Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Romokban az életem. Vélemény,...

Romokban az életem. Vélemény, esetleg ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok

20 éves srác vagyok.

Nos úgy döntöttem hogy itt kellene hagynom a mostani életemet.

Szüleimmel élek, és sajnos velük nem egyszerű. Szokásos alkoholista apa, aki veri a gyerekét, és az anya, aki tönkre megy idegileg emiatt.

Sajna minden amibe belekezdek kudarcba fullad. Sosem törődtek velem, nem támogattak semmiben, sőt csak lehúztak.

Folyton azt hajtogatták hogy nem értek semmihez, ha felvetettem valamit hogy mit szeretnék kezdeni az életemmel, mindig csak kinevettek,lenéztek és úgy áltak hozzá hogy fölös belekezdenem úgyse menne nekem semmi.

Egyfolytában leszánalmasoznak, és azt mondják mekkora szaréletű vagyok, pedig ők tettek ilyenné.

Mára már nemtudok semmit egyedül csinálni, szinte csak alszom, gépezek egész nap(amit mellesleg teljesen rühellek), a szobámban vagyok, nehogy beszélnem kelljen anyámmal vagy apámmal, teljesen lefogytam emberek közé sem merek menni, szinte minden este sírok hogy miért nekem jutott ilyen élet. 14 évesen már öngyilkossági kisérletem is volt. Úgy érzem itt csak egyre roszabb lesz, nincs semmi kiút.

Ösz-vissz egy barátom van, de neki is össze vissza hazudozok mindenről.

Azon gondolkozom hogy össze pakolok és ennek véget vetek , csak elindulnák valamerre. Suli mellett dolgoztam és van egy kis félretett pénzem abból elélnék egy darabig, az sem érdekel hogy hajléktalanná válnék,

de még úgyis szebb életem lehetne. Mert rájöttem hogy szeretek élni, nem is áll szándékomban újra megkisérelni az öngyilkosságot, de itt egyszerűen nem tudok nekifogni semminek sem, csak szenvedek.

Persze ez csak egy részletecske az egészből.

Esetleg valaki hasonló cipőben? Van esélyem ha tényleg elmegyek? vagy valami más ötlet?

Bocs a sajnáltatásért és ha valamit rosszul írtam, vagy nem átláthatóan, de sajna mai nap sem volt valami fényes.



2012. aug. 25. 23:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha elhúznál külföldre.

Ezerszer jobb, mint a hajléktalanság és az öngyilkosság.

2012. aug. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel egyetértek.És talán plusz egy ötlet:a barátodhoz nem költözhetnél egy darabig?

de ha meg külföldre mennél,akkor jó lenne ha lenne valami munkád.mert hát na.nem érdemled meg hogy hajléktalan legyél.

2012. aug. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én is gondolkoztam külföldön, csak nem tudom hogy valósítsam meg. Sajnos arra a barátra nem számíthatok.
2012. aug. 25. 23:54
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor is sajnalom hogy ilyen az eleted ,.de nem rosszabb ,mint amilyen az enyem volt!!20 eves vagy,.net a szobadban,.keress munka lehetosegeket,.ami esetleg szallast is biztosit!En kulfoldrol irok neked ,.de hatterrel a hatad mogott jobb nem meg probalni egyedul,.ezt ugy ertve ,rokon ,ismeros ,barat kulfoldon,.igy mar igen!!legy eros es kitarto es meg latod jobb lessz!!minden kezdet nehez ,de meg eri!!sok sikert
2012. aug. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

De gondolj bele, akármilyen sz@r is most, de csak így, hirtelen felindulásból elindulnál az ismeretlenbe? Most könnyen beszélsz, hogy azt sem bánod, ha hajléktalan leszel, de tudod, mikor majd mínusz 40 fokban lefagynak az ujjaid, vissza fogod sírni, hogy csak úgy magad mögött hagytál mindent...

Gondolj bele, ha 20 évig kibírtad anyádék terrorját, akkor 1-2 év mi az életedből? Az alatt meg gyűjtögetsz, és nem csak egy kis pénzt, hanem annyit, hogyha elmész, abból komótosan meg tudj élni vagy legalábbis ne kerülj az utcára és ne halj éhen... Kitartás! Csak még egy kis idő, és a magad ura lehetsz, csak arra kérlek, ne cselekedj meggondolatlanul.

2012. aug. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Először is talán az lenne a legegyszerűbb, ha kibeszélnéd magadból valakinek a problémádat és akkor talán tiszta fejjel indulhatnál neki a nagy változásnak.

