Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történt velem? Mitől...

Mi történt velem? Mitől változtam meg ennyire?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok és mostanában nem ismerek magamra.

3 éve vagyunk együtt párommal, jól megvagyunk. Kapcsolatunk elején voltak súrlódások, nehezen ment az összecsiszolódás de eddig úgy gondoltam/éreztem hogy boldog kapcsolatban élek és elégedett vagyok az életemmel. Mostanában azonban azt vettem észre, hogy nekem semmi nem tetszik. Nem tetszik az élet amit élek.

Tele voltam tervekkel, egyetem elvégzése után karrierről álmodoztam, ahelyett évek óta irodán dolgozom és úgy érzem elakadtam az önmegvalósítás útján. Sőt el se kezdtem. Külföldön szerettem volna tanulni/élni. Ebből sem lett semmi. Nincs semmi amit elértem, amit fel tudnék mutatni, amire büszke lehetnék. Szürke unalmas és kiábrándító életet élek..legalábbis mostanában így élem meg. Sorozatos kudarcokat kapok, panaszkodom de nem teszek ellene semmit.

A kapcsolatommal is elégedetlen vagyok, azt érzem nálunk minden csak a szex körül forog. Nem tudunk egy jót beszélgetni, nincs semmi közös bennünk. Nem azonosak a céljaink, sőt néha azt is érzem párom elszívja az energiáimat. Nincs kedvem a szexhez sem, ha párom azt szeretné hogy öltözzek be, szerepjáték bármi..kiábrándulok és a szextől is elmegy a kedvem. Újabban úgy élem meg, hogy ez közönséges/k*rvás és semmi vonzót nem látok benne.

A legrosszabb a helyzet a párom barátaival való viszonyomon figyelhető meg. Párom 32 éves. Barátai is idősebbek nálam. Vannak köztük már akik családosak, elváltak, egyedül nevelik gyermekeiket. (Nagyon vegyes a kép. Családosokkal nagyon jól kijövök, szeretek a társaságukban lenni) Az elvált/egyedülálló nők igazából soha nem fogadtak be, mindig érezhető volt részükről a feszültség. Gondolom a korom miatt, párom szerint "féltékenyek rám a szépségem és a fiatalságom miatt." Igazából soha nem csináltam belőle ügyet, nem az én barátaim, elfogadtam őket.(néhány közös program/ találkozás érdekében)

Mostanában azonban teljesen kikészülök, ha csak a közelükben kell lennem akkor is. Folyton az az érzés van bennem, hogy "nem végezhetem így" Egyszerűen szánalmasnak találom őket, kiábrándító hogy itt vannak 30X évesen és a hétvégi programjuk ezeknek a nőknek az, hogy lepasszolják a gyerekeiket kicsinosítják magukat, bandákba verődnek és elmennek bulizni. Eljátsszák, hogy ők még mindig fiatalok és vonzók és persze fiatal és vonzó pasikat akarnak becserkészni.

Igazából semmi közöm hozzá, nem az én életem de akkor miért borít ki ez engem ennyire?!

Páromnak sem tudom megmagyarázni hogy miért nem akarom még csak látni sem őket?

A bulizással is így vagyok, néha-néha eljárogattunk párommal/barátokkal/párom nélkül barátnőkkel. Mostanában elhurcolni sem lehet bulizni. Egyszerűen semmi kedvem hozzá, ha mégis elmegyek fancsali képpel alig várom, hogy mehessek haza. Azt érzem kiöregedtem már a bulizásból.

Úgy érzem mellékvágányra tévedtem. Minden ami eddig jó volt/ örömet okozott..kiborít és nem tetszik!

Nem az van bennem, hogy gyermeket, családot szeretnék mert az is nagyon távol áll tőlem. De mégis valami komolyabbat, párommal nem lehet komolyan tervezni. Egyáltalán nem akar gyereket, házasság ellenes...minden, ami pont az ellenkezője annak amit egy 32 éves férfitól várnál.

De ha ez engem egész eddig nem zavart, akkor most miért?

Mi történt velem? Hogyan tovább?


2012. szept. 12. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Bárcsak irodában dolgozhatnék! Én diplomás vagyok, és 2 éve munkanélküli. Ez sem valami csudajó beteljesedett élet. :)


Szerintem le is írtad. Nem vagy elégedett az életeddel, nem is tudod, hogy hova tartasz. Én is így voltam vele, és igazából még most sem tisztult ki a kép. Mikor összejöttem az exemmel, minden szép és jó volt. Aztán mellette valahogy nagyon megváltoztam. Unalmas lettem, nem jártunk el sehová, néztük a barátok köztöt, hétvégén pedig a családjánál voltunk, akik ugyanolyan unalmas emberek voltak, mint amilyen én lettem idővel. Azzal a különbséggel, hogy én akkoriban 22, ők pedig 50 fölül voltak már.


Exemnek szánalmas barátai voltak: csupa 35-45 közötti lesajnált háziasszony, akiket a férjük már nem tartott vonzónak, ezért abba ölték bele magukat, hogy tizenéves fiúkra vadásztak. Utólag persze kiderült, hogy kedves exem párat meg is döngetett ebből a "baráti csapatból"...még mellettem is.


