Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megbánjátok a kompromisszum...

Ha megbánjátok a kompromisszumot, amit kötöttetek mit csináltok? (szerelemben)

Figyelt kérdés

Egymás után sokadszor követem el szinte ugyanazt a hibát és nem tudom, mit kellene máshogy csinálni. Kérlek segítsetek! Írjátok le, hogy ti hogyan csináljátok.


Több kapcsolatom volt már, de egyik sem volt hosszú életű. Mindegyiket én bontottam meg. De egyiknél sem volt ennek a szakításnak semmi különösebb előzménye, csak egyszerűen eljött az a pillanat, amikor a kezdetben még elfogadhatónak tűnő hibát/zavaró tényezőt úgy éreztem, hogy már nem bírom tovább tolerálni.


Azt elfogadtam már régen, hogy tökéletes férfi nincs. Tehát ha valakit megszeretek és nagy hiba nem jelentkezik a készülékben, akkor a kisebbek felett átsiklok (ergo ezekkel kompromisszumot kötök). De később a mindennapok során ezek a kis dolgok, nagyon nagyra tudnak nőni és a végén el sem tudom képzelni, hogy ezt tovább elviseljem.


pl.

1. Minden nap 4 órát jár edzésre (még vasárnap is) - eleinte persze ez rendben van. Pár hónap múlva meg már a falra mászok tőle, hogy rám nincs ideje, mert késő estig edz. Hiába változtat és teszi szabaddá magát egyszer-egyszer, ez nekem akkorra már kevés.

2. A szexben nagyon erőltet egy bizonyos dolgot, amit én nem szeretek, de nem nagy ügy megteszem a kedvéért. Eleinte ez is rendben van, miért is ne? De a 120. után már utálom csinálni és ezáltal már az egész pasitól is irtózni kezdek.

3. Nagyon beosztja a pénzt. Helyes, még szinte örülök is neki az elején, hogy tud takarékoskodni. Pár hónap múlva viszont már nem takarékosnak nevezem, hanem zsugorinak, mert elég volt abból, hogy 100-200 ft-os spórolásért kell komoly erőfeszítéseket tennünk.

4. Nem tetszik az öltözködése és a hajviselete. Az elején ugyan kit izgat, hogy milyen ruhát hord, vagy hogy mennyire zilált a feje. Akkor még úgy jó, ahogy van. Szinte észre sem veszem, illetve de észre veszem, de gyorsan átsiklom felette. Néhány hónap múlva meg már szégyellem magam mellette az utcán, hogy nem tud rendesen felöltözni és megfésülködni.


És még tudnék írni néhányat. Tehát egyik sem nagy cucc önmagában. Mindegyiket meg lehet/lehetett volna oldani valahogyan. Nekem mégsem sikerült soha megoldanom.


Ti ezeket hogyan kezelitek? Miért válnak a kis dolgokból válóokok? Ha egyszer elfogadod a hibáját, akkor hogyan teszel róla, hogy soha nem zavarjon?


2012. szept. 7. 09:35
1 2 3
 11/21 okoska31 ***** válasza:

a szex-es esetében mi volt az, amit az ágyban Te nem akartál? csak kíváncsi vagyok.


Egyébként az 1. és a 4. példád esetében számomra egyértelmű, hogy a külseje fogott meg elsőre, és aztán az örök érvényű igazság lépett előre: a belső tart meg. annak a hiánya pedig nem.


A szexes nem véletlenül kérdés, de nyilván nem azért, mert ki kéne békülnöd vele...


a 3. esetében : a pénz nagyon beosztása rendben van, de csak addig, amíg a spórolás nem kerül valójában többe, akár az elvesztegetett idő miatt. Így ha nagyon skót volt a Te igényeidnek, akkor nem is baj, hogy vége lett, mert előbb-utóbb anyagi viták lettek volna.


Én már megtanultam, hogy két ember között, ha az értékrendben különbség van, akkor a kezdeti szerelem nagyon hamar elmúlik, és nem fog működni. A szerelem érzet miatt persze ezeken a dolgokon átsiklik az ember.


Egyébként meg ha olyan érzelmi zsarolást kapsz, hogy ha megteszed a szexben szereted, ha nem nem, akkor ott is kell hagyni. legközelebb azért az elején már megmondhatod, hogy mi nem tetszik a szexben, vagy mit szeretnél másképp - mert ugye ha pár hónapig jó volt ahogy csinálta, akkor most miért is nem jó? és persze nem az lesz az első gondolata senkinek, hogy azért, mert eddig is csak elnézted.


Az általad leírt négy példa közül valójában kettő az, amivel foglalkozni kell (ahogy írtam a külső alapján történő választásod egyértelmű, hogy véget kellett érjen).


A másik kettő esetében viszont alapvetően nem tartom olyan apróságnak, amiben lehetne kompromisszumot kötni - így szerintem jól döntöttél, hogy véget vetettél nekik.