Rengetegen vannak itt gyk-n, akik biztosan meghallgatnák a problémáidat és hasznos tanácsokkal láthatnának el vagy lehet már az is segítene, ha csak kibeszélnéd magadból. Itt lehetsz őszinte mindenkivel, pláne, ha volt bátorságod ezt leírni. Én is szívesen meghallgatlak, ha nem is biztos, hogy tudok segíteni, akkor is találunk valami megoldást.

19L

2012. aug. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
őszintén sajnálom a helyzetedet,és el kell hogy mondjam nem vagy egyedül ezzel a problémával.Személy szerint nem én vagyok hasonló cipőben,de 2 olyan ismerősöm is van,akit vert a részeges apja.Az egyik gogótáncos lett,de hogy ellenpéldát is láss,a másiknak normális élete lett,dolgozik (egy kisboltban)és mellette spórol,hogy tanulhasson továbbra is az egyetemen, hiszen nagyon jól tudja,hogy másképp nem viheti túl sokra. Amit jó tanácsként javasolhatok,és ami számomra mindig segít az Istenbe vetett hitem.Én apa nélkül nőttem fel 3 éves korom óta,és nagyon sokáig gyűlöltem apámat és kérdőre vontam Istent,hogy miért engedte,hogy mindez megtörténhessen velem.Aztán rájöttem,hogy Isten mivel szabad akaratot adott nekünk azt mondta,hogy semmit nem fog ránk kényszeríteni,ha akarjuk elfogadjuk a segítségét,de ő nem fogja ránk erőltetni.És tudod végig gondoltam,hogy amikor pici voltam és járni tanultam,akkor sokszor elestem,mire megtanultam hogyan maradjak talpon.Anyukám (csakúgy mint Isten) mindig ott volt mellettem,ami nem volt garancia arra,hogy az ő jelenlétében nem eshetek el,de biztosíték volt arra,hogy amikor elesek ő ott lesz és segít felállni vagy ha esés közben megsérülök,akkor bekötözi a sebeimet és letörli a könnyeimet.Amikor erre rájöttem már nem dobtam el Isten segítségét magamtól és már nem éreztem azt a gyűlöletet apá iránt,hiszen ez a gyűlölet mérgezi az ember lelkét.Rájöttem,hogy apám hibája,hogy elhagyott nem pedig az enyém és nem Istené.Eldöntöttem,hogy megbocsájtok apámnak,és amikor ezt a döntést meghoztam már odatudtam másra is figyelni,nem csak a saját sérelmemimre.Elkezdtem kutatni apám múltja után és megtudtam,hogy ő is apa nélkül nőtt fel,csak míg én évente kétszer láthatom az apámat,ő csak életében kétszer látta.Ezután már imádkozni is tudtam apáért,és azóta Isten csodát tett,már apa önmagától felhív 2 havonta,de hidd el nekem sem érkezett hamar ... Egy folyamat volt.A lényeg,hogy csak Isten tehet csodát,de ahhoz kérned kell.Én kíváncsi vagyok arra,hogy a te életedben milyen csodát tesz az Úr! Isten áldjon! :)
2012. aug. 26. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem csak úgy van esélyed, ha elmész onnan mielőbb.
2012. aug. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is örülök, hogy írtál:)

Valóban érdemes ötleteket gyűjteni.

Nem írtad, milyen szakmád van?


Amiről tudunk: van egy szobád, nem adsz haza pénzt, van egy barátod, és van neted.


Ha a barátod egy értelmes ember, érdemes neki nem tovább hazudozni, hanem vele együtt kilábalni a helyzetből.


1. valamilyen munka kellene, minden lehetőséget megragadni.

2. ha nincs szakmád, akkor munka mellett tanulni is jó lenne (úgy tudom, hogy vannak ingyenes lehetőségek, főleg első szakmánál)

3. ha komoly a külföld, akkor nyelvtanulás is hasznos

4. így kevesebbet leszel otthon és könnyebben tovább tudsz majd lépni :)

5. Alapvető Egyesület-tel kapcsolatot felvenni

[link]


Tiszta szívből sok sikert kívánok és ne feledd a 2 béka esetét, akik beleestek a tejfölös csuporba. Az egyik elfáradt a taposásba és elsüllyedt, de az, aki csak taposott-taposott, végül vajat köpült a tejfölből és ki tudott ugrani a csuporból:)


Fontos, hogy ne merülj el az önsajnálatba, ne is abból akarj megélni (segély, szánalom stb), mert az igazi önbecsülést a saját független életed, munkád fogja megadni Neked:)

2012. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

idegenlégió? (már ha az a típus vagy, akit ez érdekel).... vagy beállsz simán itt katonának itt még háború sincs szerencsére? :) az meg is erősít, és barátokat is találsz.


bocs, ha hülye ötlet nekem ez jutott eszembe


30N

2012. aug. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!