Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket zavar, ha a GYED-en...

Titeket zavar, ha a GYED-en lévő munkatárs bemegy a munkahelyetekre a babával?

Figyelt kérdés
Nem erőszakos, nincs ott egész nap, csak beugrik és akikkel amúgy is jóban van és tartja a kapcsolatot, beszélget pár percet.
2012. aug. 23. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Igen, mert megkapom a lenéző pillantásokat, ha nem gügyögök a gyereknek.

Miért nem megy el egy teára azokkal, akikkel jóban van?

2012. aug. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

akár zavar, akár nem, azt minden munkahely elvárja, hogy a babázós kolléganő tartsa a kapcsolatot a munkahellyel.


Én nem várom el, hogy bárki gügyögjön, nem kell mindenkinek szeretni a babákat.

2012. aug. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem zavar. Én is gyeden vagyok és a 2 év alatt 3x voltam benn, azt meg az is kibírja aki nem gügyög a gyereknek :-)


Te vagy a kolléga, vagy Te vagy a gyeden lévő kolléganő?

2012. aug. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Aki GYED-en van, annak - ha lehet -tartani kell a kapcsolatot a munkahelyével, a volt kollegákkal, hiszen előbb-utóbb megint szüksége lesz munkahelyre. Miért zavarna? Ha 3 évig nem megy be, elfelejtik, a munkatársak kicserélődnek, az újakat nem fogja ismerni, és a régi munkahelyén ő lesz az idegen.
2012. aug. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem zavart soha. A kollégáimat sem zavarta, ha bementünk a kicsivel. Nem jártunk a nyakukra, de ha hivatalos megbeszélnivaló volt, akkor elvittem. Elintéztem, amit kell, még maradtunk pár percet és kész. Nem vittem körbe a gyereket, mint a véres rongyot, aki akart, úgyis odajött hozzánk.

(Itt csak zárójelben jegyezném meg, hogy kutyakakát se a kapcsolattartás, nekem két napja közölték, hogy 7 év munkaviszony után nem várnak vissza gyed-ről.)

2012. aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Pont nemrég volt bent egy babázó kolléga, körülbelül félórát maradt. Már alig vártuk, hogy lássuk őt és a babáját! Szerintem jóérzésű embert az ilyesmi nem hogy nem zavar, hanem örömmel fogadja a másikat.
2012. aug. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Ha a munkahelye megtartása a célja, akkor ezt megteheti a gyerek becipelése nélkül is. Egy kicsi gyerek zavaró lehet egy munkahelyen (hacsak nem babázni akar valaki munka helyett).


Ha elviszi egy fél órára egyszer, megmutatni - van, akinek ez fontos -, az oké. De ne csináljon belőle rendszert.

2012. aug. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj, utolsó, de mégis hova tegye a gyereket? a legtöbb anyukának semmi segítsége nincs, mégis mit csináljon, hagyja otthon a babát vagy a férje vegyen ki szabadnapot, nehogy a finnyás kollégáknak facsarja az orrát a babakaki szaga 20 percre?
2012. aug. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Időnként be kell menni a HR-re a papírokkal, nálunk ilyenkor elvárják a kollégák, hogy beugorjon az anyuka/kolléga a gyerekkel. Én anno 2-3 havonta benéztem, beszéltem a főnökkel, hogy mennek a dolgok. Jó képben lenni az új projektekkel, tudni, hogy mikortól számítanak rád.

A gügyögés nem kötelező, főleg nem influenza-szezonban...

2012. aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

8: Úgy szeretem, amikor alapból nekem esnek olyanok, akik azt sem értik, amit írtam :(( Olvass már vissza, ember!


Nem az a probléma, hogy k&ki szaga van-e vagy sem, sem az, hogy gügyögni kell neki vagy sem, hanem az, hogy rendszeresen becipeli a gyereket. Zavaró, ha tényleg dolgozol. Ott bannak az ügyfelek, koncentrálni kell, vagy megy a kísérlet, vagy számolsz, vagy operálsz, vagy kezelsz beteget, vagy javítod a dolgozatokat...kinek mi a melója. ha egyszer behozza a gyereket 15 percre, nem dől össze a világ, de a legtöbb "nagyonanya" nem szokott megállni ennél.


Rábízhatja a szomszédra is, ha nagyon muszáj. Leginkább maradjon a s..én otthon. Ha a melóhely normális, úgyis visszavárják, ha nem, akkor meg minek a pedálozás?

2012. aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!