Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinte ez nem bántalmazás....

Szerinte ez nem bántalmazás. Tényleg én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Tegnap mennem kellett valahova,de mérges lettem valami miatt és azt mondtam,hogy nem megyek sehova.Majd megcsináltam páromnak a kaját ,felöltöztem és el akartam indulni,akkor,mikor alapból kellett volna.Párom beállt elém,hogy én lusta vagyok,meg nem megyek sehova.Nem engedett ki az ajtón...Ideges lettem és mondtam neki,hogy hagyjon békén,de csak beszélt.Kiakadtam és lerogytam az ágyra sírva,ő meg vigyorogva kérdezte,hogy szerintem a sírásommal elérek-e valamit,meg hogy jól esik-e nekem,hogy ezt csinálom.

Kimentem a konyhába kicsit lenyugodni,meg inni egy pohár vizet.Mikor visszamentem,elkezdte magyarázni,hogy én milyen trehány vagyok meg lusta mg sorolhatnám.(megjegyzem,hogy mindig rend van,meg főtt kaja meg minden a elé van rakva.)

Ekkor már kiakadtam és felemeltem a hangom,hogy hagyjon békén.

Erre megdobott,meglökött,megrángatott...

Utána megint meglökött én meg reflexből pofon vágtam.Nem akartam,de annyira megijedtem hirtelen,hogy csak úgy jött magától.

Akkor észhez tért.Beszéltünk,ígérgetett.

Ma megint meghülyült,azt mondta,hogy ne pofázzak,mrt nem tudja mit csinál velem.Most alszik,én meg tiszta ideg vagyok.

Elhagyjam vagy maradjak vele és próbáljuk megbeszélni?

3 éve élünk együtt....



2012. szept. 4. 14:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nem reagálod túl, ez bántalmazás a javából.


Elsősorban érzelmi bántalmazás: a megalázás, a kigúnyolás, a nevetségessé tétel mind-mind az. Az, hogy nem engedett ki az ajtón fizikai (és tudtommal a személyi szabadság megsértése c. bűncselekményt is súrolja), hogy lefogta a kezedet, hogy rálökött az ágyra stb.


Ne próbálj ilyen emberrel beszélni semmit. Ez csak a kezdet. Ezerszer leírtam már egy csomó kérdezőnek hogyan kezdődik a bántalmazás ördögi köre, amiből a legeljeén kell kilépni, különben benyel, mint a mocsár.


Hagyd el, minél előbb! Felnőtt ember nem szolgája, kutyája, rab/nő/je egy másik felnőttnek, házasság vagy párkapcsolat címén.


Ahzt is leírtam, hogy a bántalmazókkal nagyon észen kell lenni, mert akkor a leghülyébbek, és a legveszélyesebbek, amikor szakítani akar velük az áldozatuk. Kérj segítséget!


További infó pl.


www.nane.hu


Ha további kérdésed is van, írj privátot.

2012. szept. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

6: Nagyon tévedsz.


Áldozat VOLT, (lehetséges, hogy az volt, de nem biztos, mert magától is lehet ilyen hülye) de amikortól kezdve teljesen azonosul azzal, akinek az áldozata volt, és ugyanúgy viselkedik másokkal, mint vele annak idején, onnantól fogva már nem áldozat, hanem agresszor.


Senkinek sincs joga bántalnazni másokat, azon a jogcímen, hogy ő maga bántalmazott volt. Van viszont joga elmenni egy pszichiáterhez és felvenni a harcot a traumáival, és NEM válni agresszorrá!

2012. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Hagyd ott. Ez csak rosszabb lesz!
2012. szept. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Innen már csak egy karnyújtásnyira van az ütés.. én menekülnék. Gondolom fiatalabb vagy még.. rövid az élet, nem éri meg ilyenekre pazarolni...
2012. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Azonnal elmennék, és soha többé szóba sem állnék vele. Aljas szemétláda!
2012. szept. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

nem lehet,hogy ahova a kérdező nem ment el mérgében, az a hely a párjának fontos lett volna?


amúgy , te meg pofán vágtad.A férfi sem üthet meg egy nőt, de egy nő se üssön egy férfit! ezt nőként írom!

2012. szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"a bántalmazókkal nagyon észen kell lenni, mert akkor a leghülyébbek, és a legveszélyesebbek, amikor szakítani akar velük az áldozatuk"

Sajnos saját tapasztalatból ezt csak megerősíteni tudom.

2012. szept. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Mérgemben mondtam,hogy nem megyek sehova,de utána időben el akartam indulni a suliba.

A pofont nagyon megbántam,bocsánatot is kértem tőle.Esküszöm nem akartam,csak annyira féltem és megijedtem mikor rángatott,hogy teljesen reflexszerűen jött az egész.

Próbáltuk megbeszélni a dolgokat,bocsánatot is két,de amit mondott az még jobban megijesztett.

Azt mondta,hogy fogalma sincs mi történt vele.Annyira más volt még a szeme is veszekedés alatt.

25 éves vagyok,rajta kívül lényegében senkim sincs.

Ha el akarnék menni,biztosan nem engedne és félek,hogy megint eldurrana az agya.

Menni kéne,de nincs hova...............................

2012. szept. 5. 13:26
 19/23 anonim ***** válasza:
Ez sz@r helyzet.Az ilyenek pont azt szeretik a legjobban kihasználni,ha valaki ilyen szinten kiszolgáltatott.Szerintem mindenféleképpen hagyd ott,még akkor is,ha pár napig nélkülözöl.
2012. szept. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én megvárnám, míg elmegy otthonról, összepakolnék, ás viharos gyorsasággal lelépnék.

Baráthoz, családhoz, ahova tudok, de ezt egy percig sem tűrném. Lelki/testi terrorban nőttem fel, mindennapos kiabálást sem tűrnék, hát még azt, amit te leírtál...

Csak idő kérdése, mikor üt vagy ver meg, és korlátoz még jobban a szabadságodban. Ne hagyd odáig fajulni a dolgot.

2012. szept. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!