott sem lennék. Ez tök rosszul esett. Ott is hagytam őket, na rám itt nincs szükség, mással beszélgettem. Eltelt kb. 2 hét, mire írtak nekem néhány sort, hogy vagyok mi újság. Én meg szépen elmondtam hogy köszi jól vagyok és leírtam őszintén mennyire megbántottak. Eltelt 3 hét és semmi, se egy telefon, se egy mél, se semmi. Holott állítólag jó barátnők vagyunk, amig ott dolgoztam sülve-főve együtt voltunk, néha még közös progi is volt munka után. Én innentől lezártam ezt a dolgot, meg az ún. barátságot. De még mindig bánt a dolog.
2009. aug. 2. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy irigykedtek rád. Pocsék ám a se kutyám, se macskám érzés!

Szerintem munkahelyi barátság nem létezik!

2009. aug. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Munkahelyi barátság létezik de csak a munkahelyen. Ezért hívják munkahelyi barátságnak. Mostmár én is tudom. Már 3x jártam így. Megtanultam a leckét. Csak mindig reménykedek hogy most más lesz..
2009. aug. 2. 10:14
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
teljesen jol érzed, ők voltak a bunkók!
2009. aug. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Márciusban jöttem el táppénzre veszélyeztetett terhesség miatt. Csoportvezető voltam, hetekig, sőt talán 2 hónapig is engem hívogattak mindennel, hogy segítsek. Aztán egyre kevesebbet hívtak, egyre kevesebb mail érkezett, kiestem a mókuskerékből.

Nagyon jóban voltunk/vagyunk, de nekik maradt a "továbbra is együtt húzzuk az igát" érzés és a csapatszellem, így mindig van közös téma, amibe engem már nem igazán vonnak bele.

Néha rám csörögnek, hogy hogy vagyunk meg ilyesmi, de ennyi(pedig ingyen beszélünk a céges telón).

Valójában ezek a bent szövődő kapcsolatok legtöbbször elég felszínesek. Ne bánkódj miattuk. Persze rosszul esett meg minden, mert te azt hitted minden a régi, de ők pörögnek tovább és tovább. Ezért pedig nem te vagy a hibás.

2009. aug. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Akármennyire sok a munkahelyi stressz, amitől ők "csapat" maradtak, ha valaki felvonultatja a családját, illik rá reagálni, beszélgetni egy kicsit. Ha igazi barátok lennének, akkor pedig le sem szálltak volna rólad meg a babádról! Látod, ez a barátság fokmérője!

Sok boldogságot és igazi barátokat kívánok neked!

2009. aug. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy -előző vagyok- lehet, hogy tényleg irigyek, mert a családi életük nem olyan szép, mint most a tied!
2009. aug. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Lehet hogy irigyek, mert az egyik hölgyikének épp nincs pasija, helyette ezerrel cigizik, a másik pedig együtt van évek óta a párjával, de mivel jóval idősebb nála, nem lesz gyerekük.

Én vagyok a hülye, meg a naiv folyton azt hiszem hogy jó barátokat találok.. aztán tessék mindig ez van.

2009. aug. 2. 10:33
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Szia!Ez gyakori jelenség ám,csak az ember mindig azt hiszi,hogy vele nem történhet meg ilyesmi.Nem voltál hibás semmiben,a lényeget is jól gondolod....a "barátnőid" elégedetlenek a saját életükkel és talán zavarja őket a te mostani idilled.

Jaaa és most már nem vagy olyan érdekes,mint a babád előtt,elvesztették az érdeklődésüket írántad.Jobb is,hogy kiderült,hogy felszínes a veled kialakult kapcsolatuk...

Ha vígasztal,nem vagy egyedül,mert én is hasonlóan jártam,mint te.:) Azaz én már a babavárás idején elváltam tőlük,mert korábban együtt cigiztünk és közben jókat pletyiztünk....aztán amint megtudtam,hogy terhes vagyok,nem mentem velük bagózni és néhány nap elteltével egyértelművé vált,hogy már nem tartozom a köreikbe.

Ne bánkódj,így anyukaként is köthetsz még valódi barátságot,ismerkedhetsz más szülőkkel!

2009. aug. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Ne keseregj,nem barátokat veszítettél el csak a látszatot.

De most már tudod.A barátod az,aki melletted van jóban-rosszban,örömben-bánatban együtt érez osztozik veled.

Munkahelyen is lehet szert tenni igaz barátságra,de nagyon ritka.És sajnos ez ilyenkor derül ki,amikor szükséged lenne rájuk úgy is,hogy nem vagy kéznél,és tenni kellene a kapcsolattartásért.Jobb,hogy így derült ki milyen emberek mennyire vagy fontos a számukra,mintha számítottál volna rájuk valami fontosabb dologban és úgy hagynak cserben.Ne foglalkozz a dologgal,főleg ha oda még vissza akarsz menni dolgozni.Levonhatod a következtetést,és ha a jövőben még kapcsolatban leszel velük legalább tudod mire számíthatsz,mennyire engedheted közel őket magadhoz.

2009. aug. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

teljesen megtudlak érteni, ugyan én 17vagyok, de nekem az osztályból nincs barátnőm..mert ezek felszínes barátságok:(

1-2hétig nem megyek be betegség miatt, és már nem is vagyok olyan fontos nekik..


és igen ők a bunkók nem Te!!

Remélem van rajtuk kívül más barátnőd..bár ahogy írtad hogy egyedül voltál otthon nem vagyok benne biztos, de hátha:)

2009. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!