Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Alkoholista anyós-após! Mit...

Alkoholista anyós-após! Mit tegyek, hogy valahogy eltudjam viselni őket, egyszerűen már nem bírom idegekkel!?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a párommal és kénytelenek vagyunk a szüleinél élni,mert az anyagi helyzetünk nem engedi meg hogy külön menjünk!

Mi a felső szinten lakunk,úgy nem is nagyon zavarnak minket de ha rájuk jön az 5 perc akkor az kibírhatatlan!!!Sokat segítek nekik akár főzésről akár takarításról legyen szó de van hogy anyósom mindig beleszól mindenbe, eddig szépen és nőiesen válaszoltam de így csak én is egy idegbeteg leszek!!

Sokat isznak és akkor kötekednek,az apósom sérteget,az én szüleimhez is át megy részegen és legutóbb kiverte a biztosítékot!!! Oda jár panaszkodni és össze- vissza beszél!!!! Ha meg a párommal meg akarjuk beszélni a problémát mi vagyunk a hülyék vagy oda se figyelnek és elmennek......holnap is épp ilyen beszélgetés vár ránk de már nem tudom hogy álljak hozzá!!!! A párom is hiába beszél nekik és sokszor veszekszünk ez miatt....úgy érzem ha nem jutunk dűlőre a mi kapcsolatunk foglya bánni!!!! Mutassam meg hogy kitudom nyitni a szám ??? A másik meg hogy unokát várnak de így????? Mert hogy megakarja érni.... nem nekik akarok gyereket szülni ilyen helyen meg hogyan????? És még csak esélyünk sincs elmenni,nekem nincs biztos munkám hol van hol nincs.....egy keresetből meg nem tudjuk az albérletet fizetni és nem is várnám el..... de mit tegyek? Teljesen elvagyok keseredve,nem ilyen életet szeretnék se magamnak se a családomnak ha lesz.... :( Kérlek adjatok valami tanácsot!!!!!!



2012. aug. 4. 00:15
1 2
 1/20 Olga néni ***** válasza:
62%
Úgy tűnik a megoldás a költözés. Tudom, egy kereset, anyagi gondok, stb. Valahogy mégis meg kell oldani, család, barátok, ismerősök. Tudom, nem sokat segítettem, de erre a problémára nem nagyon van más válasz.
2012. aug. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, az alkoholizmus leépíti azt is, aki a közelükben van, az alkoholizmus mindig családi probléma, nem egyéni.

Tehát már ezért is lelki támaszra szorulnál.

Hovatovább ha a szülők alkoholisták, jó eséllyel fog a párod is pohárhoz nyúlni egy nehezebb élethelyzetben.

Menekülj.

2012. aug. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Ha továbbra is csak lenyeled a békát, egyszer a kapcsolatotokra megy rá az egész! Szerintem is mennyetek külön, együtt élni ilyenekkel nem megoldás! A legnagyobb tűrőképességgel sem lehet ezt kibirni! Gyerek igy?? Előbb-óbb a diliházban végeznéd.... ne szülj oda ilyen környezetben! Neki sem lesz jó, de nektek sem! Keressetek más megoldást, vannak egész olcsón is albérletek!
2012. aug. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
36%
Ha nincs hova mennetek és még nem is dolgoztok rendesen akkor örülj neki hogy befogadtak és van hova lehajtsad a fejed és van aki mellétek áll.Elhiszem hogy van hibájuk meg isznak stb de akkor miért nem laktok a ti szüleiteknél?Én a te helyedben befognám a szám ha más tart el.
2012. aug. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Párom 29 éves és semmi ilyen problémája,jelei nincsenek.... pont ez miatt elítéli ezt az élet típust csak szülinapokon iszik de akkor is mértékkel,hányni tudna a szüleitől és elég nagy vitái vannak velük de bármit tesz nem tud velük mit tenni...... :( Én már rég elköltöztem volna de párom ilyen anyagi helyzet miatt nem nagyon szeretne......már egyszer elköltöztünk 4 hónapig bírtuk,kajára is alig maradt pénzünk....szeretem a párom de ez az egy helyben toporgás ez nem vezet sehova.....és idegileg se bírom már sokáig
2012. aug. 4. 00:34
 6/20 A kérdező kommentje:
Én hálás vagyok nekik és nem is nagyon szólhatok bele hogy isznak de akkor legalább az én életemet ne keserítsék meg és az én szüleimét......a páromnak van állandó rendes munkája már több éve,nekem nincs sajnos csak szezon munka ahol reggeltől estig robotolok minden egyes nap 300 ft os óra bérért mert ez van.....nem tartanak el!!!!Az én szüleimnél nem férünk el sajnos mert én 21 éves vagyok és vannak kisebb testvéreim..... szóval max az segít ha rám dobnak egy bankot :S ami nem valószínű
2012. aug. 4. 00:43
 7/20 anonim ***** válasza:
52%

"Párom 29 éves és semmi ilyen problémája,jelei nincsenek.... p"

Nekem egy barátnőm van, akinek az apukájánál szintén nem volt ennek jele. Majd 25 év házasság után csődbe ment az ügyvédkarrierje, alkoholista lett, májrákban halt meg.

2012. aug. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy ilyen kiborító műfaj, igen, már írtam. Tönkreteszi a családtagokat is.

Jó volna, ha elmennél egy önsegítő csoportba, ami alkoholisták hozzátartozóinak van.

2012. aug. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%
Figyelj- megszoksz vagy megszöksz! De megszokással soha nem lesz renses életetek. Keressetek munkát- te dolgozol? Párod dolgozik?
2012. aug. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

"Az én szüleimnél nem férünk el sajnos mert én 21 éves vagyok és vannak kisebb testvéreim..... szóval max az segít ha rám dobnak egy bankot :S "

Te nem akarsz felvételizni? Kapnál kolégiumot. Az sem okés, hogy 29 éves felnőtt férfi még ha normális családi háttérrel is rendelkene, nem keres elköltözési lehetőséget, és 29 évesen még tippje sincs, hogyan oldja meg a helyzetet.

Pláne evvel a háttérrel, már 10-15 éve ezen kéne munkálkodjon.... Iszik ő valamennyit amúgy?

2012. aug. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!