Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pasim lealkoholistázott...

Pasim lealkoholistázott engem, mert néha hétköznap este is a vacsorához iszok bort vagy sört. Jogos?

Figyelt kérdés

szögezzük le: utoljára kamaszkoromban rúgtam be


De nálunk a családban néha egy hétköznapi vacsorához is elfogyott fejenként 1 üveg sör vagy ha olyat ettünk amihez bor illett akkor fejenként 1,5 - max 2 dl bor.


És nyilvánvalóan nem minden nap fogyasztok alkoholt a vacsora mellé, de a párom családjában van egy ilyen "szabályszerűség" miszerint aki hétfőtől péntekig vagyis munkanapokon este is felszusszant egy sört vagy tölt 1 pohár bort az nem normális, az már alkoholista, az ital rabja. Ők csak hétvégente isznak alkoholt.


(viszont hétvégéken hatalmas flekkenpartikat tartanak amin nem tudják a határaikat, párom apja mattrészegre itta magát és elszunnyadt a függőágyba, másnap azt hitte, hogy még meg se tartottuk a fkekkent)


az én családomban szerettük a gasztronómiát, 3-an vagyunk testvérek lányok, anyu tanított sütni, főzni, apu hobbiborász

szerintem teljesen normálisak az alkoholfogyasztási szokásaink


de ha itthon hétközben összedobok egy jó kis könnyű halvacsorát és kinyitok mellé egy üveg száraz fehérbort már alkesz vagyok párom szerint... :/



2012. aug. 16. 19:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Apámra mit mondana?

Munka után hulla részegre issza magát, szabadnapjai pedig a következők: reggel felkel, leissza magát, hazajön aludni, felzabálja a hűtőt is, délután elmegy, leissza magát, majd hazajön, a maradék hűtő vázat is betolja a pofájába és alszik reggelig...

2012. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Jajjj, dehogy vagy alkoholista, nincs tisztában a barátod a szó jelentésével. Én még a kedves apukára sem tudnám azt mondani, hogy alkesz csak egyszerűen nem tudja a mértéket tartani. :DD
2012. aug. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
42%
Én minden nap megiszok 1 sört v 1 vnarit és kb havonta 1x elmegyünk szórakozni,akkor 1 kicsit viccesre iszom magam! De nem érzem magam alkesznak! Nem kap el a remegés,ha az italsoron végig sétálok,v mást látok inni és én éppen nem tehetem! ;-)
2012. aug. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

a napi egy pohár bor nagyon is egészséges!!! de csak az egy pohár:):):) és miért is ne ihatnál egy egy üveg sört? alkoholisták inkább ők...aki azért várja a hétvégét, hogy berughasson...

23L

2012. aug. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez mekkora hülyeség.

Mi párommal leginkább hétköznap bontunk ki 1-1 üveg sört,mostanában koktélokat gyártok (pár cent vodka,lime,gyümilé,jég),este 2-3 decinyi koktél jól esik vacsi után.

Hétvégén nem iszunk,megyünk ide-oda,vezetés mellett nem lehet.


alkoholistának inkább azt nevezném aki alig várja a hétvégét hogy mattrészegre igya magát..

2012. aug. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! én is így gondoltam
2012. aug. 17. 09:21
 17/23 anonim ***** válasza:

A pasid nem tudja mit jelent az a szó,hogy alkoholista.könnyen dobálózik vele,amig nincs a családban valódi alkoholista (nem is kívánok ilyet),inkább örülne neki.

Az,hogy ők hétvégén isznak vagy berúgnak sem alkoholizmus ,nem értem a hétköznapi alkoholfoygazstás miért lenne. Alkoholista az ,akinek lételeme a pia,szükség van a napi adagjára és ez nem egy sör vagy koktél,hanem több liter bor vagy kommersz felesek általában .. persze aki a családjában vagy a munkája során nem találkozik ilyen emberekkel,az unalmában könnyen dobálózik a szavakkal.

2012. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

az alkoholista az, aki minden nap iszik, és be is rúg tőle.


bár azért a rendszeres alkoholivás nem a legjobb dolog, mert könnyen hozzá lehet szokni, és akkor emelkedik a mennyiség.

mi is csak hétvégén iszunk, mert ha hétköznap este kell menni valamerre autóval, akkor meg lennénk lőve, ha pont egy sör miatt nem tudnánk.

mióta jogsim van, rászoktam az alkoholmentes sörre is :)

2012. aug. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Látom itt senki nem tudja, mit jelent az alkoholista. Eddig senki nem találta el. Az is lakesz, aki pár hétig nem iszik, majd utána 2-3-4 napon át vedel. Az is alkoholista. Meg az is, aki minden nap iszik, tehát nincs oylan nap ,amikro józan. Aki nem tud megálljt parancsolni magának. Pl az egyetemisták tekintélyes része is alkeszekből áll.


A párod apja alkoholista. Tipikus tünete ez. Hétköznap semmi, utána úgy felönt, mint a fene.


A nőknek ártalamsabb az alkohol a magasabb testzsír százalék miatt.

2012. aug. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én orvosi javaslatra minden nap elszopogatok egy deci száraz vörösbort. Lehet, hogy én is alkoholista vagyok, mert ha elfogy a borom, egy kicsit csalódott vagyok, de nem érzem olyan súlyosnak a dolgot. :D Ráadásul engem a párom is támogat, mert sokat javult a vérképem. (Magyarul: ha elfogy a bor, és csak este derül ki, feláldozza magát és hoz.) Egyébként ahány ház, annyi szokás. Nálunk pl. teljesen normális volt, hogy apukám munka után minden este ivott egy sört. Ha kettőt, akkor már nagyon rossz napja volt, és évente néhány alkalommal fordult elő ilyen. Ennek ellenére nem tartom apukámat alkoholistának, részegen sose láttam, és töményet is csak vendégségben ivott (akkor is csak azért, hogy ne sértődjön meg a házigazda). Szerintem elég távol állsz az alkoholistától, inkább hedonistának neveznélek, ha már "istázni" kell. :) Beszéld ezt meg a pároddal, biztos neki is van olyan szokása, ami szerinted gáz és egészségtelen. Ráadásul az, hogy lealkoholistáz ezért... Hát, nem valami rendes tőle.
2012. aug. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!