Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tenyleg ennyire draga a kaja...

Tenyleg ennyire draga a kaja vagy ez mar fosvenyseg?

Figyelt kérdés

Van egy nem epp milliardos de eleg gazdag csalad. A gyerek felugyelojuk veluk lakik. Szerzodes alapjan teljes ellatasba kell reszesulnie +havi fizu. Egy asztalnal egyutt szoktak etkezni. Reggelinel a csalad eszik amit kivan pl. tojast, palacsintat, szendvicset stb. a gyerek felugyelo pedig ket szelet piritos kenyeret kap vajjal de olyan tosztos "papir vekony" kenyeret ami megpiritva ugy osszezsugorodik h az ember fel fogara se eleg. Az anyuka pedig azer is megszollitotta, hogy tul sok vajat ken a kenyerre (pedig semmivel se kent tobbet mint ok) ezert masnap olcsobb vajat vett, szoval mikor reggeliznek kirakja a normalis es az olcso vajat az asztalra,Ok eszik a normalisat a lany pedig az olcsot. Minden aldott delelott kitakaritjak vele az egesz hazat ami ugye eleg faraszto fizikai munka igy energiat igenyel. A delelotti 5 ora takaritas utan jon az ebed ami egy szendvics a szinten papir vekony tosztos kenyerbol, szoval nagyobb harapasnal ket falas az egesz. Ha estleg mas valami is kerul az asztalra neha megkinaljak de az ayuka mindig beleszol, hogy keveset vegyen belole mer draga. Ha ebednel a lany ker meg egy szendvicset nem mondja h nem kaphat DE kesobb mindig kiveri a hisztit, ordibal, hogy gyorsan fogy a kenyer. Vacsoranal mindenki egyforman eszik de az csak 8, 9 orakkor szokott lenni. Ha estleg elutaznak az anyuka mindig valami nagyon olcso vagy epp lejeart fagyasztott kajat vesz a lanynak. Egyszer mar lett belole egy nagy vita. Az anyuka nem volt otthon igy a lany megbontott egy csomag szalamit az ebednel. Este mikor hazament az anyuka oriasi hisztit vagott, hogy nem hagyhat semmit a hutojebe es hogy azt maganak vette (a szalamibol ket harom szelet hianyzott). Ekkor a lany is megelegelte es elmagyarazta, hogy ezzel az etkezessel nem lehet honapokon at elni/dolgozni es neha megenne o is reggelire egy tojast vagy ebedre egy kolbaszt vagy valami meleg kajat. Masnap az anyuka az asztalra vagott egy zacskot es azt mondta tessek itt a tojasod es a kolbaszod ..megeheted (persze a legolcsobb tojas es a legolcsobb legocsmanyabb kolbasz amibe minden volt csak hus nem). Minden masra pl. ruhakra nagy penzeket ad ki csak a kaja miatt hisztizik naponta h mennyire draga.


(Na de ha elutaznak egy hetre nyaralni a radiot, villanyokat egve hagyak mer az aramon nem kell sporolni)


2012. szept. 10. 20:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%

rossz családot fogtál ki. én is voltam bébiszitter, ugyanannyit ugyanúgy ehettem,mint mindenki, a hűtőbe is simán benyúlhattam. egyedül a csokik, ilyesmik voltak tiltva, de az nem is volt, azt külön kellett vennem magamnak.

és a takarítást, vasalást extraként kifizették, mert egy bébiszitternek hivatalosan nem feladata. sőt még iskolába is beírattak, mert ez is törvényben van.

2012. szept. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

* nyelviskolába

és szigorúan betartották azt is, hogy tényleg heti 30 órát dolgozzam, a többit szintén kifizették külön.

meg sorolhatnám még.

2012. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A kaja tényleg drága, de ez itt láthatóan nem erről szól. Az anyuka valami felkapaszkodott senkiházi, aki élvezi, hogy szemétkedhet valakivel, aki ki van neki szolgáltatva, ennyi a történet.

Ha tényleg számítana, hogy mennyit költenek kajára, akkor egyrészt ők sem ennének mindenfélét, mármint normális ételeket, másrészt akkor erősen kétlem, hogy bent lakó alkalmazottjuk lenne.

2012. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelmű, hogy rosszul bánnak veled! Hagyd ott őket! Szemétkedjenek mással.
2012. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szeretném tisztelettel megkérdezni, mivel a sokadik ilyen kérdést látom: mi értelme van E/3-ban leírni egy történetet E/1 helyett, amikor egyértelműen a kérdező saját magáról ír?


Megoldás "a lány" problémájára: kérje el a kaja árát és oldja meg magának az étkezését.

2012. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Tapasztalatbol mondom az ember tenyleg a kajan tud a legtobbet sporolni. Onnan tudom, hogy a kotelezokon kivul minden pezem arra megy el :) Pedig ha kiszamolom szep kis pent kellene megsporolnom a fizumbol meg ha jol is elek. De sajnos nem tudok. Na mind1.

De ez amit itt olvastam nem normalis... Ez a kaja mennyiseg egy madarnak is keves lenne. De nem tudsz mit csinalni. A Fonok a Fonok. En a sajat fizumbol megvennem magamnak a kajamat. Vagy uj csaladot keresnek.

2012. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Eleg szar ez a helyzet.. Vettem mar nem egyszer. Olyankor mindig kedveskedik, hogy de miert vettem, miert nem szoltam neki? mer O megveszi amit szeretnek! Aztan vesz valami nagyon olcsot utanna meg hetekig elvan felejtve.. De egyebkent is nem valami kellemes elebe allni ilyen keresekkel mikor elotte 5 perce orditja le a fejem, hogy ez meg ez draga.
2012. szept. 10. 20:34
 8/19 A kérdező kommentje:
5os valaszolonak: Nem tudom miert irtam igy:) Tenyleg semmi ertelme.
2012. szept. 10. 20:37
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem hagyod ott őket,????

Ne hagyd,hogy így beszéljenek,illetve viselkedjenek veled!

2012. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam rajta nem egyszer csak mindig kaptam a biztatasokat, hogy sehol se konnyu.. kitartas kell, turni kell.. nehez munkat talalni ..bla. bla.. Es nemsoka jar le egyebkent is a szerzodesem.
2012. szept. 10. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!