Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a szüleimmel?...

Mit csináljak a szüleimmel? Teljesen kikészülök tőlük? Miért nem értenek meg?

Figyelt kérdés

elegem van abból, hogy anyám most is haragszik rám nem szól hozzám, azt vágja a fejemhez, hogy nem segítek semmiben ,pedig mindent megcsinálok amit kér.tényleg mindenben segitek.füvetnyirok főzök, mosok takarítok, mindent. 18éves vagyok egész nyáron nem mentem sehova a barátaimmal is kb 4naponta találkozom 2-3órára mégis a fejemhez vágja, hogy állandóan csavargok.mág ha az utcára megyek ki sétálni a barátaimhoz oda is el kell kéretkeznem.mst azért haragszik rám mert mikor itthon vagyok általában a szobámba gépezek, olvasok és nem velük beszélgetek szóval csak ugy elvagyok, melankólikusan.mikor a barátom pedig itt vt 3napog (aki 300km-re lakik tőlem és ez vt az első alkalom, hogy ennyi időt együttöltöttünk) akkor boldog vtam sokat mosolyogtam és ezt most a szemere vettette, hogy mikor vele vagy barátaimmal vagyok akkor vidámvagyok. olyan mintha ez fájna neki.ugyan ezt csinálja a nővéremmel aki 21éves csak neki helyi a barátja és neki is ezt veti a szemére.apám alkoholista bármikor itthon van csak iszik, berúg és undok, kiabál velem évek óta egy jó szava nincs hozzám. van 2 hugom akikkel elég sok a baj.ők még kicsik, elevenek. de hogy legyek boldog itthon ha tényleg csak azt hallom, hogy nincs pénz itthon és a gondjaikről beszélnek és mindenért én vagyok a hibás engem vonnak feleőségre. ma az is baj volt, hogy mondta anyámnak hozzon nekem 1 fogkefét erre ő odavágja hogy nekem biztos a legdrágább kell abból is. de teljesen jogtalanul mondta mikor nem is szoktam vásárolni főleg nem drága dolgokat. nyáron szerettem volna középfokúzni menni de nem tudtam mert nem volt pénz a különtanárra. nővéremnek is le kellett mondani a nyelvvizsgáját mert neki a nyelvvizsga árát nem tudták kifekizetni.sajnos nem találtam munkát és állandóan itthon kell lennem. de mégis hogy legyek igy vidám? mikor ilyenek velem?mit csinálaj anyámmal?semmi megértés nincs felém? ugy érzem most iy jogtalanul haragszik azért mert rosszkedvű vagyok itthon. mindek örüljek? meg amuggyis, mégis mit tudnák vele beszélni? ha olyasmi dolgot mondok el azt később ugyis a szememre veti.mint most a barátom helyzetét is.

legszivesebben elköltöznék,mit tehetnék?


2009. júl. 29. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én helyzetem kísértetiesen hasonlít a tiedre...

Annyiban különbözik, hogy apám nem alkoholista, és csak egy öcsém van, aki a szent...

közben meg sumákol, és állandóan kihúzza a gyufát... anya meg mindig falaz neki. és engem tesz meg bűnbaknak... mindig azt csinálom amit kell, és megsértődik, ha nem első füttyentésre...

nincs jobb ötletem: tűrni kell, amíg nem jön az alkalom, hogy elköltözhessünk... mi már tervezzük a párommal. én idén érettségiztem. mondtam anyáéknak, hogy szeretnék nyáron nyelvtanfolyamra járni, és lenyelvvizsgázni. erre azt mondták, hogy tanuljak magamtól, mert felesleges ilyenre járni, csak pénzkidobás...

most egyénileg tanulok spanyolt egy nyelvkönyvből, és igyekszem megmutatni nekik, hogy egyedül is vagyok valaki...

ráadásul én "művész" is vagyok, rajzolok és festek. anyáék ezt is "elnyomják" bennem, mert a "rajzból nem lehet megélni"... igazából csak féltékenyek, hogy én merem az álmaimat követni, ők pedig sohasem tették.

