Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek "bezárassuk"...

Szerintetek "bezárassuk" anyut? Hogyan kell elintézni? Sürgős!

Figyelt kérdés
Szeretném,ha segítenétek.Anyu már 12 éve iszik,elég rendesen.Mi "gyerekek" már külön élünk tőle,de én egy városban maradtam vele.5-6 éve eléggé súlyos a helyzet,anyu már nagyon mélyen van.Eddig segítettünk ahogy tudtunk,de most mintha totál megkattant volna,szinte nem is tud magáról.Egész múlthéten kerestettük a rendőrséggel,mert ivott ivott,aztán elindult a vakvilágba,az ország másik végében találtak rá...:(((Több ismerősünk azt mondta,hogy zárassuk be mert ön-és közveszélyes...de nemtudom..mégis csak az anyám.Viszont családunk van,ez már nem mehet így tovább,nem tudok rá állandóan vigyázni,minden lépését figyelni.És azt sem tudom,hogy hová/kihez is forduljak ezügyben,ha mégis a bezárás mellett döntenénk a testvéreimmel..segítenétek?Nagyon el vagyok keseredve.:(( 24/N
2012. máj. 21. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel elmúlt 18 éves, tehát felnőttkorú így, nem lehet őt bezáratni. Maximum ha ön-és közveszélyes lenne. De ezt nem te, vagy a szomszédod fogja eldönteni, hanem egy pszichiáter tudja felállítani a diagnózist.

Keressetek fel egy elvonót, ott majd elmondják, hogy ti hozzátartozók mivel segíthettek az anyukátoknak.

2012. máj. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erről beszéljetek a háziorvosával ő fog tudni adni szaktanácsot ebben meg hogy hova forduljatok a továbbiakban, ide pszichológiai segítség kell mindenképp aztán pszichiátriára be lehet záratni ha olyan állapotban van persze. Mivel nagykorú így nem kötelezhetitek semmire magától kell hogy elmenjen a vizsgálatokra. Abban az esetben lehet ráhívni mentőt ha már olyan egészségügyi gondja van hogy elájult a piától vagy bármitől akkor már kórházi kezelésre van szükség ott meg automatikusan beviszik pszichiátriára majd. Én először beszélnék az orvosával hogy milegyen.
2012. máj. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

a pszihiátriáról vagy nem tudom h irjak annyit mondanek,h a papám,éjjelé bedilizett és a szomszédhoz átment verni az ajtót,h engedje be,üvöltött,mert jönnek a rendörök a mentök el akarjak vinni.

jöttek is,elvittek,kapott nyugtatót,reggel meg hazaküldték,mondván nem tudnak vele mit csinalni!!

2012. máj. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tényleg szar az egész. Én meg egyszer elmentem fogorvoshoz, és másnap fájt a fogam. A fogorvosok se jók, oda se járjunk mától! ..............
2012. máj. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

na, mintha én írtam volna ki a kérdést, én tegnap tettem fel ugyanezt

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2012. máj. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen hogy zárassuk be! Azokat az intézményeket már bezárták. A félbolondok az utcán kóborolnak.
2012. máj. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy bezáratni.Kórházba sem lehet küldeni, mert onnan is hazaengedik, ha azt akarja.Annyira védik a törvények a személyiségi jogait, hogy abba akár bele is halhat.Az a baj, hogy pont az a betegsége, hogy nem ismeri fel, hogy beteg.Ezért elutasít minden segítséget.

Azért a háziorvost meg lehet kérdezni, hátha talál valami indokot, de akkor is anyudnak alá kell írnia, hogy beleegyezik.

2012. máj. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat..

nem tudom,mitévő legyek, kicsi babám van..

amikor megtalálták hétvégén az ország másik végében elvitték gyomormosásra,aztán már jöhetett is haza pedig cefet állapotban volt.és nem hajlandó beismerni,hogy beteg.:(

2012. máj. 21. 21:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudsz vele mit tenni.

Édesanyámmal voltunk hasonló helyzetben, én és édesapám. A nővérem halála után számtalanszor öngyilkosságot kísérelt meg (felvágta az ereit). Ahányszor megpróbálta, annyiszor hívtuk rá a mentőt (szerencsére mindig időben), bevitték, ellátták, egy pszichológus vagy pszichiáter beszélgetett vele, megkérdezte a végén, hogy meg fogja-e próbálni újra, erre anyukám: természetesen nem, nem fogja megpróbálni többször. Ezt írásba adta, saját felelősségére hazaengedték, újra megpróbálta. Volt, amikor még aznap. Volt, hogy a szemem láttára.

Rá is ment a házasságuk. Aztán ez zökkentette ki igazából ebből az állapotból. Még sokszor fenyegetőzött vele utána is, de nem került rá sor.

Nővérem egyébként alkoholista volt, őt azért tudtuk rávenni befekvős elvonóra, mert volt motivációja: a 2 kisfia. De végül csak visszaesett.

Kérdező, anyukádnak van valami konkrét vagy sejthető oka arra, hogy miért iszik? Meg tudja ő maga indokolni? Pl. kilátástalan élethelyzet, munkanélküliség, múltbéli sérelmek.. stb? Gyakran ezzel indokolják sokan azt, hogy nem tudják vagy nem akarják letenni az italt.

2012. máj. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajna a nők az öregedés miatti depresszió miatt hajlamosak az alkoholizmusra... a férfiaknál picit más a helyzet.
2012. jún. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!