Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavar hogy folyton összehasonl...

Zavar hogy folyton összehasonlítanak a párommal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel már lassan három éve vagyunk együtt. A probléma abból adódik, hogy a párom orvostanhallgató, nekem pedig szakmám van. Eddig soha semmilyen probléma nem volt ebből, van biztos állásom, nem keresek olyan rosszul.

De mostanában kicsit komolyabbra fordult a kapcsolatunk. És arra lettem figyelmes, hogy ha társaságba megyünk és megismerünk új embereket, furcsán néznek amikor meghallják hogy nincs egy darab diplomám sem. És ez nekem megalázó.

Nem mondom, hogy sose volt bennem egy kicsi irigység sem. Imádom a párom, de nem tudok nem irigykedni, amikor az emberek mindig tisztelettel beszélnek vele. Meg annyira szereti munkáját, mindig lelkes és imád új dolgokat megtanulni. Én is szeretem a munkám, de nem voltam sose ilyen lelkes.


Szóval a lényeg, hogy alapjában imádom őt, de amikor egy társaságban azt éreztetik velem, hogy én vagyok a kevésbe intelligensebb, azt egyre nehezebben viselem.


Mostanában azon gondolkozom, nem fogja-e ez megmérgezni a kapcsolatunkat? Lehet így élni egy másik ember mellett egy életen át?


ÉS hiába beszélnék vele! Ő mit tud tenni? Semmit! Ő maga sose éreztette velem hogy kevesebb lennék mint ő. De mások véleményét még ő se tudja befolyásolni...


2012. aug. 16. 12:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Ő szeret téged,más sznob véleménye meg ne érdekeljen.Ne érezd magad kevesebbnek,mert nem vagy az.Nem az fogja megmérgezni a kapcsolatotokat hogy mit mond más,hanem az ha te túl sokat foglalkozol más véleményével.Eddig nem volt kisebbségi érzésed,most már ne alakítsd ki:))
2012. aug. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolatotoknak az fog ártani, ha te emiatt felépítesz egy falat magad köré, elkezdesz nem járni az ő társaságába.

Ha elkezded szidni a barátait, vagy ilyesmi.


Először lehet, hogy furcsán néznek, de ez a téma is lecseng, megismernek, és elfogadnak.


Amit tehetsz: beszélj mindig szeretettel a szakmádról, és a többiek fognak rád irigykedni.


Ezt tapasztalatból írom. Láttam a szüleim példáját, és látom a sajátomat.

2012. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
mások véleménye zavar? A párodé kell, hogy érdekeljen. Hogyan éreztetik veled, hogy kevésbé vagy intelligens?
2012. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

ne foglalkozz ilyennel, csak akkor fogja megmérgezni a kapcsolatotokat, ha bármelyikőtök hagyja

tapasztalat

az én páromat is szekálták, hogy neki érettségije van és szakmája, abban dolgozik, én meg diplomás vagyok

megmondom őszintén sokszor értelmesebbnek tartottam magamnál, egyszer sem fordult meg a fejemben, hogy ez gáz lehetne, azonban ő ezt annyira sérelmezte, hogy emiatt már veszekedtünk is sokat

azóta nem vagyunk együtt, bár teljesen más okokból, bár nekem már megint egy hasonló férfivel van alakulóban a dolog

Szóval tegyél rá magasról, és ne gondolkodj ilyeneken!

L

2012. aug. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Még a csajnak sincs diplomája, csak lesz. Az orvostól az ügyvédtől mindig elájulnak, de szerintem csak azért mert félnek tőlük. Jó jóban lenni vele, mert lehet hogy rászorulok. Érted?
2012. aug. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
egyébként nekem volt párom szintén nem diplomás volt, én meg az vagyok. Olyan szinten frusztrálta, hogy állandóan engem alázott és h.lyének állított be. Na, nem a diploma hiánya miatt hagytam ott.
2012. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem véletlenül néznek rád furcsán, ugyanis általában az emberek párul (különösen hosszú távra) magukhoz hasonlót keresnek - értelmi szintben is. Ha a párod (elvileg) intelligens, miért jó neki egy butább nő maga mellett?


Pl. azért, mert ezzel kompenzál: tudja, hogy mindig ő az okos, te csak butább lehetsz nála, azaz "kevesebb". Ez nem egészen igaz így, de azt a szemszögöt mutatom be, amit az átlagember gondol.

A szerelem elmúlik, úgy kb. másfél év alatt. Neki azonban mégis te kellesz. Gondold át, hogy mi az, ami most egybetartja a kapcsolatotokat? Mi lesz később?


Lehet, hogy a párod szeret, de szellemileg nem tisztel, az biztos. Önmagát sem, azért nem keres hozzá hasonló szellemi igényszintű embert. Tehát lehetséges, hogy egyáltalán nem intelligens, csak szorgalmas és tanult ember.

Éppen ezért lehetséges, hogy kettőtök közül te vagy valójában az okosabb.


Sok oka lehet annak, hogy te vele élsz, és ő téged választott. De azt azért mindig tudd, hogy a nagy különbség a szellemi téren (és más téren sem) a felek között sosem vezet jóra. Pl. neked állandó kisebbrendűségi problémáid lesznek az ő barátai között (meg is értem!), állandóan szenvedni fogsz attól, hogy kirekesztődsz a társalgásból. Egy átlag orvos (akárcsak bármely más átlagos szakmabeli) nem tud semmi másról beszélgetni senkivel, csak a magafajtájával (szakmabelivel) és csak a szakmáról. Esetleg néhány futólagos általános téma még szóba jöhet: politika, pénz, sör, meccs, ilyesmi.

2012. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Hithetetlen hogy ma még vannak ilyen emberek


Szerintem ne rágódj ezen, annál van a probléma aki végzettség alapján igy itélkezik, föleg a mai tömegképzésben, az értéktelen diplomák világában - amikor egy-egy szakma sokkal hazsnosabb, többet ér, mint némely diploma

(esetleg próbálj nekik valamivel visszavágni)

2012. aug. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Hoppsz, most olvasom, hogy te férfi vagy, és a párod a nő.


Nos, ez tényleg azt jelenti, hogy nagyon kemény problémái vannak az önértékelésével és az apjával. Lehet, hogy intelligens ember, de akkor miért nem keres magához valót a csoporttársai között, az évfolyamtársai között vagy más egyetemisták között? Miért te kellesz neki? Mert kell neki az a tudat, hogy valamiben TÖBB nálad. Ez bizony hosszú távon nem vezet jóra.

2012. aug. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Második vagyok, kedves válaszolók, miért gondoljátok, hogy rossz választás a párja mellé, csak azért, mert szakmája van?

Attól még lehet valaki ugyan olyan intelligens.

Nem mindenkinek ugyanazok a vágyai és nem mindenkinek ugyanúgy alakul az élete.


Én diplomás vagyok, a párom nem, de nem szeretnék az évfolyamtársaim közül választani, mert a párom százszor jobb ember bármelyiküknél, és állítom, hogy sokkal intelligensebb nálam.


Egy jó szakma nagy kincs a mai világban, főleg, ha az ember szereti csinálni.

2012. aug. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!