Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek, Ti mindent meg...

Feleségek, Ti mindent meg tudtok beszélni a férjetekkel?

Figyelt kérdés

Munka, szex,szerelem, családdal,gyermekekkel kapcsolatos dolgok?

Én jelenleg gyesen vagyok,s igazából nem nagyon tudok beszélgetni a férjemmel, ami tudom,hogy nagy baj, de nem tudok mit csinálni. Szeret, mindent meg kapok tőle (érzelmileg,testileg)de nem tudunk beszélgetni. Ha problémám van, és meg szeretném Vele beszélni,rendszeresen vitába torkollik. Ha beteg vagyok, a fejemhez vágja, hogy milyen szerencsétlen vagyok,hogy mindig minden kínom van. A bevásárlásnál elment pénzért is reklamál állandóan, pedig ami úgymond extrának számít az a gyereknek egy rudi,meg neki az energiaital. Azon kívül semmi extrát nem veszek,de nem tehetek róla,hogy minden ilyen marha drága. Néha már csak hallgatok,és bólogatok,s ha megkérdi mi volt ma, akkor csak annyit mondok semmi extra, mert úgy is vita lenne csak belőle. Hétvégén meg ez volt: Ült a gép előtt, s lementett valami képet, és nem tudta,hova lett, kérdezte Tőlem,hogy "Anya most mi van???-kérdem mivel mi van?-eltelik fél perc és tovább szajkózza: na most mi van?? Anya! -én meg mivel mi van, mondd már meg légy szíves,mi a gond (pont főztem,s nem tudtam odamenni)-fél perc múlva oda megyek, s kérdem: Mi a baj? erre ő: "Mi a faszt pofázol már????"-sarkon fordultam és nem szóltam hozzá onnantól kezdve,amin persze még dühösebb lett... este leültem,hogy megbeszéljem vele,hogy rájött e mi volt a "Kínom",-persze nem... és elmondtam,hogy nekem ez baromi rosszul esett,de még ő sértődött meg... Na kinek hogy megy a "beszéljük meg" dolog?


2012. szept. 11. 10:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

Mi szerencsére mindent megtudunk beszélni. A férjem ha beteg vagyok akkor nem rúg belém mégegyet, hanem megpróbál segíteni. Pl. tegnap iszonyatosan fájt a hasam este, pont néztük a tvt, már feküdtünk az ágyban, mondtam neki, hogy mindjárt jövök forralok vizet és ráteszem egy palackban a hasamra hátha jobb lesz...


Mondta, hogy nehogy felkeljek, pihenjek, ugrott is elkészíteni nekem, pedig én is megtudtam volna csinálni magamnak. :)


Nálunk is sok pénz elmegy bevásárlásnál, de tudja, hogy amiket megveszünk alapvető dolgok és szükségünk van rájuk, ezért nem cirkuszol. Ő is láthatja, hogy miket veszünk, ő is tudja mi mennyibe kerül, így nincs min csodálkozni a végösszeg esetén.


Én pl. minden nap megkérdezem amikor hazajön a munkából, hogy hogyan telt a napja, történt-e vele valami, jól van-e, stb. Ezt ő is megteszi mindig, így nálunk nincs baj a kommunikációval, mert tényleg mindent megtudunk beszélni normális emberi hangnemben.


Sajnálom, hogy a férjed az alapvető tiszteletet nem képes neked megadni és értelmes ember módjára beszélni veled. Ha meg akar valamit, mondja el, arra van a szája. :) Én ezt nem tűrném a helyedben!

2012. szept. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
2,5 éves a gyermekünk. Szóval GYES-en vagyok itthon vele jelenleg. A bevásárlási cirkuszoknál mindig mondom neki, akkor vásároljon be ő,lássa a dolgot,tapasztalja, és majd utána magyarázzon. Persze arra nem hajlandó. A baj az,hogy már ecseteltem neki azt,amit most itt, de ő volt megsértődve. Próbálom ismét mindig,de nem egyszerű.
2012. szept. 11. 11:28
 13/17 anonim ***** válasza:
52%
Hát ne haragudj, de a férjed buta, tuskó paraszt. Ne csinálj neki kaját, csak magatoknak annyit, amennyit megesztek és menjen vásároljon be ő. Én biztosan nem hagynám azt, hogy ugat, aztán ha neki kéne megcsinálni azt, amit én állítólag nem jól csinálok, akkor azt már nem. Hát milyen ember az ilyen????? Úr isten, csak ámulok, hát nálunk abszolút nincs ilyen, el sem tudom képzelni, hogy a férjem így beszéljen velem! Még akkor sem, ha éppen rossz passzban van, valami problémája van. Egyébként neki sem fenékig tejfel, mert ahol dolgozik, nem szereti, lépni sajnos nem igazán tud, így tűri a főnökei hülyeségeit. Szóval van gondja rendesen, ettől függetlenül eszébe se jutna így beszélni velem. Olyan volt már, hogy kissé ingerült volt (éppen egy sz.r nap után), de miután mondtam neki, hogy ne rajtunk vezesse le a dühét, magába nézett és bocsánatot kért. De ez mindenkivel előfordul, azonban ahogy a férjed viselkedik, az nem normális emberi viselkedés.
2012. szept. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ez nem szeretet, és nem érzelmi biztonság. De még tiszteletet sem kapsz.
2012. szept. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
pont az, igen, hogy nem kapok egy fikarcnyi tiszteletet sem... ma este is akarok egy beszélgetős estét, de ahogy az elmúlt időben viselkedik, előre félek. Egyrészt tuti kiakad, másrészt nem fogunk előrébb jutni,mert itt hagy,kimegy a garázsba és szerelget majd. Tegnap is ez volt...
2012. szept. 11. 11:45
 16/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, én nem akarom minősíteni a férfjed, mert nem ismerem (lehet munkahelyi gond, beváltatlan álmok stb, ki tudja miért frisztrált), de a példádat hagy emeljem már ki.


Szóval ül a gép előtt, letölt egy képet és nem tudja hova mentette. Majd téged, aki főz, kérdez meg, hogy hol van (ráadásul nem emberhez méltóan). Ez primitívség. Így csak a nagyon buta, agyilag primitív emberek viselkednek (lényegtelen a diploma, IQ).


Érdekes módon a nők pont az észből engednek, ha párt keresnek. Miért? Mindegy.

2012. szept. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
igen! a legkínosabb dolgoktól kezdve mindent!
2012. szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!