2012. szept. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Te egész pontosan úgy fogalmaztál, hogy az elején még kompromisszumot kötsz. Na most ha az elején is zavar már valami (amikor ugye javában dúlnak a hormonok), akkor az szerintem nem jó jel.

Lehet, hogy kicsit "szigorúbbnak" kellene lenned. Csak ismered magad annyira, hogy már az elején meg tudd ítélni, ez vagy az a dolog mástól sem zavarna (nekem ez a módszerem)? Ha úgy érzed, hogy de, akkor a párodnak se nézd el a szerelem nevében, mert szürkébb hétköznapokon még baj lehet belőle.

Három éve élek együtt a párommal (ok, ez még nem olyan sok, de bőven előjöhettek volna problémák), és soha semmin nem veszekedtünk még, és nem érzem úgy, hogy bármiben is kompromisszumot kellett volna kötnünk. Egyszerűen nincs olyan dolog, amit csak úgy elviselnénk egymásban.

Én személy szerint nem is tudnék máshogy együtt élni valakivel.

2012. szept. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

- Az elsőnél: Ha neki fontos az edzés, a te hibád hogy nem tudod elviselni, persze megértem hogy nem jó, de ha neked lenne valami amit szeretsz csinálni, és a barátodat zavarná, te mit várnál tőle? Lemondanál arról amit a legjobban szeretsz, vagy nem? Ha igen, az nem jó, nem szabad senkiért feladni saját magunkat. A férfi viselkedése rendben van, főleg ha próbál is lemondani róla a kedvedért, néha nem megy stb.


-a másodiknál: Alapból elrontod, meg kell mondani hogy nem akarod csinálni, mert nem szereted,ha nagyon akarja, meg kell beszélni hogy jó, néha, mondjuk két hetente egyszer, vagy alkalmakkor, de ne szokja meg. miért mész bele egyáltalán? Ha félsz hogy megbántod, ezért nem mondod hogy nem szereted, ne csodálkozz ha megszokja, és elvárja, az ilyet az elején kell tisztázni, utána külön öröm is lesz neki ha egyszer kétszer belemész, amennyiben tisztáztátok, és mégis sokszor akarja, akkor ő a hibás, de ez az elején kiderül.


-a harmadiknál: Teljesen megértelek, de meg kell mondani neki hogy ez már zavaró, és eleged van, határozottan, hogy nagyon jó hogy beosztja a pénzt, örülsz neki, de ez már túlzás, sajnos ez nem derül ki a kapcsolat elején, ha a szép szó nem használ, itt nincs mit tenni, tényleg irritáló szokás.


- a negyediknél: Igénytelen, vagy más stílus. Mivel embereket nem lehet megváltoztatni, ha mosdatlan, és ápolatlan össze se kell jönni vele, ha más stílus akkor nem tudsz mit csinálni, de ha szereted ennek nem kéne akadálynak lennie, arra felszólíthatod hogy alapvető dolgokat, mint a fésülködés végezzen el, ha megkéred biztos megteszi, de a cuccait senki nem fogja lecserélni érted, te sem cserélnéd le a ruhatárad olyanra mint az övé gondolom.


Szerintem te nem a férfiakkal kötsz kompromisszumot, hanem magaddal, elhatározod hogy nem fog zavarni, de közben mégis zavar, de nem mondod meg határozottan a véleményed. Amit nem akarsz a szexben például, miért nem állítod le hogy ne csinálja? Mert magadban elfogadod hogy ő ezt szereti, neked tehát meg kell tenned, és meg is fogod, és tényleg addig csinálod amíg meg nem undorodsz tőle, közben a férfire haragszol, mert ő az oka hogy valamit csinálnod kell, amit nem akarsz, de igazából a te hibád, hogy nem állsz ki az álláspontod mellett. Egyeül a harmadik az amit teljesen megértek, a második eset amit leírtál pedig szerintem a te hibád, az első és az utolsó problémád pedig szerintem csak hiszti, ne haragudj meg, nem rosszból, de elvárni a másiktól hogy megváltozzon a kevedért nem tisztességes

2012. szept. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok, bocsi elolvastam az elején, a hármas pont alatt én a négyeset értettem (bár ez kiderül a válaszomból).

A hármas pont így újraolvasva talán az egyetlen dolog, amit tudnék tolerálni, amennyiben nem arról van szó, hogy 50-100 Ft-ok miatt rendszeresen hatalmas kitérőket teszünk.

2012. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Az egyszerűen nem igaz, hogy senkinek nincsenek idegesítő hibái, szokásai. Én inkább azt mondanám, amíg nagyon vágysz a szeretetre, vagy éppen nagyon szerelmes vagy, szemet hunysz ezek fölött.

Aztán kezd kinyílni a szemed és amiket eddig a szerelem eltakart, világossá válnak előtted.