19/L

2009. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apám ilyen.Kisem teszi a lábát itthonról, iszik, dohányzik és egy jó szava nincs hozzám.Folyton azzal jön ,hogy menjek dolgozni ahelyett, h elmegyek itthonról..nyáron(nagyon keveset járok el),és folyton kiabál amúgy 16 vagyok- hála istennek anyukám nagyon rendes és ő megvéd engem amikor csak lehet.Sztem az otthoni gondokat rajtatok töltik ki,hiszen leírtad,hogy folyton a pénzen vitatkoznak, nem tudják megbeszélni mert azthiszik,hogy már nemlehet mittenni és ezért titeket próbálnak okolni,holott tudják,hogy nem ti vagytok a hibásak.Le kéne anyukáddal ülnöd és megbeszélned vele a dolgokat és hallgasd meg a problémáit, hátha segít,hogyha vki meghallgatja.Tényleg mindenben segíts neki,mert ilyenkor szüksége van rá ,ha tudsz midnig állj ott ,hogy szeretnél neki segíteni, ha ezt folyamatosan látja akkor talán belátja ,h rád számíthat és majd megoldjátok.Remélem ,hogy jobbra fordul majd nálatok midnen !!
2009. júl. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Egy kicsit a másik oldal. Azt írtad, te nem jársz vásárolni. Gondolom anyukád minden reggel azzal kezdi a napot, vagy munka után tér haza a megrakott szatyrokkal. Apukád, ha iszik őt is szekálja? Lehet, még kissebbek voltatok bearanyoztátok a napját, s most rossz neki, hogy le se sz@rjátok. Neki is biztosan jólesne, ha valaki megnevettetné. Anyagi gondokkal is küzdötök, s ezért is őt bántjátok. Hidd el, neki sem lehet könnyű azt mondani, hogy nem tanulhatsz, mert nincs rá pénze. Ha egyszer nincs akkor nem tud adni.S hogy mit csinálj vele? Öleld meg! Mond neki, hogy szereted! Addig amég lehet.
2009. júl. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

igen,szerintem egyedül lehet anyukád,biztos mélységesen szomorú és gondterhelt,érzi a szakadékot is,ami köztetek kezd kialakulni. Egy alkoholista szörnyen nagy probléma tud lenni,már akkor is,ha csak azt nézzük,hogy mennyi pénzt elihat :S - nem lehetne összefogni,hogy apukádat elküldjétek elvonóra?

neked sok erőt,kitartást kívánok!

egy ötlet: nekem sem volt pénzem nyelvtanárra,én egy barátnőmtől tanultam meg angolul,angolul dumáltunk, rendszeresen jártam hozzá heti 2x2 órát. Sikeresen leközépfokúuztam.

meló: én diákmelót úgy találtam,hogy 2 hétig minden nap mentem a diákmunka irodába,mire észrevettek 3 látták,h fontos nekem a munka és azóta (2 éve!!) folyamatosan, télen-nyáron kapom a munkákat.

Hajts rá,erő,kitartás!!

2009. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

az eddigi válaszokat köszönöm.

nem anyum nem dolgozik. eddig gyesen volt, az majd jövőhónapban jár le neki. de ugy érzem nem érdekli a dolog mert egyeltalán nem keres semmi munkát. azt mondta majd elmegy munkanélkülire amíg lehet. eddig hozzásem kezdett állásokat keresni, pedig már 8éve nem dolgozik.

2009. júl. 29. 17:58
 6/7 A kérdező kommentje:
a vásárlás dolgot ugy értettem, hogy szoktam vásárolni, de nem ugy h megveszek mindeféle felesleges dolgot, vagy kéthetente uj ruhát. amit felir hogy vegyek, azt hozom.
2009. júl. 29. 18:33
 7/7 anonim válasza:
ez nálam is így van, csak az apám nem ilyen, nem lehet semmit tenni :)
2010. nov. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!