Mit gondoltok erről az elméletemről? (szingliség)
Nem gondolom, hogy nálad, meg sok embernél ez fedő duma lenne. Akkor éppen te úgy érezted jól magad, és csak később "értél" meg a családalapításra, mikor megtaláltad azt az embert, akivel ezt el tudod képzelni.
Ha visszagondolsz, gyakran voltál szomorú amiatt, hogy nincs senkid? Mert ha nem, akkor ez nem fedő duma volt, csak most már nem tudnád elképzelni, hogy úgy jól érezd magad:)
Rohadtul utáltam szingli lenni.
20-22 éves koromig nem volt senkim, irtó rossz érzés volt, a barátaim mind párkapcsolatban éltek én meg mint egy szerencsétlen nem találtam a helyem, állandóan kitaláltam hülyeségeket, mindig csavarogtam csakhogy lefoglaljam magam. De esténként még a többiek a párjukkal feküdtek le addig én egyedül néztem a tv-ét ünnepeket egyedül töltöttem.
Én a szingli nőket, férfiakat sajnálom, mert eszembe jut, hogy de sz.r volt nekem egyedül lenni és biztos neki is rossz csak tagadja.
Ez az empátia hiánya. Amikor azt hiszed, mindenki úgy érez egy bizonyos helyzetben, mint te.
Egyébként van az önként vállalt szingliség, és a kényszerszingliség. Utóbbi szerintem nem ide tartozik.
Hát van abban valami amit leírsz, de az az igazság, hogy sok szingli titkon családos akar lenni, sok családos meg szingli, úgyhogy a fene tudja ezt már követni.
Egyébként a család nagyobb valószínűséggel boldogabb életet eredményez(ne), ha nem lennének az emberek alapból is összezavarva mindenféle sz@r propaganda marhasággal, hogyha nem tömnék a fejüket mindig azzal, hogy mitől lesznek boldogok, és valljuk be a fogyasztás szempontjából a szinglik értékesebbek, mert ők költik a pénzüket magukra, luxuscikkekre, nyaralásra, sőt aztán ők vásárolnak végül minden hülyeséget a gyereküknek ha mégis lesz, mert már meg vannak fertőzve, szóval ez a szingliség csak mítosz, a jóléti társadalom terméke. Ez nem a Te fedődumád, hanem azoké, akik ezt a szádba adták meglovagolva a manapság oly divatos párkapcsolati problémákat. Ne dőlj be nekik.
ma 11:41
Mégis,ki akarna önként magányos lenni? Az ember társas lény,benne van a génjeiben. Nem hinném,hogy hiányzik belőlem az empátia,ugyanis hosszú évekig éltem így abban a szent meggyőződésben,hogy boldog vagyok. Abban igazad van,hogy a saját történetemet ne akarjam másra ráhúzni,de így 34 évesen akkor is úgy gondolom,hogy ez az egész önámítás. Azért is tettem fel a kérdést,hogy ha valaki nem így gondolja,akkor mondja el az ő nézőpontját. Mondjuk írhatna ide egy 50 éves szingli,hogy még mindig boldog-e? Én ilyennel nem találkoztam még,mert előbb vagy utóbb mindenkiben felmerül az,hogy szeretne valakihez tartozni.(szerintem)
Igaz, 25 vagyok, és most jönni fog mindenki, hogy még változni fog, és értékelem a nagy emberismeretet, de én imádok egyedül lenni. Az emberek lefárasztanak, nem szeretem a társaságot. 7 milliárd emberből biztos több ilyen is van - az ellenkezőjét állítani meggondolatlanság lenne.
És az ember társadalmi lény, nem társas. A fordításban elvész a lényeg.
Az empátiát ugyan nem rád írtam, de hogy jön az empátia ahhoz, hogy boldognak érzed magad? Az empátia az, amikor bele tudod képzelni magad más helyébe. Feltételezni, hogy egy adott helyzetben mindenki más úgy érez, mint te, kevés empátiára vall, hisz nem tudod elképzelni sem, hogy más esetleg máshogy érezhet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!