Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki, mennyi kompromisszumot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki, mennyi kompromisszumot köt, és miben?

Figyelt kérdés

Mi az, amit a legnehezebben, erős kompromisszumok árán viseltek el a párotokkal élve, otthagytátok-e miatta, vagy a nehézség ellenére maradtatok?

Konkrét példákat is szeretnék.


2009. ápr. 18. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen viselem, hogy dohányzik, elég sokat, nem csak az zavar, hogy rossz szaga van és hogy rongálja az egészségét, tüdejét, fogait, egy csomó pénz ég el, hanem, a dolog függőség jellege. Ha bármi fontos dolog van, de épp arra gondolt, hogy elszívna egy cigit, összedőlhet a világ, akkor is inkább azt szívja el...

Együtt vagyunk és emiatt szerintem nem is hagynám el, de nagyon sokszor akadok ki. Tudom, ettől sokkal nagyobb gondok is léteznek egy párkapcsolatban, nálunk is van egy csomó más is, de az, ami a legtöbb téren zavar.

2009. ápr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Utálom, hogy a lakásban dohányzik, és hogy néha sörözik esténként, de elviselem, mert szeretem. Cserébe ő sem szól, hogy nem vasalok, és néha nem rakok rendet magam után.
2009. ápr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A páromnak egyetlen olyan rossz tulajdonsága van, amit elég rosszul tűrök. Mindent elfelejt, de olyan szinten, hogy pl. a születési dátumomat és a házassági évfordulónk dátumát is. Még a nagymamám nevét is. De ez nem olyan probléma, amiért elhagynám természetesen. Én úgy érzem, hogy neki is kell egy dolgot tolerálnia: gyermekeink születése után nem tudtam visszanyerni a régi formámat, nem vagyok valami jó kondiban és sportolni nagyon lusta vagyok, pedig más tevékenységemre ez nem jellemző. Ő ezt tolerálja. Mindketten megértjük, hogy senki sem tökéletes. Ez a kulcs.
2009. ápr. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kötöttem kompromisszumot, de két év után rájöttem, hogy felesleges volt, úgyhogy hozzákötöm az ebet a karóhoz ezután:

Harmincas éveimben mentem férjhez, addig is voltak kapcsolataim, de egyedül éltem egy családi házikóban, dolgoztam, vállalkozásom volt (van), szóval éltem világom. Aztán összejöttem a mostani párommal. Már az elején sem tetszett, ahogyan a családja viszonyult hozzám. Nem, nem ellenségesek voltak, hanem tolakodóak! Ha akartam, ha nem, közös programokat szerveztek (szülők, unokatesó és családja). Hiába mondtam a páromnak, hogy én nem vagyok olyan összejárós, rokonoskodós fajta. Azt mondta, majd meglesz a középhang, nyugi.

Hát: most van egy fiam, mellette vállalkozás, közben a férjem másoddiplomázik, közben meg a kedves rokonok átjáróházat csináltak a lakásomból. Sőt, az anyós szerint, nekem is kellene mászkálnom az unokatesókhoz, meg önként szervezni családi összejöveteleket, nem csak az ő unszolására. Pont most lett elegem a kompromisszumokból. Kötöttem eleget: eltűröm a dohányzást, eltűröm, hogy a saját autómra várni kell, amíg a férjem hazahozza, hozzáigazítom a napirendemet a pároméhoz, aminek az a vége, hogy ő lefekszik este kilenckor én meg éjfélkor.

Szóval nem tudom, ki hogy van vele, de én arra jöttem rá, hogy ha egy kompromisszumot kötsz, akkor ezer követi...

2009. ápr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, a dohányzás. A párom csak a munkahelyén dohányzott és hébe-hóba. Itthon soha.

Na, de... amikor vírusos hasmenés miatt néhány órára infúzióra kerültem a Sürgősségin, az orvos lelkünkre kötötte, hogy figyeljen rám a magas hordágy miatt, mert szédelegtem... a lényeg az, hogy bár a kórház önmagában kikészíti, de természetesen egy idő után neki ki kellett mennie dohányozni, hogy a stressz helyzetet javítsa. Ma már - mindegy végülis mi miatt, de állítólag nem dohányzik... Ha ez az eset sokmindenben megfordul, akkor bizony nem sokáig tudtam volna vele együtt élni. Így viszont már a férjem lett... 34 évesek vagyunk...

2009. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!