Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idén végzek a Főiskolával....

Idén végzek a Főiskolával. Hogyan csináljam, hogy senkit nem bántsak meg?

Figyelt kérdés
Szóval gyakorlati hely kell. Eddig úgy volt,hogy a párom lakhelyén ami tőlünk kb.50kmrrel van távolabb,mert ott kapnék fizetést. Ma kiderült,hogy a mi városunkban ugyanaz a hely is fizetne,amit eddig úgy tudtunk,hogy nem. Mit tegyek? Költözzek el otthonról,hogy a párommal többet tudjak lenni? Olyan jó lenne,de közbe itt van anyu akit sajnálok. 23 éves vagyok tudom,hogy lassan saját lábra kellene állni,csak mégis. Apu meghalt,tesóm külföldön.
2012. szept. 17. 14:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Jó a kapcsolatom velünk,viszont a páromnak már nem mindig...Én szívesen költöznék,ha csak ketten. Hitelre azért gondoltam,mert ugye én apu után egy kicsit örököltem az jó lenne indulónak. És akkor lehetne csak az én nevemen a lakás.
2012. szept. 17. 15:02
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

És akkor ezt hogy gondoltad? Ő vesz fel hitelt a te neveden lévő lakásra?? És mi lesz akkor,ha nem működik? Te a gyakornoki fizetésből nem fogod tudni fenntartani magad, a háztartást és fizetni a hitelt.

Szerintem éljetek együtt pár hónapot egy albérletben,aztán vágjatok közös,20 éves projectekbe.

20N

2012. szept. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Mivel nekem lesz tartalékom én veszem fel,miután normális munkám lesz.
2012. szept. 17. 15:16
 14/17 anonim ***** válasza:

Külön a szülőktől csak ketten, albérletben!

Ha ezt minimum 2-3 évig tudjátok csinálni, akkor már lehet alapozni arra, hogy a kapcsolatotok többet is kibír.

Ez esetben anyudnak és anyósodnak sem lehet egy szava sem, mert mindkettőnek tudomásul kell vennie, hogy elkezdtetek megállni a saját lábatokon.

2012. szept. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igazából az a gond,hogy anyu mindig mondja,hogy itt ez a hatalmas ház,miért nem férünk el. De én külön családot akarok,nem akarok veszekedést,beleszólást stb.
2012. szept. 17. 15:57
 16/17 anonim ***** válasza:

Gondold végig a következőt: ha TE veszel egy lakást, részben hitelre, és ott éltek együtt, akkor a párod jogosan érezheti úgy, hogy neki ott semmije nincs, csak beleült a készbe és ez elég kellemetlen tud lenni...

Ráadásul ez esetben tényleg neked, egyedül kell fizetned a hitelt, tehát nem kerülhet be a közös költségekbe, még ha a fizetésed nagy része el is megy hitelre, nem hivatkozhatsz majd erre, a költségeket felesben kell fizetnetek. Ellenkező esetben a párod hivatkozhat arra, hogy ő tart el, hogy te a saját lakásodat fizesd, ami esetleges szakítás esetén csak a tiéd marad... Vagy ha nem felesben osztoztok, úgy érezhetné, hogy "lakbért fizettetsz" vele...

Nem szerencsés helyzet, semmiképp, rengeteg konfliktus forrása lehet!

Próbáljátok csak meg először albérletben (nem szülőknél, mert az nem jelent önálló életet), tanuljatok meg közösen gazdálkodni hónapról hónapra, fizessetek rezsit, vásároljatok meg mindent a megélhetéshez, és ha ez megy, akkor vágjatok bele a lakásvásárlásba... akkor viszont a párodat is "engedd" beszállni, akár csak a hitelbe, ha neked van is induló tőkéd!

2012. szept. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó. Nekem sem esne jól.
2012. szept. 17. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!