Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám kidob otthonról. Most...

Anyám kidob otthonról. Most hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Jelenleg 3an élünk eggyüt itthon anyám a bátyám és én . Korábban az apámmal laktam 3 évig (budapesten) akit anyám gyűlöl . Csak az apám kórházba került (stroke)... Így kénytelen voltamanyámhoz visszaköltözni . És eggyáltalán nem vagyunk egy hullámhosszon. Most jelenleg ott tartunk hogy olyan szintűen összekaptunk már megint hogy lassan már én is kezdem belátni hogy ennek így semmi értelme. Na de hogyha kirakna merre tudnák lépni? A kollégiumon sokat gondolkoztunk de az az igazság hogy a hétvége gázos. Vagy visszamehetek apám lakására lakni de az pesten van én meg győri vagyok és kicsit fura lenne de ha még ettől elis tekintek.nem fogom a beteg apám kevés pénzét költeni még ha az anyám azt szeretné is... Vagy mehetnék albérletbe is de arra meg anyagi keret nincs... Szerintetek mi legyen ? 18F
2012. aug. 30. 03:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírás miatt. Telefonról pötyögöm és ezen csak a csetre van beállítva a segédszótár. De azért remélem érthető :-)
2012. aug. 30. 03:13
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom mi a helyzet apáddal, de ilyen idősen akár dolgozhatnál is, meg ápolhatnád apád.
2012. aug. 30. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 harleynagyi ***** válasza:
100%
arra meg nem is gondoltal hogy talan munkat keres ??!!! Mert sokan teszik azt es kozben tanulnak , Talan ra kellene dobened hogy nem a szadat jaratod ha nem teszel ellene valamit , Apadat is gondozhatnad hiszen a 'stroke= agyverzes " ilyen esetekben le benulnak neha ideglenesen vagy veglegesen . Biztos vagyok benne hogy nagy szuksege lene most a segito oda ado apolasnak
2012. aug. 30. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy néz ki, neked ennyi gyerekkor jutott az élettől. Most már ideje felnőnöd, nemcsak saját magadat kell tudni ellátnod, hanem a papádat is.

Eddig a papád pénzén éltetek ketten ővele, (most gyorsan elköltöztél a mamádhoz, hogy az ő pénzén éljetek 3-an) ennek vége.

Költözz vissza a papádhoz, keress magadnak munkát, mellette ellátod a beteg papát, és ha még marad erőd, energiád, akkor mellette tanulhatsz is.

Úgy néz ki, neked ez jutott, ezen az úton végig kell menned, nem kerülheted ki!

2012. aug. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Én másképp gondolom. Sok függ attól, hogy hogyan állsz a tanulással. Van már szakmád? Tovább akartál tanulni? Ha még nincs szakmád, akkor mindenképp szerezz egyet. Ha tovább akartál tanulni, akkor pedig szerintem ezt ne add fel. Ha most két passzív félévvel kezdesz az egyetemen/főiskolán, hogy a munkával tartalékot gyűjts, az még rendben van, de utána aztán tanulás ezerrel. A munka mellett tanulj nyelvet. (Egyébként az összes kollégium olyan, hogy hétvégén elküldenek? Itt az egyetemi kolikban hétvégén is lehet maradni, gyakran kell is a tanulás miatt. Nyáron meg dolgozhatsz és lakhatsz a papádnál.)
2012. aug. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3 éve már a papádnál laktál, és most csak azért mentél vissza a mamához, mert a papa kórházba került: szóval én most is azt mondom, hogy a papánál Pesten is tudsz továbbtanulni, eddig is a papa pénzéből éltetek. Ezek után is tudnátok abból élni, de: a papának is szüksége lehet rád, másrészt ha a betegség miatt kevesebb a pénz, akkor ugynúgy mint mások, a suli mellé bevállalnak valami melót. Miért csak abban tudsz gondolkodni, hogy vagy a mama, vagy a papa fedezze a te megélhetési költségeidet?

Valamit neked is tenned kellene azért, hogy több legyen a pénzetek, ha már így alakult.

2012. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ZMár dolgozom. Állandós vagyok egy gyárban már 3 éve. És most itt megjegyzem hogy olyan alacsony a kereset hogy ennyiből kivitelezhetetlen megélni (diákmunka), hát még hogy mást is eltartsak . És amúgy igen szeretnék továbbtanulni .nem is fogom befejezni a tanulmányaimat... Ez szóba se jöhet ( meg amúgyis még 1 évig csak 8 általánosom lesz)itt épp zezzel van a gond
2012. aug. 30. 11:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem értem!

A papád mielőtt lebetegedett, miből tartott el téged?

Ha volt munkahelye, dolgozott, akkor most ha nem is sok, de táppénzt kaptok.

Ha úgy néz ki, akkor leszázalékolják, és nyugdíjat kaptok, ez esetben te még "szülőápolási díjra" is jogosult lehetsz.

Azon kívül lehet ám keresni nagyobb jövedelmet adó munkahelyet is, és képzeld sok embernek sikerül is, neked ugyan miért nem sikerülne? Csak meg kell próbálni!

2012. aug. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy 18 éves vagy, és még egy év, mire meglesz a 8 általánosod. Egy kicsit gáz (ahogy mondani szokták) és nagyon kemény.


Keresd meg a legközelebbi családsegítő szolgálatot (önkormányzatok keretében), háziorvos is meg tudja mondani, nálatok hol van a legközelebbi "otthoni betegápolást segítő központ", lehet kérni naponkénti, rendszeres ápolásban segítséget. Tudtommal ez is ingyenes.

Ha még naptári napra nem töltötted be a 18.-ik évedet, kérhetsz segítséget a gyámügyi hivataltól.

Önkormányzatnál lehet kérni lakásfenntartási támogatást is.

De bemehetsz a Munkaügyi Központba is, ha tudnak valahol valami melót, vegyenek nyilvántartásba, és közvetítsenek ki.

Egyébként annál a cégnél is szólhatsz, hogy valami komolyabb munkára, fizetésre lenne szükséged, ahol most éppen "diákmelózol". Nagyon meglehet, hogy ott is tudnak valamiben segíteni.

Vedd nyakadba a várost, és járd körbe a hivatalokat.

2012. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

jaaaj uccsó, nem olvastad el rendesen.

most kezdi a 12.-et a srác, tehát a 8 ált. a legmagasabb befejezett iskolai végzettsége. nem az össz!


apud gondolom kap táppénzt, meg amúgyis jó lenne, ha látogatnád, amíg kórházban van, mert a nővérek kb le xarják az embert, még akkor sem, ha fél oldala bénult.


lakj apud lakásában, látogasd meg gyakran, melózz, ott lesz a családi pótlék, az is lóvé, és igényelj valami speckó támogatást, lévén, h elmúltál 18, tanulsz, de apud beteg.

2012. aug. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!