Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Aki házas, mindenki megtalálta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki házas, mindenki megtalálta a szerelmét, vagy sokan kompromisszumot kötöttek?

Figyelt kérdés
Másképpen: van-e olyan kapcsolat (vagy életkor), aminél az ember azt mondja, hogy ennél jobbat nem hiszem hogy találok, inkább nem keresgélek tovább, jó lesz ez.
2011. júl. 12. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
nincs
2011. júl. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bár még nem vagyok házas én is csak a szerelmen alapuló kapcsolatban hiszek. Szerintem nem szabadna feladni. =)
2011. júl. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont nemrég volt egy nagy vita, hogy ha megtörténik az, hogy már csak szeretetben vagytok, akkor tovább léptek e. A legtöbb nő maradna, mert jaj macera felrúgni a családot. Én hiszek a sírig tartó szerelemben.
2011. júl. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. De most akkor azt írtátok, amit szeretnétek, vagy pl. tényleg addig keresgéltek, amíg az igazi fel nem bukkan. Lehet biztosan tudni, hogy ő az Ő? Vab olyan, hogy pár év (hónap?) után valaki rájön, hogy valami nem kerek.

Kedves harmadik, a nem értem, akkor most a sírig tartó szerelem = kitartok valaki mellett, ha csak a szeretet maradt meg, akkor is?

2011. júl. 13. 13:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tartom, hogy a szerelem tarthat bármeddig és szerelemből fogok házasodni.

Én keresgéltem 21 éves koromig, úgy érzem szerencsés vagyok, mert akkor megtaláltam a nagy Ő-t. Ezt érezni kell, hogy tényleg az a valaki, aki akkor is szeret, ha éppen hányva bőgsz, vagy menstruációs görcsöktől szenvedsz, aki mindig mindenben ott van melletted, aki mindig meg tud nevettetni, aki mindig segít, stb...

2011. júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jahm, 20 éves koromban találkoztunk :D
2011. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kicker ***** válasza:
Úgy gondolom mindenkinek megvan a párja és rá is lelhet akivel majd jóban rosszban elkísérheti élete nyugvó napjaiig.Viszont hogy ezt a valakit az után találja meg hogy már valakivel már előtte komolyabban összerázódott erre nincs törvényszerűség.Azt hiszem az ember nem is keres igazából hanem a véletlen sodorta lehetőségekeit megragadva próbálja felismerni hogy neki jó a jelenlegi helyzet vagy lépnie kell tovább.Bár egy idő multán a szerelemem átvedlik szeretetté és megszokássá talán emiatt nehéz átívelni és eldobni egy új ismeretlen kalandért amire lehet egész életünkben vártunk.Ahogy mondják a puding próbája az evés de nem szabad elfelejteni azt sem hogy mit nyerhetünk azon amin vesztünk.Kompromisszum kell és van is egy kapcsolatban erre mondják hogy áldozni kell a szerelem oltárán és nem kis ára van viszont ha a két ember végül egymásra talál egészen biztos vagyok benne hogy megéri.
2011. júl. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint én úgy gondolom, hogy a házassághoz több kell a szerelemnél. A szerelem alap, de egy életre szóló társnak lenni többet kíván. Szerelmes sokszor lehet valaki, de ha valaki hisz még abban, hogy egy életre kitartson valaki mellett ott sokkal több dolog kell. Szerintem aki házas az érti mire célzok ezzel.

Nagy különbség van ,,fellángolás" és ,,szerelem" közt, de nehéz észrevenni mégis. Én minden esetre hiszek benne, hogy meg lehet találni az életre szóló társat, de ehhez nem csak a szerelem kell.

2011. júl. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 01:51-nek

Teljes mértékig igazad van (nem vagyok házas, de így gondolom, érzem)

A fent i hozzászólók nagyon könnyen írták, hogy "ha majd csak a szeretet marad"

Attól hogy szerelmes vagy valakibe, még nem fogod szeretni, lehetsz szerelmes szeretet nélkül...

Ha szeretet van az mindennél többet ér.

Kérdésre: Ha találtál egy társat, aki egy életre veled marad,és "csak" szeret, akkor megtaláltad akit kerestél, akkor nem kell keresned tovább. Ha közben tovább keresel, akkor vagy nem vagy elégedett vagy nem tudom.

Szerelmesebb persze mindig lehet, de a szeretet az mindig több lesz. Még ha a mai világba kezd elcsépelt közhely lenni. A mögöttes tartalma nem változik.

"Szeress és tégy amit akarsz!" /Szt. Ágoston/ (nem pedig "Légy szerelmes és tégy amit akarsz!")

2011. júl. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat, különösen utolsó háromnak! :)


Szóval akkor a lényeg, hogy a szerelem és a házasság (együttélés) nem kapcsolódik össze ilyen szorosan. Vagyis a kérdésemben lévő "kompromisszum" ezek szerint nem azt jelenti, hogy valaki elfogad egy kapcsolatot egy esetleg jobb helyett, hanem hogy elfogad egy működő kapcsolatot mert egy másik hevesebb esetleg, de talán nem működhet.


Hű, ezen még rágódnom kell, de asszem értem, köszönöm!

2011. júl. 23. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!