Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Negatívan hatott valaha a...

Negatívan hatott valaha a párkapcsolatotokra az, hogy problémás számotokra valamiért a szexuális védekezés és esetleg a terhességről is más állásponton vagytok?

Figyelt kérdés

Megpróbálom tisztán elmagyarázni a kesze-kusza kérdésem. Szóval, azért tettem fel a kérdést, mert problémám van ezen a téren. Mivel kiskorom óta egy betegségben szenvedek életem végégi gyógyszert kell szednem kétszer naponta, ami kizárja a fogamzásgátló szedését. A párommal csak óvszert használunk, de ő nem élvezi eléggé emiatt, persze szeret velem lenni, de egy 10-es listán nem tudja sosem elérni a 10-es szintet, mert hogy az ő szavait idézzem, mintha zokniban csinálná. Betetetni pesszáriumot meg nem szeretnék, mert hajlamos vagyok a fertőzésekre.

A kérdésem másik része a terhességre irányult, az szeretném tudni, hogy ti mennyire vagytok egy állásponton, ha netán megtermékenyülne a petesejt, de egyikőtök meg akarná tartani, a másik meg nem, akkor mit tennétek, szerintetek ezt hogyan kezelnétek, mi a megoldás? Azért is kérdezem, mert én 29 évesen nem annyira bánnám, persze nem teljesen adottak a lehetőségek és talán ezért hajlanék az abortuszra, de barátom szerint még egyáltalán nem állunk úgy anyagilag pl, hogy ezt be tudjuk vállalni. Bocsánat a komplex kérdésért, remélem ki tudjátok hámozni belőle a lényeget.



2012. szept. 9. 22:46
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azzal nem értek egyet, aki azt írta nem szeret eléggé, mert azt mondta, hogy nem állunk úgy anyagilag, ezt én úgy mondanám, hogy nagyon megfontolt, mert pont emiatt nem akarja azt, hogy szegénységben nőjön fel a gyerek, viszont ő túlságosan is néha a tökéletességet keresi, de ha arra várnánk, akkor sose lesz gyerekünk, mert mindig vannak problémák. Szeretne gyereket, csak ő végtelenül megfontolt ember minden téren, a racionalitás az erőssége. Az abortuszt én szerintem kevésbé ítélem el, mint a többi nőtársam, talán mert én ateista vagyok, vagy mert egy-két hónapos embrióra nem tekintek még gyerekre, mert akár a spermákat is lehetne annak tekinteni, nehéz megállapítani, hogy honnan számít valódi életnek.
2012. szept. 10. 00:46
 12/30 A kérdező kommentje:
A fogamzásgátlókat meg már én átnéztem és sajnos nekem nem sok lehetőségem maradt, a pesszáriumot sajnos nem szeretném, a gyógyszer kilőve, a hüvelykúp nem a legmegbízhatóbb és a párom sajnos leginkább csak a gumiban bízik annak ellenére ugye, hogy nem a legkényelmesebb, de ugye őt a racionalitás vezérli leginkább.
2012. szept. 10. 00:48
 13/30 anonim ***** válasza:
31%

Jó, akkor elmondom a többi fogamzásgátlási módot, mert nagyon sok butaságot olvastam ebben a topicban.

Valahogy azt a gondolkodást láttam, hogy vagy ez, avgy az, vagy amaz, és a sok VAGY-VAGY-ból legjobb a hormonális, második legjobb az óvszer, és ha az sem jó, akkor a többi meg túl kockázatos, pl. az ún "naptármódszer" is így lett itt említve. Hát kérem, ha a többi kisebb hatékonyságúból 3-4-5-öt kombinálunk, sokkal jobb hatásfok jön össze, mintha csak óvszerrel védekezne az ember.

Az egyik dolog, amit kevernek, hogy a naptármódszer alatt mit értenek. Van az ún. természetes fogamzásszabályozás a 70-es évekből, ami MINIMUM 3 részből áll, aminek EGYIK lehetséges része a "naptárazás". Ez semmi más, mint SZÁMOLÁS. Mert ELVILEG A ciklus közepén van a peteérés - de ezt hőmérőzéssel és hüvelyváladékállag-vizsgálattal és méhnyakvizsgálattal KIEGÉSZÍTVE szabad csak használni.

Tehát ún. naptárazás erre az egész procedúrára utal egyszerűsített névvel, tehát a komplex, a 70-es években természetes fogamzásgátlásnak nevezett 3-4-es testfigyelést jelenti, aminek segítségével az ember megállapítja a peteérését.

De sok nő sajátos testi jegyekből ezt tudja, nem szükséges számára a számolás, hőmérőzés, stb. szóval ezt jóval több jelből lehet tudni, nem csak e fenti 4-ből.

Ezentúl ezt fogom 1. "naptárazás" alatt érteni.



Emellett az alábbi módszerek vannak még:


2. Ovulációs tesztekkel illetve gépekkel pisiből, nyálból ki lehet mutatni, mikor van esély peteérésre (mert orgazmustól is lehet), és ilyenkor kell védekezni még valami más módszerrel is, vagy önmegtartóztatással.:)

Énnekem a Maybe baby nevű készülék van erre a célra.


3. Az első ejakulátum ne a punciba menjen. Abban kijön ugyanis az összes érett ivarsejt. Mosakodás után a másodikkal nagyon kicsire csökken a fogamzás esélye.


4. Le lehet adni az ivarsejteket a spermabankba gyermeknemzés céljából, és lehet ondóvezeték-elkötést csinálni.

Ez sem 100%-os.


