Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tenyleg ennyire draga a kaja...

Tenyleg ennyire draga a kaja vagy ez mar fosvenyseg?

Figyelt kérdés

Van egy nem epp milliardos de eleg gazdag csalad. A gyerek felugyelojuk veluk lakik. Szerzodes alapjan teljes ellatasba kell reszesulnie +havi fizu. Egy asztalnal egyutt szoktak etkezni. Reggelinel a csalad eszik amit kivan pl. tojast, palacsintat, szendvicset stb. a gyerek felugyelo pedig ket szelet piritos kenyeret kap vajjal de olyan tosztos "papir vekony" kenyeret ami megpiritva ugy osszezsugorodik h az ember fel fogara se eleg. Az anyuka pedig azer is megszollitotta, hogy tul sok vajat ken a kenyerre (pedig semmivel se kent tobbet mint ok) ezert masnap olcsobb vajat vett, szoval mikor reggeliznek kirakja a normalis es az olcso vajat az asztalra,Ok eszik a normalisat a lany pedig az olcsot. Minden aldott delelott kitakaritjak vele az egesz hazat ami ugye eleg faraszto fizikai munka igy energiat igenyel. A delelotti 5 ora takaritas utan jon az ebed ami egy szendvics a szinten papir vekony tosztos kenyerbol, szoval nagyobb harapasnal ket falas az egesz. Ha estleg mas valami is kerul az asztalra neha megkinaljak de az ayuka mindig beleszol, hogy keveset vegyen belole mer draga. Ha ebednel a lany ker meg egy szendvicset nem mondja h nem kaphat DE kesobb mindig kiveri a hisztit, ordibal, hogy gyorsan fogy a kenyer. Vacsoranal mindenki egyforman eszik de az csak 8, 9 orakkor szokott lenni. Ha estleg elutaznak az anyuka mindig valami nagyon olcso vagy epp lejeart fagyasztott kajat vesz a lanynak. Egyszer mar lett belole egy nagy vita. Az anyuka nem volt otthon igy a lany megbontott egy csomag szalamit az ebednel. Este mikor hazament az anyuka oriasi hisztit vagott, hogy nem hagyhat semmit a hutojebe es hogy azt maganak vette (a szalamibol ket harom szelet hianyzott). Ekkor a lany is megelegelte es elmagyarazta, hogy ezzel az etkezessel nem lehet honapokon at elni/dolgozni es neha megenne o is reggelire egy tojast vagy ebedre egy kolbaszt vagy valami meleg kajat. Masnap az anyuka az asztalra vagott egy zacskot es azt mondta tessek itt a tojasod es a kolbaszod ..megeheted (persze a legolcsobb tojas es a legolcsobb legocsmanyabb kolbasz amibe minden volt csak hus nem). Minden masra pl. ruhakra nagy penzeket ad ki csak a kaja miatt hisztizik naponta h mennyire draga.


(Na de ha elutaznak egy hetre nyaralni a radiot, villanyokat egve hagyak mer az aramon nem kell sporolni)


2012. szept. 10. 20:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
37%

Azért az olcsóbb vaj sem lehet annyira rossz, vagy én nem értem az nincs benne a szerződésben, hogy milyen kategóriájú kaját kell vennie.

Mindezek mellett szánalmas az Anyuka mert túlzásba esik.

2012. szept. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

6/10 vagyok. En akkor is meg vennem. Es ha szol megmondanam, hogy azert mert ehes vagyok es nem szeretem ha a kaja miatt leorditanak. En bejaros munkan vagyok de egesz nap ott vagyok a csaladnal. Elvileg biztositjak az ebedemet. Gyakorlatilag a szitu hasonlo mint nalad csak velem nem orditottak. Finoman kozoltek, hogy ne a friss kenyeret egyem. Mire en koszonom a szarazat nem kerem. Otthon mindig frisset eszek. Az egy hetes kenyeret meg szep, hogy nem eszem meg. Azota nem ebedelek nalunk. Amit nem banok mert mindnen nap sajtos kenyer volt. Szal elviszem magammal itthonrol az ebedem. Es mivel nagy a haz ugy megeszem, hogy eszre sem veszik. Persze feltunt neki, hogy soha nem eszek de mara mar nem is erdekli sot sztem orul, hogy egy szelet plusz kenyerbe nem kerulok.

Egyebkent ha mar tenyleg nem sok van bird ki vh. Aztan az uccso nap vegyel egy kilo kenyeret neki bucsu ajandeknak xDDD

2012. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Angliáról van szó?? Mert itt kint tényleg nem olcsó a kaja. Az olcsóbb vaj is nagyon finom szokott lenni egyébként. De a leírtakból nekem nem az jön le, hogy drága a kaja vagy sem. Csupán csak nem szívesen adnak neked enni.

A szomszédomban egy lengyel lány vigyázott 2 gyerekre. Őt például kajával mindig kényeztették. Ugyanazokat a finomságokat ette mint a család. Szerintem rossz családot fogtál ki.

2012. szept. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%

Ez elég nagy szemétség. Ha így bánnának velem, akkor inkább otthagynám az egészet. Elég rossz érzés, ha csicskának nézik az embert. Fizessenek bármennyit.


Amúgy németeknél dolgozol? Ők ilyenek...

2012. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos ez van nagyon sok helyen. De olyat is hallottam hogy az au-pair külön kajapénzt kapott és abból vett kaját amit ugye a közös hűtőben tárolt külön polcon és a család rendszerint evett a kajájából szó nélkül.én is voltam au-pair és tudom hogy nem lesz az ember sosem egyenrangú a családdal és mégha a kaja benne is van a megegyezésben, általában az au-pair vajas kenyeret eszik vagy a legolcsóbb kajákat.az én családom pl vegetáriánus volt (látszólag) mivel anyuka napközben sokszor a mekiben és a burger kingben kajált, szóval én végül is főként lekváros vagy vajaskenyéren éltem éld nálunk is megtörtént egyszer hogy anyuka rinyált hogy fogy a margarin és nekem kellett a saját pénzemen venni egyet este!!
2012. szept. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
55%

Melyik országban vagy? Megyek helyetted:D Én egész nap nem eszem ennyit.

Komolyan véve a dolgokat, ne hagyd magad hülyére venni. G

2012. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

A fösvénység az egy betegség, az ilyen ember képtelen gondolkodni. Ismerek olyat, aki ezer Ft benzin árát leautózza azért, hogy 200 Ft-ért olcsóbban vegyen meg valamit, és nem lehet beszélni vele, mert ő egyszerűen lelkibeteg attól, ha nem a legolcsóbb helyen vesz meg valamit.


Angliában amúgy nem is drága a kaja, ha olcsó helyen vásárolsz - én legalábbis hülyére zabáltam magam, amikor ott éltem, és nem került sokba.

2012. szept. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
akinek bébiszitterre van pénze, az etetni is tudja. nem a pénzről van itt szó. anyukának nincs ki a 4 kereke.
2012. szept. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de aki rabszolgának- cselédnek áll az vállalja azt hogy rossz gazdát ,rabszolgatartót fog ki.Mert hiába nevezik a szépen hangzó aupairnak akkor is csak egy modern kori csicskaság amit én személy szerint soha nem vállalnék be.
2012. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!