Szó, mi szó, én miatta változtam meg. Úgy éreztem, hogy valahogy besavanyodtam. Persze voltak boldog pillanataink, de mégis, mintha egy szerepet játszottam volna 2,5 évig. Rühelltem a "barátait", rühelltem a családját, rühelltem az idióta és beképzelt öccsét, és a féltékenykedő anyját, aki minden percben azt hajtogatta, hogy én milyen szerencsés vagyok, hogy a kisfiával lehetek.

És ha visszagondolok, őt magát is rühelltem, mert úgy éreztem, hogy elvette a régi életem, amikor még pozitív, pörgős, mindig mosolygós kislány voltam.


Szerintem alapvetően neked is a párkapcsolatoddal lehet bajod. Nem illik bele abba a képbe, amit pár éve még elképzeltél.

És mindemellett ott vannak a megvalósítatlan álmok is. Tulajdonképpen mi akadályozott meg abban, hogy megvalósítsd őket? Lehet, hogy a mostani kapcsolatodnak is nagy szerepe volt ebben, de az is lehet, hogy tudat alatt okolod.


Én kívánom, hogy sikerüljön megtalálni önmagad.


24/n

2012. szept. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 omba ***** válasza:

Nem történt semmi különös, te érsz, - a környezeted meg marad értetlen.

Hogyan tovább?

Hát keresned kell a neked való, te szinteden álló embereket.

A szinten az érettséget,ambíciót, ilyesmit értek!

2012. szept. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Lehet hogy szükséged lenne egy nagy frissítésre.új emberekre, lazább életre.utazz el, kezdj bele valami újba, sportba, akármibe.
2012. szept. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A karriered: miért nem mentél ki külföldre, ha ez volt a cél?

A párod: három év után rájöttél, hogy semmiben nem egyeztek, a kezdeti súrlódásokat egy időre a szőnyeg alá söpörted, de lám, ismét felbukkannak: nem vagytok egymáshoz valóak. Nem működik a kommunikáció, nem összeegyeztethető a jövőképetek(bár ez egy érdekes dolog: te sem akarod a gyereket, házasságot, mégis hibaként hozod fel, hogy neki sem kell. Biztos, hogy te nem erre vágysz?)

Lényegében kiszerettél belőle, ráadásul ráeszméltél, hogy amit akartál, azért nem tettél eleget(külföld, munka, stb.)


párod barátai: ha szánalmasnak tartod őket, az is hasznos - így legalább tudhatod, mit nem szabad csinálnod, ha nem akarsz ilyen sorsra jutni. Pl. gondolkozz el rajta, mi történne, ha pároddal besikerülne egy gyerek, aztán rájönnél, hogy hozzáláncoltad magad valakihez, akivel egyértelműen nem vagytok egy idilli pár.

2012. szept. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pattanj meg minél hamarabb!!! Ennél még az is jobb, ha jó idig pasi nélkül leszel, és legalább rájössz mit is szeretnél. Ez a pasas sehogyan se való hozzád.
2012. szept. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Amikor mehettem volna külföldre (egyetemen keresztül) akkoriban jöttünk össze párommal és olyan szerelmes voltam, hogy nem akartam itt hagyni. Igazából magamra haragszom, nem rá. De az is hozzátartozik történethez, hogy ő kiment fél évre dolgozni külföldre. (havonta járt haza) és ő ezt nekem tényként közölte, pedig akkor már 1 éve voltunk együtt. (Visszagondolva lehet az volt az első törésem) Ő csinálta jól és az én választásom volt a helytelen. Kitartottam mellette, mert annyira szerettem. Ő az elején nem volt túlzottan szerelmes belém, nála idővel alakultak ki az érzések. (Az enyémmel ellentétesen)


Az, hogy még nem szeretnék férjhez menni, gyermeket vállalni az egy állapot. A 10 éves tervemben már szerepelnének ezek a dolgok, páromnak egyáltalán semmi ilyesmi nem szerepel a terveiben. Sőt azt is kétlem, hogy lennének tervei. Utál tervezni, soha nem gondolkodik előre és persze mindig megbánja.


Még nem kristályosodott ki előttem, hogy mit kell lépnem de valamit kell. Így nem vagyok boldog!

Köszönöm, sokat segítettetek!

2012. szept. 13. 17:08
 7/7 agi91babe ***** válasza:

Szia kérdező!


Nem tudom, hogy azóta mennyit alakult az életed, de gondoltam leírom mik a benyomásaim, hátha még aktuális a kérdés.

Nekem az jött le a kérdésedből, hogy Te magad sem vagy tisztában azzal, mit is akarsz. Szerintem alapvetően saját magaddal vagy elégedetlen, frusztrált, csalódott, és ezt kivetíted mindenre magad körül. Felébredtél a rózsaszín ködből, rájöttél hogy lassan olyanná válsz mint a szingli 30-as pipik, akiket lesajnálsz, hogyha a pároddal maradsz. Saját barátaiddal mi a helyzet? Van a párodtól független életed? Egy olyan része, ami a Tiéd és nem Közös? Mert ha nincs, akkor akármilyen adonisszal összehozhat az élet, a fásultság saját magadból fakad.

Írj, hogy hogyan alakult a sorsod, volt-e merszed lépni valamerre. :)

2012. okt. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!