Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az hogy a férjem...

Normális az hogy a férjem egyre kevesebbet foglalkozik a két kicsi gyerekünkkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Három és fél, és másfél éves a két gyerekünk.Már pár hónapja az van, hogy ha Apa hazajön, be a gép elé, és sportfogadás, ez a két szerencsétlen gyerek meg meg van veszve Érte, alig várják hogy hazaérjen.Már mondtam Neki , hogy amikor nem dolgozik, én megértem hogy kell a kikapcsolódás, de miért nem elég mondjuk egy óra a gép előtt?A gyerekek meg csak azt hallgatják, hogy hagyj békén, most fogadok.Egyszerűen nem értem.Ha játszik is Velük 10 percet,(miután többször szóltam Neki) utána közli hohy elfáradt, elég volt.Egy kajálást nem tudunk végigülni, mert állandóan felugrál hogy megnézze hogy állnak a fogadásai, a két tévén két külön sportcsatorna szól.Szerinte ez normális, és Neki ennyi jár. mert rengeteget dolgozik.Ez igaz, anyagilag Ő látja el a családot, plusz van Neki is három nagyobb gyereke.E téren nem is panaszkodom.

Viszont lassan úgy érzem, én meg a gyerekek vagyunk egy család, Ő meg a gépe meg egy másik.Hétvégén is ha itthon van, már két órája vagyunk a kertben,várjuk Őt, ha kérjük hogy jöjjön, kiszól hogy most fontos meccs van.

Fáj a lelkem, mert én úgy gondolom, alig várnám a helyében hogy hazaérjek a gyerekekhez.

Persze rémesen meg van sértve ha szólok Neki, most például közölte, hogy mostantól reggeltől estig dolgozni fog, nem fogom látni a gép előtt, ne aggódjak. Az egészet félremagyarázta, szerinte azért mondo ezt, mert kevés pénzt keres, és így akarom dolgozni zavarni.Pedig szó nincs erről, csak tényleg fáj hogy ennyire nincs igénye a gyerekekre.

Egyébként itthon mindent én csinálok, soha nem mosogatott, a kaját elérakom, a ruhája kikészítve.

Pluszban eljár sportolni, ezért sem szóltam soha, de ha én néha átmegyek egy barátnőmhöz, persze gyerekekkel, mert Vele nem maradnak, ugye nem szokták, akkor hű de ráérek.

Egész nap egy percre sem állok meg, vagy a kicsik, vagy házimunka, de Neki soha nem jó semmi, itt mindig minden koszos, meg rendetlenség van.

Kérdeztem Tőle mi lenne ha néha én jelenteném be hogy egyedül elmegyek mondjuk úszni, vagy egy barátnőmhöz gyerekek nélkül.Nem hetente hátomszor, mint Ő sportolni, hanem havonta egyszer.Ha bármelyik gyerek elkezd sírni, akkor a na menj Anyádhoz az össz reakciója.Gondoltam ha főzök délelőtt és itthon van, vigyázhatna rájuk, mert elég veszélyes hogy ott rohangálnak, de Tőle ugyanúgy magukra boríthatnak mindent, mert hátat fordít nekünk,és gépezik.

Szerinte én fogjam be a szám, mert világot láttunk mellette, szép házunk van, egyebek.

Szerintem meg ez azért erős túlzás, azért mert Ő keresi a pénzt, én nem vagyok napelemmel működő robot.

Minden reggel, hajnalban fölkelek Vele, megcsinálom a kávét, becsomagolom a kaját.

Kíváncsi lennék Apukák véleményére is, velem van a baj?


2009. júl. 24. 00:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Húha.

Hát szerintem nem ezek az apró-cseprő dolgok a probléma, hanem vmi alapvető kommunikációs félreértés.

Úgy tűnik, mintha mindenben elbeszélnétek egymás mellett.

Tisztáznotok kéne, ki mit gondol a férfi-nő, meg anya-apa szerepekről, ki mit tud vállalni.

Meg a leírásodból úgytűnik, a férjed nem igazán örül a helyzetnek, amibe belecsöppent. Megkérdezhetnéd, hogy csalódott-e, nem így gondolta-e, máshogy tervezte-e a jövőjét, vagy miért nem foglalkozik a gyerekeivel. És hogy ez neked sok, neki is részt kell vennie a nevelésben, mert ez mindkét szülő feladata.

2009. júl. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyuka vagyok és szerintem sportfogadás függő lett a párod. Már szinte teljesen érdektelen ami körülötte történi, s a lelkiismeret furdalását próbálja azzal eltüntetni, hogy téged kritizál. Én valószínűleg nem bírnám. Nem vagy a szolgája. Ha cselédet akar vegyen fel egyet. Én bizony fognám a putyerkámat a gyerekekkel együtt és eltűnnék.
2009. júl. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a válaszolók találgathatnak függő vagy nem tetszik neki az az életforma amiben él!


De lehet akármi más Én azt mondom üljetek le beszéljétek meg férjeddel ha ez nem segít forduljatok egy szakemberhez nagyon sokat fog tudni segíteni ez biztos ha nyitottak vagytok rá!


