Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha valaki 20 éves...

Normális, ha valaki 20 éves kor felett nem tud semmit se elintézni suliban, hivatalban?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm megkaphatta volna a szociális ösztöndíjat is,de nem mert elmenni a hivatalba egyedül,anyjáék meg nem tudtak már vele menni,ezért el sem intézte,lecsúszott a majd 250 euróról havonta.Most meg nálunk sírtak,hogy miből fogják a fősulit fizetni.Egyedül a leányzó semmit sem képes elintézni,szemorvoshoz sem mert egyedül menni,ezért a szeme is romlott.
2012. szept. 1. 07:35
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
9%
10-es, látod, ez van. Szerintem szégyelljük magunkat, de nagyon :D
2012. szept. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
valamelyik nem önálló kollégánk lepontoz itt minket
2012. szept. 1. 13:48
 23/31 anonim ***** válasza:
41%
De azért a véleményét már nem meri vállalni :) Vagy csak épp nem ér rá anyu, és nincs kinek lediktálni :D
2012. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
84%
10 és 13 önálló kolléga,szerintem azért pontoztak le titeket,mert fényeztétek magatokat,hogy ti meg tudjátok csinálni,egy lelkileg sérült ember meg nem.
2012. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

#17

Én sem. Tulajdonképpen mindentől rosszul vagyok amihez el kell hagynom a lakást.

2012. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
53%
A fene se fényezte magát, ez nem "meg tudom csinálni" kérdése. Csak leírtam, hogy így is lehet, sőt, felnőtt emberektől általában elvárt is, hogy így intézzék a dolgaikat. Ha valaki lelkileg sérült, az egy másik dolog, az jobb esetben kezelés alatt áll, és nem is dobják be egy idegen városba egyedül, szülő nélkül. Ismerek olyan embert, aki gondnokság alatt áll, természetesen eszembe sem jutna piszkálni ilyen miatt, de itt tudtommal arról van szó, hogy egy mentálisan egészséges fiatalnak felnőtt korában is a szülei kellenek ahhoz, hogy bármit elintézzen. Na ez viszont nincs rendben. De az nehogy már önmagam fényezése legyen, ha leírom, hogy képes vagyok az önálló ügyintézésre, sőt, hogy erre már jó ideje képes vagyok. Ha azt írnám, hogy ki tudom fújni egyedül az orrom, akkor is fényezném magam?
2012. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
A bonyolultabb ügyeket (hivatalban leginkább) én se mindig tudom elintézni, pedig 19 vagyok, de sokszor van hogy valami annyira bonyolult, hogy egyszerűen nem értem. Anyum meg könyvelő, ő úgyis ért mindenhez :DD Ha meg nem tud velem jönni, max elmagyaráztatok vele mindent. De azért ez durva, hogy 250 eurótól esett így el, ezt én biztos nem hagytam volna, pedig én is sokszor önállótlannak vagyok elkönyvelve.. :S
2012. szept. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
azért 250 eurót kihagyni,elég durva,azért mindent megetettem volna
2012. szept. 1. 20:15
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem normális. És ezt úgy mondom, hogy sajnos én is ilyen vagyok, pedig most múltam 24... :(

Borzasztó ciki, hogy egyedül semmit sem vagyok képes elintézni. Se bankba, se orvoshoz, sőt régebben még ismeretlen boltba se mertem bemenni.

Mostanában egyre inkább igyekszem az ügyeimet egyedül intézni, de mindig annyira szorongok, hogy szinte elmondani se tudom rendesen, hogy miért jöttem és persze mindig rendszerint hülyének is néznek. Látják rajtam, hogy ilyen kis szerencsétlen vagyok és inkább "belémrúgnak", minthogy segítőkészek legyenek. És ez persze nem segít abban, hogy magabiztosabb legyek.

Persze szüntelenül próbálkozni kell, hogy belejöjjön az ember a dolgokba, de nem olyan egyszerű, ha valakit így neveltek.

2012. szept. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
ez az illető egyáltalán nem akar változni,mert látja,hogy anyuci kinyalja a fenekét
2012. szept. 2. 05:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!