Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeret minket a párom, ha egy...

Szeret minket a párom, ha egy strandolós nap végén azt mondja: ez nekem nem volt kikapcsolódás, ez olyan volt mint egy munkanap, mert a gyerekre is kellett figyelnem. Ez hogy esne nektek?

Figyelt kérdés
Egész nap jóléreztük magunkat,örültem,hogy végre együtt töltöttünk egy napot,mert alig van a páromnak szabadnapja,erre a nap végén ilyet beszól. Aztán meg azt mondta,hogy ő már kimegy a vonatállomásra,majd ott megvár minket,amíg én összekészülődök a gyerekkel,mert ő már fáradt és addig kiszellőzteti az agyát,meg ő már korábban hazaindult volna,ha rajta múlik. Akkor ott kiábrándultam a gyerekem apjából és azóta nem tudom őt szeretni.
2012. aug. 18. 22:47
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Persze,megértem őt, én is fáradt vagyok,hajnal4-től délután 4-ig dolgozom hétfőtől péntekig,mégis este 10-kor még mesét olvasok a gyereknek,mert a gyerek nem tehet róla,hogy nekünk ennyit kell dolgoznunk ahhoz,hogy az albérletet kifizessük. Neki szeretet kell és odafigyelés. Már attól boldog lennék,ha naponta 5-10 percet játszana vele,de sajnos semmit. 12 óra munka után elhozom az oviból,hazafelé játszótér ha épp van otthon főttétel,ha nincs,rohanás haza főzni,hogy legyen vacsi mire apa hazaér. Főzés után játszom is vele,én fürdetem,én alatatom. kb 23-tól 03-ig alszom,az apja meg 21-05-ig alszik,szóval ki a fáradt?
2012. aug. 19. 00:37
 22/34 anonim ***** válasza:
73%
De ha így érzed, akkor miért egy ilyen férjet választottál, miért egy ilyen férfinak szültél gyereket? Sajnálom, hogy ilyen rosszul alakul a sorsotok, nyilván én nem tudtam, hogy te mennyit dolgozol, mennyit alszol. Nem próbáltátok ezt megbeszélni, közösen beosztani a feladatokat?
2012. aug. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Amikor férjet választasz,még nem tudhatod milyen lesz apaként,könnyű ezt mondani,hogy miért ilyen férjet választottál,hát tudtam én,hogy ilyen lesz? Hova menjek a gyerekemmel,egyedül nem tudok albérletet fizetni,anyukám lecsúszott a lejtőn,apukám a munkahelyén lakik. Nincs hova mennem. Ezt használja ki.
2012. aug. 19. 01:12
 24/34 anonim ***** válasza:
92%

"A páromnak mindent megteszek, még a hátsó bejáratot is használhatja :)" bár smilet írtál de ez a mondatod nagyon "csúnya", ha benned már ilyen fogalmazódik meg akkor az már régen rossz

szavaidból ítélve nem sok szép jővőtök van max szenvedés ami mindenkire rossz hatással lesz főleg a gyerköcre...

2012. aug. 19. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező. Nagyon ideges lettem a soraidat olvasva, én az olyan férfiaktól menekulök, mint a párod, tipikusan az a férfi lehet, aki még mindig azt gondolja, hogy a nő helye a konyhában van, a nő végezze a gyereknevelést, főzést-mosást-takarítást és persze szexistennő is legyen. De tudod az ilyen férfiak olyan párt is keresnek, akikkel ezt megtehetik. Én azok után ahogy bánik veled tudod mikor cselédeskednék neki.Mikor elkezdtem olvasni a soraid azt hittem, hogy nem dolgozol és azért végzel minden házimunkát, meg gyereknevelési feladatokat, de nagyon ledöbbentem mikor mondtad, hogy te is dolgozol és hogy mennyit. Ne szúrd el az életed egy olyan férfi mellett, aki nem tisztel, nem azért mert idgesítette a gyerek a strandon és kettesben akart volna veled lenni inkább, hanem amiket mond és hogy semmiben nem segít neked. Én egy percet nem áldoznék ilyen kapcsolatra, nekem volt egyszer egy párom, aki azt látta otthon, hogy a nő munka mellett is kiszolgálja a férjét és ezt tartotta normálisnak, aztán megmondtam neki, hogy nálam ez nincs, ha mindketten dolgozunk, akkor közös a házimunka és egyéb teendők, egy értelmes, normális férfi ezt megérti, elfogadja, a volt párom nem tudta elfogadni, semmit sem segített otthon, aztán egy nap elkezdtem csak magamnak főzni, elmostam a tányérjaimat, amiket én használtam, az övét hagytam és mondtam neki, hogy amíg nem segítesz itthon addig ez lesz a felállás, mindenki magának csinálja a dolgait. Végül is nem igazán akart megváltozni, szakítottunk, igaz nem csak emiatt, ő visszaköltözött az anyjához 30 valahány évesen, aki főz-mos-takarít rá, most 36 éves és senkije sincs. Azóta megismertem a mostani párom, aki teljesen demokratikusan áll a kapcsolathoz, egyenrangú felek vagyunk. Be kell keményítened, a párod azért ilyen, mert veled megteheti. Én véleményem szerint, ha nem változik, akkor ne pazarolj rá több időt. Neked is legyenek igényeid a szexben, ha már felhoztad, állj elé és mondd el, hogy mostantól munkamegosztás lesz, ha nem mutat hajlandóságot a változásra akkor tudod mi a dolgod, hogy boldog legyél, de ne legyél tovább cseléd és nyuszi, mutasd meg, hogy többet érsz. Szurkolok neked és kitartás, állj a sarkadra.
2012. aug. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
94%

