Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Negatívan hatott valaha a...

Negatívan hatott valaha a párkapcsolatotokra az, hogy problémás számotokra valamiért a szexuális védekezés és esetleg a terhességről is más állásponton vagytok?

Figyelt kérdés

Megpróbálom tisztán elmagyarázni a kesze-kusza kérdésem. Szóval, azért tettem fel a kérdést, mert problémám van ezen a téren. Mivel kiskorom óta egy betegségben szenvedek életem végégi gyógyszert kell szednem kétszer naponta, ami kizárja a fogamzásgátló szedését. A párommal csak óvszert használunk, de ő nem élvezi eléggé emiatt, persze szeret velem lenni, de egy 10-es listán nem tudja sosem elérni a 10-es szintet, mert hogy az ő szavait idézzem, mintha zokniban csinálná. Betetetni pesszáriumot meg nem szeretnék, mert hajlamos vagyok a fertőzésekre.

A kérdésem másik része a terhességre irányult, az szeretném tudni, hogy ti mennyire vagytok egy állásponton, ha netán megtermékenyülne a petesejt, de egyikőtök meg akarná tartani, a másik meg nem, akkor mit tennétek, szerintetek ezt hogyan kezelnétek, mi a megoldás? Azért is kérdezem, mert én 29 évesen nem annyira bánnám, persze nem teljesen adottak a lehetőségek és talán ezért hajlanék az abortuszra, de barátom szerint még egyáltalán nem állunk úgy anyagilag pl, hogy ezt be tudjuk vállalni. Bocsánat a komplex kérdésért, remélem ki tudjátok hámozni belőle a lényeget.



2012. szept. 9. 22:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezek pont olyan dolgok (főleg a terhesség), ami elég negatívan tud hatni egy kapcsolat jövőjére. Nekem fontos, hogy a párom tudja, mit akar, és én is tudjam, mert nyilván olyan emberbe nem akarok beleszeretni, aki gyűlöli a gyerekeket, ha én akarok legalább 5öt. Tehát ezt fontos időben megbeszélni. Így 30 évesen például nem nagyon tudod megváltoztatni valaki véleményét a gyerekekről. Ha TÉNYLEG csak az anyagiak miatt nem akar, az oké, kezdjetek el félrerakosgatni.

A védekezés nálunk úgy volt megoldva, hogy 1 évig óvszer, onnantól fogamzásgátló. Nem szívesen szedem, de a gumi engem is kidörzsölt, minden bajom volt tőle.

Tudom javasolni esetleg a naptármódszert valami hüvelykúppal, de úgy, hogy mindig "kikapja" a párod, ami szintén nem túl kellemes, de jobb mint a gumi. A pesszárium miatt nem hiszem, hogy könnyebben kapnál el fertőzést, de ezt már neked kell tudni, hogy bevállalod-e vagy sem.

2012. szept. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
57%

A barátod ha nem áll készen a gyermek fogadására, ha véletlenül mégis létrejönne, akkor ne is szerelmeskedjen, ugyanis ez a 2 dolog összefügg. Sose volt és soha nem is lesz a fogantatás kérdésében a hatalom 100%-ig a párok kezében. Ez van.

Neked meg: számtalan védekezési mód van, nem ismered őket?

2012. szept. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%
Nekem ez nagyon fontos kérdés, ha nem lennénk egy véleményen, nem lennénk együtt. Én minden páromnak elmondtam, hogyha a védekezés ellenére teherbe esnék, nem vagyok hajlandó elvetetni, mert egész életemben végigkísérne a trauma, hogy megöltem a saját gyermekem. Mind elfogadta a véleményem, és figyeltünk nagyon a védekezésre. 4 év után abbahagytam a tablettát, mert gyermeket szeretnénk. Viszont úgy felkavarta a hormonháztartásom, hogy soha többé nem szeretnék szedni. Ezt is elmondtam a páromnak, és ő is támogat benne, ha újra védekezni fogunk, akkor az óvszer kombinálva naptármódszerrel lesz. Nem tudnék együtt lenni egy olyan férfival, aki abortuszra akarna kényszeríteni...
2012. szept. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
70%

A kérdésed első részére: a hormonális fogamzásgátlók nálad nem jöhetnek szóba, a pesszárium,mini spirál nem jó a vezetőireek végett. Spermicid krémek esetleg? Valami helyi fogamzásgátló(hüvely tabletta..)?