5. Lehet hüvelykrémet használni, ami megbénítja az ondósejteket.



6. Azt sem értettem, hogy nem akarsz pesszáriumot _felrakatni_... spirált szoktak felrakatni, a pesszáriumot Te húzod fel aktus előtt, az egy kis sapka, olyan, mint az óvszer. És még van hüvelykondom is.

De ezeket az eszközöket én sem szeretem.


A fenti 5-öt viszont nagyon szeretem kombinálni.

2012. szept. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
38%

Hüvelygyűrűt hogyhogy nem írja senki?

Én azért használom, mert szita az agyam és össze-vissza szedtem a fogamzásgátlót tablettát.

2012. szept. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért nem, mert annak ellenére, hogy nem kevésbé terheli a májat, ugyancsak hormonálisan fejti ki a hatását, és mint írta, neki ezt nem lehet alkalmaznia.
2012. szept. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
90%

13 as.


Másokat butázol le közben meg jó nagy baromságokat irsz.


A naptármódszer egy nagy 0.Hisz van spontán peteérés is.


ovulációs teszt nem erre a célra szolgál,plusz itt irtad hogy van spontán peteérés orgazmustól,tehát magad cáfolod a naptármódszer hatékonyságát.


A ne a punciba menjen...meg mosakodás uán mehet a második menet.Először is van előváladék ami tartalmazhat élő spermiumot, a második pedig,hogy a húgycsőben maradt sperma a második orgazmusnál szépen bemegy a hüvelybe.


Elnézést a kötekedésért de gondolom az oldalt fiatalok is olvassák,és nehogy amiatt jöjjön össze a nem várt gyermek mert valaki itt a fent felsorolt "fogamzásgátló" módszereket alkalmazza.

2012. szept. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
84%

A 13. által javasolt "módszerek" közül egy sem alkalmas a terhesség megelözésére, ugyanis mindenkinél elöfordulhat spotnán peteérés, amit (sokszor) a szex maga vált ki.

Ezenkivül nagyon sok nönek akkor van peteérése, amikor elvileg "nem lehetne" ezek szerint, pl. a menzesz alatt, közvetlenül elötte illetve utána, vagy közben bármikor.


Az meg, hogy a második menetnél nem lehet valaki terhes - ennek az ellenkezöjére van rengeteg példa.


A megszakitás eleve NEM módszer, csak akkor lehet esetleg használni, ha nem gond, ha mégis összejön a terhesség.


A kérdezönek: nézzetek utána, mert nem minden óvszer egyforma, vannak, amik egész vékonyak, nem csökkentik annyira az ingereket.

Ha a barátod, viszont nem akarja használni, akkor beszélg meg vele, hogy akkor nincs szex - vagy óvszer vagy teljes megtartóztatás.


Gyereket meg úgy állalni tilos, hogy a másik nem akarja, abból jó dolog soha nem sül ki.

2012. szept. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

13-as módszerei kb arra alkalmasak,hogy ha a pár nem direkt akar rögtön gyereket,hanem csökkentik az esélyét,de örömmel fogadják ha mégis jön.

aki tényleg nem akar gyereket,annak óvszer,tabletta,önmegtartóztatás vagy elkötteti magát.


Párommal nem volt ilyen probléma,örül hogy nem kell gumizni,de amint gyereket akarunk,nem fog tiltakozni hogy pár hónapig azt használjuk amig kiürül a gyógyszer.


De volt egy exem,fogamzásgátlót szedtem,de beteg lettem,2 hét antibiotikum,pont első két hetében a gyógyszernek,igy utána óvszert kellett (volna) jó pár hétig használni.

Ő nem volt hajlandó,mert hogy mintha zokniban,meg időben kiveszi...ugy összevesztünk ezen hogy nem kellett óvszert húznia,kidobtam.

2012. szept. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
76%

hehe


13-as tényleg marhaságokat ír. Konkrétan TÖBB embert is ismerek a környezetemben akik a fantasztikus naptármódszer és tudom mikor van peteérésem kombinációja mellett estek teherbe. A múltkor én is legangoltam a dokihoz rákszűrésre a 19 napon, mikor már semmi megszokott jel nem utalt peteérésre (10-12 nap körül szokott jelentkezni mert rövid a ciklusom általában), ő meg mondta, hogy milyen szép érett tüszőcském van, most fogok ovulálni a napokban ha babát szeretnék. 3 nap múlva meg megjött. :-P


ÉS TE még mivel kombinálod a vasectomiát? Úristen, szerintem normális ember nem kéri ilyenre a párját, csak ha már van gyerekük és elég idősek ahhoz, hogy tudják, már nem vállalnak többet. PL. 45-50 évesen 3 gyerek után.


Jó, hogy nem mondjuk a kérdezőnek hogy fagyassza le a petesejtjeit aztán sterilizáltassa magát.

2012. szept. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Az alap kérdésedre válaszolva: ezeket a dolgokat megbeszéltük, amikor komoly lett a kapcsolatunk.


Mi a gyerek előtt tablettával védekeztünk, megbeszéltük ha terhes leszek, abortusz. Ha engem mégis megtámadnak a hormonok vagy az anyai érzések, az az én döntésem, hogy ő mellettem áll-e vagy sem az meg az övé.


Most a 2 gyerek között óvszerrel védekezünk, a 2. gyerek után én tuti elköttetem magam (eü okokból, a nőgyógyászom már a 2. terhességet sem javasolja).

2012. szept. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!