Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha valaki 20 éves...

Normális, ha valaki 20 éves kor felett nem tud semmit se elintézni suliban, hivatalban?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm megkaphatta volna a szociális ösztöndíjat is,de nem mert elmenni a hivatalba egyedül,anyjáék meg nem tudtak már vele menni,ezért el sem intézte,lecsúszott a majd 250 euróról havonta.Most meg nálunk sírtak,hogy miből fogják a fősulit fizetni.Egyedül a leányzó semmit sem képes elintézni,szemorvoshoz sem mert egyedül menni,ezért a szeme is romlott.
2012. szept. 1. 07:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom a szülők nevelték így.Rá fog kényszerülni egy idő után, meg a szülőknek is leesik, hogy X km távolságból nem tudnak elrohangálni vele mindenhová.
2012. szept. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
lehet,én mozgok rossz körökben,de én még egy ilyen félrenevelt emberrel nem találtkoztam
2012. szept. 1. 07:46
 3/31 anonim ***** válasza:
80%

nem normalis. vannak testverei? mert nekem nincsenek es engem is ugy neveltek hogy mindent megcsinaltak helyettem. kernem se kellett, mar el volt minden intezve.

raadasul nekem meg az is ratett, hogy ugy neveltek hogy nagyon figyeljek masok velemenyere. tehat ez a mindenkinek megfelelni probalas mert jaj mit fognak gondolni.

na ez a ketto meg az ilyen helyzetekben pont egymast erositi. az elsovel mar alig van gondom, a masodikat sokkal nehezebb lekuzdeni, de dolgozom rajta.

az lenne a megoldas neki hogy elkerul az anyjaektol es muszaj legyen neki elintezni a sajat dolgait. ismerek olyan 50 eves not akit szinten felreneveltek ilyen teren, aztan pont olyan ferje is lett aki szinten elintezett mindent, ugyhogy o meg 50 evesen se onallo...

2012. szept. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

hétvégén van csak otthon,hétköznap suli miatt albérletben,ott a lakótársától anyja is elvárja a bébiszitterkedést a lassan 22 éve lány felett

nem egyke

2012. szept. 1. 08:05
 5/31 anonim ***** válasza:
71%
Á, megvan, ő az a lány, aki egy évig a lakótársad volt,de idén már nem szeretted volna, mert a tavalyi év kiakasztott, ugye?
2012. szept. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
igen,most más lesz a lakótársa,de attól is elvárják a pesztrálást
2012. szept. 1. 08:15
 7/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem normális dolog, de nem ő tehet róla hanem a szülei. Jól megnehezítették a gyerekük életét. Most még "csak" szorong, a végén nagyon komoly pánikbeteggé válhat.
2012. szept. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos engem is hasonlóképpen neveltek, hogy mindent elintéztek helyettem. Ha hivatalos ügyet kell intéznem, mindig megpróbálok szerezni valakit, aki elkísér. Ha nem jön össze, ettől függetlenül még elmegyek, de nem túl kellemes érzés... Viszont hivatalos ügyben telefonálni még nem merek... 19/L
2012. szept. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
utolsó,te azért már jó úton haladsz,és még csak 19 vagy,nem húsz feletti
2012. szept. 1. 08:33
 10/31 anonim ***** válasza:
40%

marhára nem normális. én már 15 évesen jártam postára a csekkekkel, suliban is intéztem a sirámaimat. sőt! nem is akartam, hogy anyuka pici lányának tűnjek, szóval néha fejjel mentem a falnak, de legalább megtanultam a dolgok működését.


egyetem kezdésekor nekem is volt egy kis gubanc, a nevelőapum segített megírni a kérvényt, de utána már egyedül mentem reklamálni a bajaim miatt a TO-ra.

mi több, alig múltam 19, és már dolgoztam egy viszonylag komoly munkahelyen egyetem mellett. egyedül kerestem állás, netes anyagok segítségével írtam egy csinos önéletrajzot, ami azóta is őrzi a formáját, csak épp kibővült, és az egyik helyen, ahova jelentkeztem, még meg is dicsérték, h milyen összeszedett, informatív.


össze kéne szednie magát, mert egy idő után szó szerint körbe fogják röhögni a hivatalban, ha a szüleivel megy.


engem anyukám úgy tanított meg az ügyek intézésére, h mindig magával vitt, mondta, h figyeljek mit kell mondani, stb stb.

2012. szept. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!