Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyük rá, hogy ne...

Hogyan vegyük rá, hogy ne legyen ennyire igénytelen és lusta? (após gondok)

Figyelt kérdés
Apósom nagyon igénytelen mind magával mind a környezetével szemben. Egész nap nem csinál semmit, csak eszik, alszik, tv-t néz. Sem a házban sem a ház körül nem csinál semmit, nem is dolgozik. Ha szólni merünk, természetesen mi vagyunk a rosszak. Hogyan tudnánk rá hatni, hogy ne így éljen?
2012. aug. 28. 16:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem az övé a ház. Lehet, hogy tényleg nem lesz más megoldás.
2012. aug. 28. 17:00
 12/18 anonim ***** válasza:
21%

Még hogy kitenni. Ha még a felesége szájából hangozna is el, akkor még talán oké, beszéljünk róla...


De te a menye vagy. Semmi közöd hozzá, hogy hogyan érzi jól magát. Lehet, hogy 100x többet dolgozott már életében, mint te és megérdemli, hogy végre ne csináljon semmit.

Ha téged zavar a kosz, akkor takaríts. De ne várd el mástól, hogy őt is zavarja. Őt nem zavarja, és nem köteles neked megfelelni.


Ha idejön kérdést feltenni a felesége, akkor neki mást fogok mondani. De NEKED ez a válaszom.


32N

2012. szept. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Kedves kérdező, szerintem ha tudja vigye el minél több helyre otthonról, kirándulni,szép helyekre stb. Mert ha talán minél többdt lát, lehet hogy meg jön a kedve, hogy ő is meg szépícse a környezetét és így több mindent fog csinálni. Vagy valami hobbit találni neki, amit szívesen csinálna. Hány éves amúgy az apósa?
2012. szept. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Megértem a problémát,de kicsit túlzásnak tartom,hogy ki akarod tenni a házból ,amiért nem takarít normálisan.. főleg,hogy az apósod.Én azért nem mernék ilyen hangnemet használni,egy család vagytok,de az apósodra rászólni a párod joga szerintem,nem a tied.

Egy idős ember már nem változik,ha eddig a szép szó,kérés nem hatott akkor csak magatokat idegesititek,ha továbbra is ezzel foglalkoztok.Mellesleg ne legyen nagyobb gondotok soha,minthogy após nem viszi le a szemetet :D Nem kell kiszolgálni,ha őt nem zavarja akkor hagyjátok békén. Vagy akár el is költözhettek az anyósodéktól ..

2012. szept. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kell ennyire támadni a kérdezőt. Jó a házból kitenni mondta talán valóban túlzás. De sajnos ismerős a probléma, anyósom pont ilyen. Rendet rakunk ami hozzáteszem neki is tetszik eltelik pár hét és szó szerint mint a disznóól. És otthon van. Szerencsére mi nem élünk együtt.
2012. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A szemét, kosz oké ne legyen, ne legyen halomba a mosatlan, stb, de a rendtől én is falra tudok mászni.:)) Mindennek meg van a helye, minden elrakva, nekem olyan, mint egy lakatlan kripta. Pár nadrág, póló, zokni, ujság, könyv, stb, legyen lazán széthagyigálva.:)))))
2012. szept. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem az anyósoméké a ház, hanem a szüleimé és az enyém 50-50%-ban, két lakás lett benne kialakítva, az egyikben a szüleim, a másikban mi élünk, a telek a szüleimé. Az anyósomék csak beköltöztek hozzánk egy időre, mikor kirakták őket az albérletből, mert nem fizettek 4 hónapig. Úgy volt, hogy 1-2 hónap és mennek, de ennek már fél éve. Apósommal nem csak az a baj, hogy nem takarít, hanem az is, hogy igénytelen magára is, például a hálóruháját át sem veszi napközbenre és már lassan 3 hete nem tudjuk rávenni, hogy legalább mossa ki, mert már büdös és az egész ház is tőle.
2012. szept. 3. 14:10
 18/18 anonim ***** válasza:

Na így már más a szitu.

Viszont ebbe a helyzetbe egyszerűen nem tudom magam beleképzelni. Fordítva szokott történni. Nem két felnőtt ember megy (és ragad ott) a fiatalok nyakára, hanem fordítva.

Ez nagyon faramuci helyzet...nem is értem.

2012. szept. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!