Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavar hogy folyton összehasonl...

Zavar hogy folyton összehasonlítanak a párommal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel már lassan három éve vagyunk együtt. A probléma abból adódik, hogy a párom orvostanhallgató, nekem pedig szakmám van. Eddig soha semmilyen probléma nem volt ebből, van biztos állásom, nem keresek olyan rosszul.

De mostanában kicsit komolyabbra fordult a kapcsolatunk. És arra lettem figyelmes, hogy ha társaságba megyünk és megismerünk új embereket, furcsán néznek amikor meghallják hogy nincs egy darab diplomám sem. És ez nekem megalázó.

Nem mondom, hogy sose volt bennem egy kicsi irigység sem. Imádom a párom, de nem tudok nem irigykedni, amikor az emberek mindig tisztelettel beszélnek vele. Meg annyira szereti munkáját, mindig lelkes és imád új dolgokat megtanulni. Én is szeretem a munkám, de nem voltam sose ilyen lelkes.


Szóval a lényeg, hogy alapjában imádom őt, de amikor egy társaságban azt éreztetik velem, hogy én vagyok a kevésbe intelligensebb, azt egyre nehezebben viselem.


Mostanában azon gondolkozom, nem fogja-e ez megmérgezni a kapcsolatunkat? Lehet így élni egy másik ember mellett egy életen át?


ÉS hiába beszélnék vele! Ő mit tud tenni? Semmit! Ő maga sose éreztette velem hogy kevesebb lennék mint ő. De mások véleményét még ő se tudja befolyásolni...


2012. aug. 16. 12:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
47%

10: Azért, mert létezik olyan, hogy ksiebbrendűségi komplexus (te is tele vagy vele, hiszen folyton bizonygatod, hogy milyen jól megvagytok - amit bizonygatnak, azt megette a fene); és létezik olyan, hogy "similis simili gaudet" , azaz a hasonló a hasonlónak örül.


Egy VALÓBAN intelligens ember SOHA nem képes nálánál sokkal butább emberrel együttélni, csak akkor, ha valódi zseni (ők egész életükben magányos utasok). Ez pedig elég ritka.


Ha csak zseniális, már akkor is iszonyúan szenved a magánytól (a szellmei magány is magány, de még mekkora!), ha nem találkozik egy másik zseniálissal társként.


Ha az átlagosnál okosabb és van igénye a szellemiekre, akkor is szenved a butább ember mellett, és nem azért, mert az egyiknek van diplomája a másiknak nincs (mikor tanulják már meg az emberek, hogy nem a diploma tesz okossá, az csak egy papír), hanem azért, mert nem tud BESZÉLGETNI a másikkal. Nem felszínes dolgokról, hanem a szellemi szintjének megfelelőekről.


Létezik olyan, hogy összeillőség. Kb. az alábbi paramétereknek kell passzolniuk:


- intelligencia-szint (a valódi, nem pedig a képzelt)

- érdeklődés, motiváció nagy vonalakban (pl. ha az egyik ember családcentrikus, a másik nem, akkor az törést jelent)

- szexuális igényszint

- anyagi célok

- társasági igény (pl. egy abszolút introvertált ember és egy társaság lelke-típus kapcsolata is halálra van ítélve).

2012. aug. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Kedves 7. válaszoló


Azt hiszem te egy kicsit félreértetted a problémám. Nekem nem magammal vagy a párommal van problémám. Aki mellesleg talán az egyetlen ember az életemben aki soha egy szóval sem éreztette hogy kevesebb lennék nála.


"Önmagát sem, azért nem keres hozzá hasonló szellemi igényszintű embert."

"De azt azért mindig tudd, hogy a nagy különbség a szellemi téren (és más téren sem) a felek között sosem vezet jóra."


Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy nem gondolom hogy nagy különbség lenne közöttünk szellemi téren. Nyilván ha a szakmájához kapcsolódó téma merül fel, akkor ő a szakértő. Én is mindig hozzá fordulok először. De ezt leszámítva ugyanazokat a könyveket olvassuk, filmeket nézzük, sok közös témánk van. Tehát nincs semmi probléma a kapcsolatunkban.


Az egyetlen problémám azokkal van, akik az idézett szöveghez hasonlóan gondolkoznak, és ezt még éreztetik is velem.


Köszönöm mindenkinek aki írt! Azt is jó ötletnek tartom, hogy idővel majd megismernek jobban és abbahagyják(remélhetőleg). Csak sajnos mindig lesznek "új" emberek, és ha arra gondolok hogy az elkövetkező 20-30-40 évben ezeket fogom hallgatni, hát nem vagyok valami vidám tőle.

2012. aug. 16. 14:19
 13/16 anonim ***** válasza:
12: szerintem ebből gondok lesznek később a te részedről,ha már ez így felmerült benned.
2012. aug. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
13: Na látod pont erről beszélek. Most zavar a dolog viszont megbirkózok vele. De nem tudom hogy mi lesz később. Meg lehet ezt szokni?
2012. aug. 16. 14:36
 15/16 anonim ***** válasza:
A párod nem aláz meg, nem tesz rád megjegyzéseket, szeret és tisztel téged - ha ez igaz, akkor nem hiszem, hogy problémát kell jelentsen a különböző végzettség. Az, hogy a társaságban lévő emberek mit gondolnak irreleváns. Vannak még most is olyanok, akik a diplomát az értelmiséggel kötik össze, de azt gondolom, ha tényleg intelligens emberek közé visz a párod, akkor el fognak fogadni, ha egy kicsit jobban megismernek, mert nem a végzettség teszi az embert.
2012. aug. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Barátkozzatok olyan VALÓBAN INTELLIGENS emberekkel, akiknek nem a diploma számít és akkor később se lesznek ebből problémák. Miért érdekel olyan emberek véleménye, akik egy darab papír megléte alapján ítélnek? Engem tuti akkor látnának utoljára, mert nem lennék a továbbiakban kíváncsi rájuk.
2012. aug. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!