Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rettentő erőszakos az apósom,...

Rettentő erőszakos az apósom, mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Ő azt szeretné, ha mindig mennénk hozzá, kapálnánk a szőlőjébe, együtt sütögetnénk, szóval napi kapcsolatot akar. Nekünk erre nincs igényünk. Pár évvel ezelőtt egy utcában laktunk, minden este ott volt..nagyon zavaró volt. Nem lehet vele beszélni mert megsértődik és hülyeségeket mond, pl: azt szeretné, ha a férjem átvenné a szőlő gondozást, szerinte reggel munka előtt és este munka után ott kellene kapálnia.. szerintetek? Hogy állítsuk le? Megoldást szeretnénk. Pár héttel ezelőtt beszéltem vele erről, mondtam, h nagyon rossz így, mert minél jobban erőszakoskodik, annál jobban nem megyünk, mert ha odamegyünk, akkor meg rossz a hangulat, meg van sértődve...szóval ördögi kör... se én, se a férjem nem bírjuk az erőszakot, ő meg egyre durvább... az egész családot irányítani akarja, sógórnőm és az anyósom is "behódólt", mi nem...
2009. aug. 1. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is dettó ugyanez van!Sógoromék megoldják,odaszaladnak két percre,majd jön egy "véletlen" telefon és már menniük is kell.Mi meg hallgathassuk,hogy milyenek vagyunk,nem vagyunk képesek elmenni sűrűbben,meg ezt,meg azt is meg kellene csinálni.Mindketten dolgozunk,gyerekeink vannak,de ő elvárná,hogy minden nap ott legyünk,mert a mi munkánk,nem munka,bezzeg ő,míg fiatal volt,mennyit bírt dolgozni...stb Szóval le vagyunk nézve,mi soha semmit még nem tudtunk a kedve szerint csinálni,de ezt minden nap meg kellene hallgatnunk.Hát nem megyünk,hacsak nem feltétlen muszáj.Másképp nem lehet kivédeni a támadásokat.Beszélni vele nem érdemes,mert meg se hallgat.Lehet hogy sokat nem segítettem,de legalább tudod,hogy nem vagy egyedül...
2009. aug. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedjetek a 21-ből, tartsátok magatokat.

A párod meg jelentse ki kerek-perec, hogy nem tart igényt a szőlőre, mert neki kell az a aszabadidő, ami munka előtt és után van neki.

A mi generációnk már nem olyan, hogy éjjel-nappal robotol, haszonállatot tart, veteményez és emellett kapál a földjein is.Sajnos Ő ezt nem tudja elképzelni és megérteni, mert Ő még a "szívósabb fajtából" való.

2009. aug. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel a férjednek az apja, neki kell a sarkára állni és határozottan megmondani neki, hogy a saját életeteket szeretnétek élni és ebbe nem fér bele a szőlőkapálás. Ha engedtek, akkor előbb utóbb a házasságotok rovására megy, mert vitára ad alapot.
2009. aug. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!