Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy rokonotok kedvéért csatlak...

Egy rokonotok kedvéért csatlakoznátok egy "átverős" munkához?

Figyelt kérdés
Röviden: Be kell fizetni kb 15 ezer forintot, és aztán 2 embert kell még becsatlakoztatni ebbe a közösségbe. Ha ez megvan, adnak elvileg kb 50 ezret. Lehet választani hogy visszük-e a pénzt, vagy hozunk még X embert, és akkor növekszik a pénz. Azt hangoztatják hogy "Ez a közösség azért jött létre hogy segítsük egymást", nekem ez lehúzás szagú, de próbál meggyőzni a tesóm. Mit tennétek?
2012. szept. 10. 23:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%

Pont tegnap röhögtem szarrá magam egy ilyen fórumon, amin a meggazdagodás legújabb csodaszerét tették közzé jó két éve. Ott nyomták, hogy puszta jóindulatból, mindenkinek, mindig tökéletes, de ez tényleg jó, tényleg működik, tényleg fizet stb. Aki mást írt, annak neki ugrottak, hogy hogy képzeli ez tényleg jó, ne rontsa itt a levegőt. Néhány oldal után, hoppá, leállt a weboldal. Jaj mi lesz most, biztos csak hiba. Aki mondta, hogy átverés, addig próbálják kiszedni a pénzüket, ameddig lehet, azt lehúzták, leugatták, hogy rosszindulatú disznó, biztos nincs is itt semmi baj, csak egy kis hiba van. Ja, jé tényleg meghalt az egész, na nem baj, olyan rendesek, biztos mindenkit kifizetnek.


Ma már, ha rákeres az ember a világ megváltó ötletre, csak annyit talál róla, hogy még most is folyik az eljárás a csalók ellen és mennyi ostoba ember bukta el a rengeteg pénzét.


Nem az a hülye, aki nem hiszi el. Ezek a dolgok csak azoknak jók, akik kitalálták. Átverés az egész, nem szabad bedőlni.

2012. szept. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Hiába van mindenki lepontozva, teljesen igazuk van. Eleve sose dőlj be olyannak ahova be kell fizetni! Az már úgy kamu ahogy van. De elég egy rákeresés a google-n és kiderül hogy kamu e.
2012. szept. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Jó volna ha felvilágosítanád a rokonodat, hogy a pilótajáték szervezését és a benne való részvételt egyaránt bünteti a törvény.


"aki mások pénzének előre meghatározott, kockázati tényezőt is tartalmazó módon való összegyűjtésén, szétosztásán alapuló játékot szervez, amelyben a láncszerűen bekapcsolódók a láncban előttük állók számára pénzfizetést, vagy más szolgáltatást teljesítenek, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Csalást az követ el, aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz. Ennek legsúlyosabb fokozata, ha a csalással különösen nagy kárt okoznak, és azt üzletszerűen követik el. Ebben az esetben öttől tíz évig terjedő szabadságvesztést is kiszabható. Három évig terjedő büntetést kaphat az, aki a megfelelő engedélyek nélkül pénzügyi szolgáltatási tevékenységet végez."

2012. szept. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
93%
Az a vicc hogy még mindig vannak verebek akik bedőlnek, és befizetnek, pedig ez kb vagy 20 éve lejárt lemez.
2012. szept. 11. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

NEM!


Ha csatlakozol, akkor te is az átvertek közé kerülsz :)

2012. szept. 11. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem vállalnék olyan munkát, ahol nekem befizetni kell bármekkora összeget is.
2012. szept. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez, amit leírtál, közönséges bűnözés. Ahogy például kábellopásban sem vennék részt, még ha rokonom hívna is... te jó ég, remélem, nincs ilyen rokonom!
2012. szept. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer a pasimat próbálták meggyőzni hasonló ökörséggel, de úgy, hogy egy ezer éve nem látott osztálytársa hirtelen megjelent a semmiből, azzal, hogy tud egy jó üzletet. Találkozzanak a Moszkva téren. Ott felvitte őt egy csodálatos elite lakásba, ahol barátom köpni nyelni nem tudott, csak ámult bámult a csúcs technikai berendezéseken.


Ott nekiállt győzködni a srác, hogy csak be kell fizetnie x ezer Ft-ot, és keresni még pár embert aki szintén befizeti és ebből ő is meggazdagodhat, neki is lehet ilyen fasza jó lakása.


Csak az volt a gáz az egészben, hogy a srác kikötötte, hogy a barátom nem szólhat nekem semmit az egészről. Szegény titkolódzott is egy ideig, aztán elmondta hogy mi volt, mert az idegen srác engem is rá akart külön beszélni, hogy én is menjek el oda. Csak nekem nem volt kedvem hozzá. Nem megyek olyan helyre, amiről nem tudom, hogy hova megyek és minek. Nem szeretem az ilyen link dolgokat.


Aztán nem mentem el, viszont a pasimat lebeszéltem róla, mert ha csak belegondol, hogy kit tudna ő rávenni? Ő biztos hogy senkit, mert neki nincs ilyen jó beszélőkéje és ilyen jó lakása sincs, amit lehet mutogatni az üzlet érdekében. Tegyük fel, maximum egy legjobb barátját tudta volna rávenni, de az biztos, hogy az a barátja egy életre megutálta volna őt ezek után. Idegeneket meg ugye nem lehet rávenni, mert nekik nincs bizalmuk feléd, így a semmire nem fognak kidobni x ezer Ft-ot, csak azért, mert te azt mondtad, hogy igen ez egy jó üzlet. Tehát már ott megbukott, hogy te nem tudsz rávenni senkit, viszont befizeted a pénzt és ezzel egy jó nagy palimadár vagy.


A lakás meg erre volt direkt megcsinálva, hogy oda lehet vinni embereket ámítani, hát ez is vicces szerintem.

2012. szept. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán hogyan merülhet fel, hogy egy ilyen nyilvánvaló átverésbe belépj?
2012. szept. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyszer beléptem egy ilyenbe csak és kizárólag a barátnőm kedvéért (Sciennet).

A befizetés pillanatában is biztos voltam benne, hogy ez bukta lesz. Azért vállaltam be, hogy a barátnőmnek legyen sikerélménye és persze, hogy ezzel rövidre zárjam a témát (ne érezzen állandó késztetést, hogy ezzel nyaggasson).


10 ezrem bánta, de a barátságnak jót tett. Végülis nyertem!

2012. szept. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!