Ha így állsz hozzá, mindig mindenkiben találni fogsz olyan hibát, amit hosszabb távon nem bírsz elfogadni. Szerintem az a megoldás, hogy amikor érzed, kezd zavaróvá válni, akkor kezdjetek el beszélgetni róla, megtalálni a megoldást, mi a legjobb mindkettőtöknek. Nyilvánvalóan Neked is vannak olyan hibáid, ami a másikat idegesíti, csak éppen még nem jött el az ideje, hogy mondja, vagy még nem zavarja, avagy elfogadóbb, toleránsabb, mint Te.


Tökéletes társ nem létezik, Te sem vagy az más számára, viszont a kommunikáció csodákra képes. Ő nem úgy látja magát, mint ahogy Te látod őt.


Beszélgessetek a miértekről, a változtatás lehetőségeiről és én azt mondom, amit pl. a szexben már első körben sem tudsz elfogadni, de lehet ez más terület is, azt azonnal tedd szóvá és ne tedd meg úgy, ha nem esik jól, mert ez utólag óriási tüskévé növi ki magát.

2012. szept. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A 12.-NEK MENNYIRE IGAZA VAN!!!!!

zerintem te nem a férfiakkal kötsz kompromisszumot, hanem magaddal, elhatározod hogy nem fog zavarni, de közben mégis zavar, de nem mondod meg határozottan a véleményed. Amit nem akarsz a szexben például, miért nem állítod le hogy ne csinálja? Mert magadban elfogadod hogy ő ezt szereti, neked tehát meg kell tenned, és meg is fogod, és tényleg addig csinálod amíg meg nem undorodsz tőle, közben a férfire haragszol, mert ő az oka hogy valamit csinálnod kell, amit nem akarsz, de igazából a te hibád, hogy nem állsz ki az álláspontod mellett. Egyeül a harmadik az amit teljesen megértek, a második eset amit leírtál pedig szerintem a te hibád, az első és az utolsó problémád pedig szerintem csak hiszti, ne haragudj meg, nem rosszból, de elvárni a másiktól hogy megváltozzon a kevedért nem tisztességes

2012. szept. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Igen a 13-as és a 15-ösnek igaza van. Persze, hogy magammal kötök kompromisszumot. És tudom, hogy nem tisztességes, hogy később önhibájukon kívül szakítok velük.


Előre megmondani, hogy mi zavar. Jó megmondom, de attól még zavarni fog nem? Vagy mit tegyek, hogy ne zavarjon? Ezen, hogy lehet túljutni?


A szex-es férfihoz még annyit, hogy ő is megtett nekem olyat, ami részemről volt "extra" kívánság. így tulajdonképpen 1-1 volt az állás. Megintcsak én voltam a tisztességtelen, hogy később megváltozott a hozzáállásom.


Bennem van a hiba. Tudnom kellene jobban elfogadni, talán jobban szeretni. Jobban tűrni és alkalmazkodni.

Félek attól, hogy túlságosan önálló és kényes vagyok és így nem lesz soha egy normális kapcsolatom.

2012. szept. 7. 10:56
 18/21 anonim ***** válasza:

A szexben nem szabadna 'pontozást' vezetni, hogy 1-1 meg ilyenek... majd ha egyszer megtalálod a nagy Őt, akivel isteni a szex, akkor majd beismered magadnak is :)

Mindenkinek csak azt szabadna csinálnia, amit élvez. Ha ezek nagyon eltérő dolgok, akkor nem vagytok kompatibilisek és úgyis gondok lesznek belőle, akkor meg jobb már az elején tisztázni és szakítani.

2012. szept. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Önismeret. Tudnod kell, mik azok a dolgok, amiket végképp nem tudsz tolerálni a legjobb szándékkal sem, mert annyira zavarnak. És ezek fölött az elején sem szabad szemet hunyni. Kompromisszumot olyan dolgokban kell kötni, amelyek kevésbé irritálnak vagy át lehet őket hidalni. Például én szeretek kiruccanni, szórakozni járni, párom nem annyira. Így néha, ha nincs kilométerhiány a talpamban, otthon maradok vele, ha van, elmegyek nélküle. Ő pedig néha erőt vesz magán és eljön velem. Mindhárom esetnél általában az a vége, hogy jól érezzük magunkat. És csak kicsit kell felülkerekednünk magunkon, hogy meglássuk az adott helyzet kellemes oldalát. De ha a kompromisszum csak kellemetlenséget okoz, azt nem érdemes erőltetni.
2012. szept. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az eddigiek alapján úgy gondolom, te már eléggé félsz a magánytól, hogy nem lesz senkid. Talán ezért is viseled el egy darabig az általad említett dolgokat. Légy egy kicsit bátrabb, ne félj semmitől, tudni kell nemet mondani. Már többen kérdezték tőled, hogy mi az a dolog a szexben, amit megtettél neki, és ő mit tett meg neked, de te még erre nem válaszoltál. Ugyan, most itt minek ennyire szemérmesnek lenni? Úgy mindenki jobb tanácsot tudna adni, ha jobban kifejtenéd ezeket a dolgokat is, hiszen úgyse ismerjük egymást, nem lesz belőle hátrányod.
2012. szept. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!