Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen sóher?

Miért ilyen sóher?

Figyelt kérdés

Egy emberről van szó, aki közel áll hozzám--->Családian áll közel.


Nagyon sóher és mindenre sajnálja a pénzt, talán bele is van nevelve, de ez rettentő durva.

Az imént említette meg írásban, hogy Ő nem hívogat senkit mert 40 forint nagyon drága arra,hogy Ő bárkivel 1 percet csak beszéljen.

Mivel percdíjjas a telefonom, így 40forintot vesz le. De nem ez a lényeg, leírtam neki,hogy:

'-.-' hát akkor elég hülye vagy....: ) ez van..: ) Majd ha lesz barátod vagy akármi neki is mond azt te nem hívogatod, de nem fogja mindenki eltűrni, h mindig minden az Ő pénzjavára megy,mert te folyton sóherkedsz,hogy úristen 40 forint?? de sooooooook : O'


Most megharagudott, de úgy érzem jogos volt, ennyire sóher nem lehet. Ha majd barátja lesz, elvárja, hogy mindig mindent a barátja álljon?

Nem gondolja, hogy így emberi kapcsolatok nem mennek, hogy ami pénzből megy, arra rávágja, hogy:

'Én biztos nem'.

?


2012. aug. 31. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ne félj, ilyen mentalitással nem lesz barátja... úgyhogy ezen kár aggódni.
2012. aug. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pont megemlítettem neki, hogy álomvilágban él, ha azt hiszi mindig mindent a fiú intéz.

Néha pl: Karácsonyra a lány is vesz a fiúnak, egy ezer forintos kis ajándékot, vagy akár 500forintos ajándékot, de ha neki 40 forint sok, akkor karácsonyi ajándékot, születésnapi ajándékot, miből teremt meg? Nem értem.

2012. aug. 31. 11:37
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem érzem magam sóhernek, de fölösleges beszélgetésre én is sajnálok 40 Ft-ot. Amit el lehet intézni személyesen azt elintézem és nem telefonon. Pláne nem báj csevelyre használom.
2012. aug. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

hány évesek vagytok egyébként? tizen-pár?

Majd ha nagylány lesz, és lesz némi sütnivalója, rá fog jönni, hogy ez nem így működik. Majd vesz egy 1000ft-os ajándékot, de ő elvárja a 10.000ft-ost. Én rosszul érezném magam egy ilyen miatt, tehát mindig is úgy működött, hogy igyekeztem mindig olyan értékben ajándékot vásárolni, mint amit én kaptam, szerintem ez így van jól. Szerencsére, nem vagyunk egyformák!

2012. aug. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

hát 40 ft nem a világ vége

és az ajándékozás az nagy gond lesz ilyen felfogással

mondjuk én mindig azt mondon magamban hogy veszek egy tábla csokit azt az az ajándék de mindig kb.1000-2000 ft-ot rá költök

2012. aug. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem a 40 forint a lényeg, hanem a sok 40 forint. És igaza van, van internet is skype is, minek telefonálgatni. Ha fontos valami, akkor biztos nem fogja azt mondani hogy sok. De csak hogy veled cseverésszen, gondolom az sok neki. Akinek ezt mondja, azzal nincs fontos megbeszélni valója.


És igaza van. Általában a pasik szokták hívni a nőket :) ha fordítva van többször, az már gáz.

2012. aug. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj,annyi lehetőség van beszélni,akár a neten is!Pl.: SKYPE! Vagy mondok még jobbat! Ha neki is, és a barátjának is okos telefonja van,és letöltik a Viber nevű programot,és csatlakoznak wifi-n netre,és felhívják Viberen keresztül egymást,ott is tudnak beszélni telefonon,+ még ingyen is van!

Ennyi!Barátnőm, és én is így csináljuk,max előtte dobunk egymásnak egy sms-t,hogy Viber-re gyerünk fel!

2012. aug. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 okoska31 ***** válasza:
100%

attól még, hogy egy perc telefonra sajnál 40 forintot kiadni, bájcsevejre, még nem sóher. csak megnézi, hova költi a pénzét.


az, hogy egy kapcsolatban mind a két fél fizet - teljesen normális kell legyen. dolgoznak a nők is, a lehetőségeihez mérten fizessen mind a két fél.

Aztán úgy is lesz baj, olyankor meg egy kapcsolatban a másik automatikusan segít.


Azt, hogy mindent a pasi fizessen nem lehet elvárni.


A telefont meg nézze meg, én bruttó 23 ft-ért beszélek másodperc alapon, saját hálózatban csak 11 ft-ért....

2012. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Mennek a zöldkezek.


Igen Ő is leírta, hogy nem arról van szó, de minek hívjon ha tudunk beszélni gépen.

Ez szent igaz, de Ő akkor sem hívna fel, ha nem lenne jó a gépe, és nem tudnánk beszélni máshogy.

Meg érezhető belőle, hogy mindig 'sajnálja' dolgokra a pénzt.

kb 1 éve, hogy nem lehet mobilon elérni mert lejárt a kártyája, de folyton van chips, csoki, ez az amaz, de ha mondom neki, hogy néha jó lenne elérni telefonon, pl: Ha nagyon fontos valami, és nincs közelben gép, vagy esetleg én vagyok gép közelben Ő meg pont nem, akkor folyton megkapom, hogy 'majd lesz, ha lesz rá pénz'

Ha elrakná a heti 2-3 chipsre jutó pénzét (300ft) akkor 2-3 hét alatt meg is lenne neki a pénz a kártyára.

De ha pl: Hívni kell vezetékesről, folyton elvárná,hogy én hívjam, mert neki drága. Ennyiből nekem akkor nem drága?

Értem, amit ti mondtok, meg amit Ő mondd, de érdekes, hogy másra mindig van, de a fontos dologra sosincs.

Folyton sír, hogy szegények, de egy hónapban annyi chipset megeszik, amit én 1 év alatt nem. (szerintem)

2012. aug. 31. 12:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek a magánügye, hogy a pénzét mire és hogyan költi el.
2012. aug. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!