Ez a pasas semmibe vesz téged is, meg a gyereked is. A történet, amit leírtál magatokról iskolapéldája annak, hogy nen szabad bánni a férfiakkal, illetve saját magunkkal. Az nem egy harmonikus kapcsolat, ahol az egyik fél állandóan bulizni jár, a másik meg a gyerek után futkos. Igenis az asztalra kell csapni "nekem is szükségem van szabadidőre" és el kell menni kikapcsolódni. Nem csak az anya kötelessége a gyereknevelés. Sok anya is elfelejti ezt, és nem adja oda a gyereket az apának, aki így később nem fog kötődni a gyerekéhez annyira. A kezébe kell nyomni neki, cseréljen csak pelenkát, altassa el, ma olvasson ő mesét. A főzésről. Kérdező, miért gondolod, hogy miután te is rendes munkaidőben dolgozol, mindig neked kell főznöd és kiszolgálnod? Fogadok, hogy mindig csak te takarítasz. Nem kell őket elkapatni, kiszolgálni, mindent megengedni. Sokan azt hiszik, hogy akkor szeretni fogják őket, ha mindenbe feltétel nélkül belemennek. Az igazság az, hogy szeretni nem fogják, de mivel méltósága már nincs ezért lebecsülik őt, és szolgaként kezelik.


Kérdezőnek: kezdj el pénzt gyűjteni titkos számlán csak a gyereknek és magadnak, hogy el tudj indulni.

2012. aug. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel neked meg 4 éve nincs szabadnapot, mert mindig a gyerekkel kell foglalkozni!
2012. aug. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
88%

Amikor csak a kérdést olvastam, az jutott eszembe hogy hány nő mondja hogy a gyereknevelés MUNKA - most, hogy férfi mondja máris sértés lett? :-)


De már látom, hogy nálatok ennél sokkal mélyebb problémák vannak :-( Nem csodálkozom, hogy nem tudsz már felnézni rá. Ha van nagyszülő, bízzátok rá a gyereket pár órára és beszélgessetek erről, legyél vele nagyon őszinte és legyenek javaslataid. Amikor én elkezdtem tornázni járni, a férjem mondta hogy neki fárasztó addig a gyerekkel lenni munka után, inkább fizet bébiszittert. Másnapra kiszámoltam, mennyi lenne a bébiszitter a tornám idejére, és hogy mennyi amíg ő sörözik, bowlingozik, beugrik a munkatársakkal pizzázni stb. Hiszen ha ő fáradt munka után, akkor had legyek már én is fáradt 2-3 éjszakai kelés, egész napos háztartás és gyerek és munka és torna után. Ezt te is megmondhatod neki, a gyerek 2 ember felelőssége, főleg ha már mind a két szülő dolgozik.


Amúgy miért kell minden este meleg vacsora? Nem jó a szendvics, virsli, melegszendvics stb?


OFF: aki írta, hogy rossz dolog lepasszolni a gyereket a nagyszülőnek: kinek rossz? Én imádtam a nagyszüleimnél lenni, a szüleim most imádják kényeztetni a lányomat, szóval? Persze nem napi több órára, de ne legyen már bűn hogy egy gyerek a nagyszüleivel van!

2012. aug. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozol is plussz még a gyerekkel is te foglakozol akkor kinek járna a pihenés?Neked.Ketten vállaltátok nem csak te tehát ugyanúgy az ő felelőssége is.Én azt csinálnám a helyedben hogy nem főznék és nem mosnék rá.Mosson -főzzön magának ha hazaért munkából ha már ennyire pihenni akart:))Neked is jár az ami őneki ha pedig nem érti meg én tuti lapátra tenném..Állj a sarkadra és beszélgess el vele komolyan.Hidd el nem te vagy a hibás.Kitartás!!Egy anyuka.
2012. aug. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
51%
Kértél tőle segítséget? Vagy említetted neki bármikor is, hogy jól esne neked, ha többet segítene?
2012. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!