Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segitsek a 18 eves...

Hogyan segitsek a 18 eves hugomnak, h lelkileg jol tudja ez a szornyu tragediat atveszelni?

Figyelt kérdés

Edesanyank pont ma 1 hete meghalt.Sajnos 1 honapja derult ki nala,h tudo daganata volt,ami mar sajnos tobb szervet is erintett attetkent.

Es mult het penteken meghalt Anyu,de nagyon varatlanul,mert delelott meg beszeltem vele tobbszor,es a betegsegehez merten jol volt,aztan csinaltak nala egy plumbalast /tudobol a folyadekot lecsapoltak/,es utana mar nem volt maganal.

A kerdesem az lenne,h mit tudok segiteni a hugomnak,h rendbe legyen,mert latszolag minden oke,de erzem,h ez nem igy van.

Persze az En lelkem is melypont alatt van,mert nem ertem,h miert es miert pont vele tortent ez.

Hogyan dolgozhatjuk fel ezt a tragediat,h konnyebb legyen elengedni Ot,mert ugy erzem,h nem tudjuk most meg elengedni,de ahoz,h O is bekeben nyugodjon ez kellene,de nem megy.

Ma lesz a temetese,es talan utana konnyebb lesz?Nagyon felek a temetestol is,es nem tudom megmondani,h miert,de rettegek tole.

H van vkinek olyan otlete,tapasztalata akkor kerem irjon.

koszonom szepen

30/N


2009. júl. 31. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Őszinte részvétem.Ne hagyd magára egy percre sem.És engedjetek utat ennek a rettenetes fájdalomnak, ne zárjátok magatokba.
2009. júl. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Őszinte részvétem!

Apum is daganattal lett beteg, tudtuk hogy nem vár rá gyógyulás, így megpróbáltuk széppé tenni a hátralevő idejét (ő nem tudta, hogy végstádiumban van, jobb is). Közben persze sírtam, ha nem látták.

Aznap, elég jól volt, csak jött egy embólia...

Szóval tapasztalatból azt mondom, hogy a temetésig a legrosszabb, és utána még az első hónap. Én már nem laktam velük, így a legrosszabb anyumnak volt, mert ő nap mint nap látta az ürességet, apu hiányát.

Édesapátok melette van?

Nézegessetek képeket, beszéljetek róla, sírjatok, ha az könnyít. Próbáljátok úgy nézni, hogy ezzel vége a szenvedésének, mert csak az várt rá (apunak nagy fájdalmai voltak, morfiumot kapott, gerincbe).

A Kárpátia: Jó lenne c. számára ma is elkap a sírás, de mi túl vagyunk a nehezén.

És végül egy idézet:

Én nem haltam meg. Az ,ami nektek voltam, még mindig vagyok.

"Nevezzetek a nevemen, beszéljetek hozzám olyan könnyen és egyszerűen, ahogy

mindig.

Nevessetek és gondoljatok rám, hiszen én itt vagyok veletek, csak én az út

másik oldalán megyek !"

2009. júl. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom.

Igen apu melette van,de apum is olyan,h kivulrol nem latszik rajta,de belul emeszti magat,En sirok,h ramtor,mert nem tudom visszatartani,de a hugomnal es apunal ez nem igy van.

Ez az idezet annyira megirintett,h azt el sem tudom mondani,koszonom.

2009. júl. 31. 08:34
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Keress rá a hoszpisz mozgalomra , magyarországon Polcz Alen kezdte el , a haldoklók és családjukat segítik ezen a fájdalmas úton . Kell időt hagyni a gyásznak , kell sírni ...
2009. júl. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Hát én azt tudom javasolni, hogy minél előbb lekötni a figyelmét. ha vannak jó barátai, akkor töltse velük az időt. nem biztos hogy jó ha folyamatos "figyeli" valaki, mert 1-2ember nem tud sírni "társaságban".

a temetés nem vidám dolog, de a sok vele eltöltött jóra kell gondolni és arra hogy biztos nem örülne ha sírva látna titeket, ez adjon erőt.


minden ember másként élni meg a veszteséget. amikor megmondták hogy meghalt, akkor szinte fel se fogtam, mentem a dolgomra. én az temetésen sírtam, állandóan Ákos zenéi szóltak(nagyon szomorúnak találtam).

után 1,2nap tényleg volt hogy véletlenszerűen törhet az emberre a sírás. aztán 1hétig szinte semmi nem volt, de utána megint elkapott a sírás, ahogy rágondoltam.

én pl.: a környezetemben senkinek nem szóltam, nem akartam részvétet hallani, de azt hiszem jobb lett volna...

2009. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

"hoszpisz " hát én idegenektől nem szoktam részvétett kérni, meg együttérzést se.


szerintem inkább, inkább kis utazás is jót tehetne neki, pl.:1hétig hozzád költözhetne stb... nagymamához stb...

mindenféleképpen rokonokhoz, jó barátokhoz.

2009. júl. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ő is akarja és tesz érte akkor tudsz rajta segíteni.De ezellen te nem tudsz mit csinálni,csak az idő.Max.annyit hogy legyél vele minidg,kérdezd meg mit tehetsz érte,mi lenne neki a jó,hívd el ahova csak tudod.
2009. aug. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Őszinte részvétem:(! Nekem a bátyám halt meg, autóbalesetben. Mikor megtudtam, mintha fejbevágtak volna.... Beletelt legalább 20 percbe, mire felfogtam. Akkor sírógörcsöt kaptam és hívtam a barátnőmet. 4 éve vagyunk együtt, tehát megbízunk egymásban. A telefonban is nehezen beszéltem, mert sírtam és mondta, hogy átjön, ha szeretném. Mikor átjött, mégjobban sírtam, mert a vígasztalással tudatosult bennem, hogy tényleg megtörtént ez a szörnyűség. Nagyon jól esett, hogy ott volt velem, tehát Te is legyél vele (ha igényli, mert van, aki egyedül akar lenni ilyenkor egy ideig), próbáljatok beszélni róla, szép emlékeket felidézni. A temetéstől én is nagyon féltem.... Ott mégjobban sokkot kaptam, annyira, hogy sírni sem tudtam. Édesanyám, édesapám zokogtak, én meg nem tudtam. Szinte nem is éltem.... Aztán megszólalt Demjén Ferenc: Kell még egy szó című száma, ott elszakadt a cérna. Még jobban sírtam, mint amikor megtudtam a hírt, mert olyankor az ember még nem igazán fogja fel a történteket, vagy legalábbis reménykedik, hogy mégsem a számára szeretett személlyel történt a tragédia, de a temetésen már nyilvánvaló a számára, hogy sajnos megtörtént a baj.... Mindenki másképp vészeli át a temetést. Nem akarlak megijeszteni, de én annyira sírtam, hogy összecsuklottam... Van, aki meg csak otthon fogja fel és otthon tör ki a sírás. A temetés után legyetek minél többet együtt a húgoddal és édesapáddal, próbáljátok erősíteni egymást! Nagyon sajnálom, hogy ez történt és kívánom, hogy mihamarabb találjatok megnyugvást! Gyuszi, 20
2010. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!