A második részére: ezért nem fogsz szeretni. Én úgy vagyok vele,hogy ez közös döntés- ha az egyik nem akarja,nem szabad erőltetni. Olyan ez,mint a nemi erőszak, én nem akarom,ő igen és egy életen át szenvedhetek a puszta emléke miatt is.. Gyakran jönnek azzal,hogy önző dolog férfi részről,hogy nem akar gyereket.. És az nem önző,ha CSAK a nő akar gyereket és minden áron rá akarja kényszeríteni a párjára? Ha ezt akkora kiszúrásnak érzik,el kellene gondolkodniuk,hogy talán nem megfelelő a partner,nem pedig megszülni,hogy az apja-jó esetben-hétvégi apuka legyen,aki.szeret a gyerekkel lenni,vagy esetleg egy apa aki gyűlöli a feleségét és a gyereket is-kimondatlanul- de "kötelességtudatból" ott van..

Nő vagyok,20 éves. A partnerem véleménye erről az,hogy a nő tegyen belátása szerint,elvégre ő hordja ki,de ne várjon el a férfitól semmit. A nőnek van választása: szül,nem szül. Ha úgy dönt,hogy.megszüli pár nélkül,az egyenlő azzal,hogy egyedül is felneveli követelőzés nélkül.

Az én álláspontom pedig,hogy addig nem szabad gyereket vállalna,amíg nem akarja mindkét fél. Ha teherbe esnék,de a párom nem akarja,elvetetném. Ez egy közös döntés

2012. szept. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
60%

Előbb küldtem el.


* közösen kell felnevelnünk és felelősséget vállalnunk.

A párom már néha úgy tűnik szeretne,én még legalább 7 évig nem; ő 24 éves. Nem siettet,nem sürget,nem próbál meggyőzni; rám hagyja a döntést,elvégre ugyan akkora beleszólásom van,mint neki és ő sem venné jó néven,ha kinyikatkoztatnám,hogy te akartad,akkor most azonnal.

2012. szept. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
28%

Már bocs, de a párod nem szeret eléggé. És ezt a "nem állunk úgy anyagilag" hogy gyerekünk legyen miatt mondom. Ha szeretne, akkor a gyermekei anyját látná benned, és nem magyarázkodna!

A fogamzásgátlás pedig elég szubjektív egy dolog. Nekem mindig a barátnőim határozták úgy hogy óvszer nélkül csináljuk, de vigyázzak rájuk. Felnőtt emberek vagyunk és komoly kapcsolat. Ezen szerintem nincs mit magyarázni vagy csodálkozni.

Egyszer volt egy barátnőm, aki a tudtom nélkül kezdett el fogamzásgátlót szedni. Ne tudd meg, hogy milyen mérges voltam rá, hogy nem beszélte meg velem. Már csak akkor mondta hogy szedi amikor mondta, hogy mennyire vérzik tőle. Amúgy akkora patália lett belőle, hogy a végén még szét is mentünk két hétre. Nem konkrétan emiatt, de közvetetten mégis csak ez miatt.

Amúgy meg ha azt vesszük amit legelőször írtam, akkor csinálja csak óvszerben és fogja be a száját, örüljön hogy egyáltalán még vele vagy és van kivel csinálnia!

2012. szept. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
90%

Az óvszer a legjobb védekezési mód a tabletta után, ezért ez a legjobb módszert, amit választhattatok. A többi módot felejtsd el, mert nagy lutri az egész. Ezt vele is tudasd!

Ha a barátod, azt mondja, nem alkalmas az idő a pénztelenség miatt, akkor az úgy is van, és nem lenne fair teherbe esned (már, ha ez a terved). Mind a kettőtöknek akarnotok kell igazán, addig minden győzködés hasztalan.

2012. szept. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%
én semmilyen hormonális védekezést nem alkalmazhatok. nem volt probléma ezzel a párkapcsolataimban (ill, egyszer az 8többek között emiatt) nem is volt hosszú életű. én ragaszkodtam az óvszerhez, amikor ő kijelentette, h ő azzal sosem szokta, még alkalmi szex esetén sem, azért akkor nem éreztem túl rizikómentesnek a kapcsolatot és még inkább ragaszkodtam az óvszerhez. aztán a problém eszkalálódott és igazából hamar ki is pukkant, mint egy lufi). de visszatérve: a párommal egyelőre nem tervezünk babát. az anyagi kötöttségek miatt én sem tartanám jó időzítésnek, de mindketten vágyunk rá és azbban megállapodtunk, h ha véletlenül, védekezés mellett tehrbe esnék, biztosan nem vetetnénk el.
2012. szept. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
37%
Ti tényleg csak ez a 4 eddig szóba jött fogamzásgátlási módot ismeritek (óvszer, hormonális, pesszárium, spirál)? :-o
2012. szept. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

8. vagyok

bocs, rekordsebességgel írtam és nem volt módom átolvasni. remélem, azért érthető

2012. szept. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!