Ez rengeteg családban sajnos így van :


Csodálkoznak a szülők ha a gyermekük huszonéves korukban elköltöznek tőlük és mondják egymásnak miért hagyott itt hisz megvolt mindene éjjel-nappal dolgoztunk...de a LEGFONTOSSABB NEM volt meg nek AZ HOGY OTT LEGYEN MELLETTE ÉS SZERESSÉK.


Ezt mond nyugodtan a férjednek !


Ha ketten nem tudjátok megbeszélni menjetek el egy szakemberhez(pszichológus,családgondozó stb...)


Sok sikert drukkolok!

2009. júl. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sajnos, a férjednek igazából nem rád/rátok van szüksége, csak valakire, aki ellátja a háztartást, gondját viseli.

Hogy a gyerek-téma nem nagyon izgatja, valahol érthető, ha van még 3 másik is, bár, az nem derül ki, velük mennyit foglalkozik. Vannak egyszerűen ilyen típusú férfiak, akiknek igazából nincs nagy igényük a békés családi harmóniára, jól megvannak magukban is, illetve a haverokkal, csak a kényelem viszi rá őket, hogy párkapcsolatban éljenek. Valószínűleg a férjed is közéjük tartozik, sajnos. abból a szempontból viszont elég tisztességtelen, hogy megmondhatta volna már az elején, hogy neki csak teher az ilyesmi, eleve nem kellett volna ismét családot alapítania, így még a gyerekekkel is jól kicseszett. :S

2009. júl. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezzel csak annyi a baj, hogyha mi azt mondjuk, nem, nem veled van a baj, sajnos ezt akkor is csak TE tudod megoldani.
2009. júl. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem akarlak megbántani és ezt nem hülyeségből mondom: a férjednek súlyos betegsége van. Úgy hívják, hogy játékszenvedély és számítógépfüggé. Baromi nehéz ezekből kigyógyulni. Én pszichológus segítségét kérném a helyedben. Nekem egyik rokonom ugyanígy volt. Behülyült ettől, el is vesztette a vagyonát emiatt. Ez egy rossz szokás és betegség. Lépj időben, amíg nem késő. Veled semmi baj sincs, de ne legyél rest lépni időben, hogy ez ne fokozódjon tovább. Egyébként tudod, hogy mit szúrtál el? Azt hogy hagytad, hogy ne csináljon semmit otthon, túl önfeláldozó voltál és mivel neki nem kell otthon semmit sem csinálnia és mégis minden el van végezve, ő nem látja, hogy neked mennyi időd és energiád fekszik ebben, ezért nem tartja semmire. Tessék őt befogni vasalásra, főzésre vagy porszívózásra legalább. Akkor majd rájön, hogy az ő általa olyan könnyűnek hitt dolog nem az. Nem ülne a számítógép előtt, ha le lenne foglalva munkával.
2009. júl. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem én mennék el a gyerekekkel, hanem az Ő motyóját raknám ki az ajtó elé. A helyrehozatal már szakemberre tartozik, a játékfüggőséget nem tudod meggyógyítani. Beszélj vele, hogy változtasson, vagy pedig el fog veszíteni benneteket.
2009. júl. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Nem én mennék el a gyerekekkel, hanem az Ő motyóját raknám ki az ajtó elé. " - Ez azért nem olyan egyszerü dolog, elvégre a lakás közös, onnan nem lehet egyik felet se kidobni, mert az büntethetö.

Elöször is, meg kellene beszélnetek, hogy kinek mi az elképzelése a hétköznapi családi életröl.

Másodszor: tetrmészetesen neked is van jogod néha elmenni a barátnödhöz vagy uszodába. Ha tudod, hogy a férjed otthon van, akkor fogd magad és menj el, vigyázzon addig ö a gyerekekre. Ne lérdezd, hanem állitsd kész tények elé. Hidd el, csak igy tudod bevonni a gyerekekkel való foglalkozásba, ha te ott vagy, akkor jön az, hogy szolj anyunak...

2009. júl. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Detto ugyanebbe vagyok én is!!!Csak az én párom poker dili!!!De meguntam épp most gondolkodom hogy elhagyom!!!Egy 2 éves kisfiunk van de 10 perc nem sok de ő még ennyit se foglalkozik vele!!!Tegnap este telt be a pohár megütött mert megmertem védeni a gyereket mert sírt és ez őt idegesítette mert pont versenyben volt és a gyerek miatt nem figyelt és bukott és bla-bla na ebből szó-szót követett én védtem a gyereket ő meg ideges lett hogy én hogy merek neki visszafeleselni és kajak mint egy manusnak nekem jött a gyerek előtt az persze ordított szegénykém s mikor lefeküdtem a gyerek mellé még akkor is kaptam!!!És sajnos nem ez volt az első de most telt be a pohár!!
2009. júl. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
UTOLSO VAGYOK ÉS MÉG ANNYI HOGY ENYÉM A LAKÁS ÉS Ő ZAVAR MINKET!!!Igen minket ugyanis a gyereket kis b.zi k.cs.gnek hívja!!!
2009. júl. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!